Szukaj
SZCZEGÓŁY KSIĄŻKI
Kategorie:  

Małżeństwo, rodzina, praca a jakość życia (wersja papierowa)

Nakład wyczerpany   


Rostowska Teresa

Wydanie II, Kraków 2009, Format B5, Objętość 222 strony, Oprawa twarda, szyta

ISBN: 978-83-7587-298-9

Kategoria: Psychologia

     Celem pracy jest psychologiczna charakterystyka zachowań człowieka związanych z życiem rodzinnym i zawodowym oraz wskazanie na ile role i zadania realizowane w ramach tych obszarów życia człowieka mogą wpływać na satysfakcję z życia.

    Praca obejmuje siedem rozdziałów, w których przedstawione zostały następujące zagadnienia: psychospołeczne aspekty jakości życia rozpatrywane w kontekście najnowszych ujęć teoretycznych; rodzina jako grupa i system wsparcia; psychologiczne aspekty komunikacji interpersonalnej; specyfika komunikacji małżeńskiej, rodzinnej i w środowisku pracy; role społeczne realizowane w okresie dorosłości; psychologiczne uwarunkowania zadowolenia z pracy z odniesieniem do życia małżeńskiego, rodzinnego i jakości życia. Na szczególne podkreślenie zasługuje ostatni rozdział książki poświęcony znaczeniu równoważenia się ról małżeńskich i rodzinnych z rolami zawodowymi. Opracowanie to jest oparte na bogatej literaturze przedmiotu z ostatnich lat.


Polecamy również z tej kategorii:
Agnieszka Pietrzak
0.00

Nasi klienci, którzy kupili tę książkę, zamówili również:
Ewa Małgorzata Skorek
38.00
Agnieszka Pietrzyk
19.80
Beata Antoszewska
38.00
Iwona Dąbrowska-Jabłońska
24.80

WsteczOdwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2019 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się