• Obniżka
Poleca Wasz Impuls

Jak kochamy?

Podtytuł: o przywiązaniu w miłości
ISBN: 978-83-8095-538-7
38,00 zł
30,00 zł Oszczędzasz: 8,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 30,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

W książce „Jak kochamy? O przywiązaniu w miłości” przyjrzymy się każdemu ze stylów przywiązania i temu jak się przejawia w miłości.

Publikacja dostępna wyłącznie w wersji elektronicznej e-book:

Wersja książki
Ilość

Publikacja Katarzyny Loreckiej Jak kochamy? o przywiązaniu w miłości dotyczy jednego z ważnych aspektów związków romantycznych – stylów przywiązania. Stanowi ona kontynuację zagadnień podjętych w jej wcześniejszym książce Miłość. Kocha… lubi… szanuje…? (Impuls, 2016). Autorka kompetentnie omawia tworzenie się i dynamikę więzi między partnerami... […]fragment z recenzji dr hab. Andrzeja Łukasika, prof. UR poleca

Wśród licznych koncepcji dotyczących miłości coraz większą popularność zyskuje teoria przywiązania. To właśnie w obszarze przywiązania, które w największym stopniu wpływa na to, jak w danym związku wygląda miłość, często pojawiają się trudności. Wyzwania, jakie można wówczas napotkać, zależą od tego, na ile komfortowo ludzie czują się w fizycznej i emocjonalnej bliskości. Teoria przywiązania nie tylko jest tym, co pomaga lepiej zrozumieć, czym jest dla nas miłość i jaką drogą najczęściej idziemy jej naprzeciw, lecz także wytycza kierunek możliwej zmiany. A kiedy już się wie, dokąd się zmierza i po co, łatwiej jest znosić trudy podróży.

W książce „Jak kochamy? O przywiązaniu w miłości” przyjrzymy się każdemu ze stylów przywiązania i temu jak się przejawia w miłości. Jak wpływa na poczucie atrakcyjności, na klimat tworzonych związków, seksualność, bliskość emocjonalną, fizyczną, i in. Przyjrzymy się też temu co, w zależności od stylu przywiązania, może pomóc zbudować dobrą relację. Tego uczy nas teoria więzi, stworzona przez Johna Bowlby’iego i rozwinięta przez innych naukowców, którzy od dziesięcioleci zgłębiają tajniki miłości po to, by żyło się nam lepiej.

Mam nadzieję, że książka ta pomoże Czytelnikom w odnalezieniu własnej, najlepszej drogi dotarcia do swojego celu.

Katarzyna Lorecka

o przywiązaniu w miłości
80 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
Epub, Mobi

Specyficzne kody

isbn
978-83-8095-624-7

Pliki do pobrania

"Jak kochamy?": fragment ebooka

"Jak kochamy?": fragment ebooka w formacie EPUB

Pliki do pobrania (56.31k)

"Jak kochamy?": fragment ebooka

"Jak kochamy?": fragment ebooka w formacie MOBI

Pliki do pobrania (202.59k)
Stopień 
2021-02-23

Miłość. Kocha... lubi... szanuje...?

Autorka dała się wcześniej poznać czytelnikom swoją publikacją ''Miłość. Kocha... lubi... szanuje...?'' również opublikowaną przez Oficynę Wydawniczą Impuls z Krakowa. Dzięki przystępnemu językowi również i tą publikację czyta się z pełnym zrozumieniem i empatią. Temat miłości i jakości naszych związków poruszało bardzo wielu autorów, m.in. Santorski, Eichelberger, prof. Wojciszke ze swoją bestsellerową „Psychologią miłości”. Każda z nich traktuje miłość jako uczucie, które ma różne odcienie w zależności jakie doświadczenia i empatię wynieśliśmy z dzieciństwa.

W swojej pracy autorka próbuje zdiagnozować nie tyle fenomen uczucia miłości, co towarzyszące jej różne odcienie przywiązania. Używam określenia odcienie ponieważ jak pokazuje Lorecka mam tu do czynienia z interesującą typologią. Każdy z nas bowiem inaczej podchodzi do sprawy budowania więzi bliskości. Uczymy się je tworzyć od wczesnego dzieciństwa, aż pod życie dorosłe. Przechodzimy wewnętrzną przemianę własnego dochodzenia do wrażliwości stającą się później bazą dla naszych związków miłosnych. To w jak bliskich relacjach byliśmy z matką, ojcem, rodzeństwem, rodziną staje się fundamentem na którym budujemy później własne relacje z koleżankami w szkole, z kobietami w pracy oraz z tą, której powiemy: kocham cię!

