Szukaj
Nasi Autorzy
Adamek Irena Tuchmacher Grażyna

absolwentka Akademii Rolniczej w Poznaniu, (Wydział Technologii Żywności). Większość  życia zawodowego związana jest ze szkołą.

Od zawsze pasjonowała się kuchnią i medycyną, a w szczególności wpływu sposobu odżywiania na zdrowie człowieka. Wszak jesteśmy tym, co jemy. Już w 1825 roku francuski pisarz, polityk i gastronom J.A. Brillat-Savarin napisał  w swojej książce  „Fizjologia smaku albo medytacje o gastronomii doskonałej”: " Losy narodów zależą od ich sposobów odżywiania się".

 

            Swoje kulinarno-medyczne zainteresowania autorka może realizować, nauczając w Zespole Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim. Młodzież chętnie chłonęła wiedzę z zakresu podstaw żywienia człowieka i technologii gastronomicznej. Wbrew modzie żywieniowej autorka preferuje masło zamiast margaryny; jabłko zamiast  tak uwielbianych przez uczniów chipsów, ograniczenie soli na korzyść ziół przyprawowych oraz żywność jak najmniej przetworzoną. Dzisiaj te trendy zwyciężają.

Pasja i długoletnie doświadczenie w pracy szkolnej z nastolatkami i dorastającą młodzieżą, obserwacja ich sposobów odżywiania i nawyków wyniesionych z domu,  zaowocowały napisaniem książki „Zdrowe odżywianie kobiety w ciąży”.

 


Książki tego autora


Powrót
Wróć do autorów

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się