Wszystkie te etapy możemy prześledzić na stronach poświęconych różnym stylom przywiązania osób dorosłych. Typologia ta pokazuje nam jakiej ewolucji poddana jest nasza psychika w dochodzeniu do świadomych stanów bliskości w relacjach z innymi osobami. Wszystko to zależy od osobowości czyli zestawu cech jakie odróżniają nas od innych osób i nadają nam spójność naszemu funkcjonowaniu w strukturach społecznych.

Autorka skupia się w swojej pracy na pokazaniu czterech stylów przywiązania dorosłych: stylu ufnego bezpiecznego o wzorcach pozytywnych, stylu zaabsorbowanego odpowiadającego stylowi lękowo-ambiwalentnemu, gdzie siebie jako osobę wartą kochania oceniamy negatywnie, a osobę o której uczucia zabiegamy pozytywnie, style unikające i bojaźliwe – wycofane, łączące skłonności do negatywnego postrzegania innych, w tym partnerek, przekształcają się w tendencję do unikania bliskości. Z tym, że różnie oceniamy w nich siebie; przy stylu bojaźliwym oceniamy siebie negatywnie, ale już w styku wycofanym pozytywnie. Im silniejszy jest ten wewnętrzny niepokój tym bardziej naszymi relacjami z partnerką miłosną kieruje lęk przed odrzuceniem. Książka dostarcza nam podstawowej wiedzy o różnych rodzajach przywiązania, bliskości między partnerami, a jest to bardzo ważne w strategii budowania naszych związków miłosnych.

W czasach, gdy porozumiewamy się przez internet, za pomocą messengera, skype’a, sm-sów, jakość naszych bezpośrednich relacji jest poddana niezwykłej próbie. Stąd coraz więcej młodych osób korzysta ze stron randkowych, Facebooka, Twittera.

Uważam, że to bardzo ważna i ciekawa publikacja uświadamiająca nam jak ważna jest ta pierwsza faza budowania relacji z rodzicami, szczególnie z matką, kiedy to przekazana nam sfera bezpieczeństwa rzutuje na późniejszą jakość naszych związków miłosnych, szczególnie na ich głębokość i trwałość. Autorka pyta także, co sprawia, że w dany sposób traktujemy zarówno drugą osobę, jak i samych siebie? Jaki drogami biegnie ocena nas samych i osoby z którą jesteśmy w związku?

Jak zawsze Oficyna Wydawnicza Impuls stanęła na wysokości zadania, oferując świetnie zredagowaną książkę, napisaną czytelnym przystępnym językiem, z zastosowaniem klarownych, wypunktowanych podsumowań, zawartych na końcu każdego rozdziału oraz wytłuszczeniem co ważniejszych fragmentów w tekście. Pozwala nam to utrwalić „złote myśli” zawarte przez autorkę w tekście skądinąd jednak naukowej publikacji, takie jak „Im starszy jest wiek, w którym poszukuje się partnera romantycznego, tym większe szanse trafienia na osobę o unikającym stylu przywiązania”. W rozdziale siódmym autorka radzi „Jak oswoić style przywiązania”, aby służyły nam one w osiągnięciu poprawy zabezpieczenia bliskości naszego związku. Przy okazji Katarzyna Lorecka pokazuje jak ważne są w budowaniu trwałości naszych relacji słowa i intencje przez nie wypowiadane. Uczmy się wyrażania swoich uczuć, po to by stały się one naszymi wewnętrznymi filtrami bezpieczeństwa naszych związków miłosnych.

Tego Państwu życzę!

Gabriel Kamiński

źródło: https://ksiazka.net.pl/recenzja/jak-kochamy

  • % 1 $ d z% 2 $ d osób uznało tę recenzję za przydatną.
Stopień 
2019-04-16

ok

ok

  • % 1 $ d z% 2 $ d osób uznało tę recenzję za przydatną.
Napisz recenzje

Lorecka Katarzyna

Lorecka Katarzyna

Psycholog ze specjalnością w psychoterapii i terapii seksualnej, life coach, profilaktyk i terapeuta uzależnień behawioralnych. Autorka książek i referatów naukowych poświęconych tematyce społecznej i psychologicznej, w szczególności miłości i bliskim związkom.

W centrum jej zainteresowań jest człowiek i jego lepsze życie we współczesnym świecie. W pracy zawodowej zajmuje się zwiększaniem szans życiowych i zawodowych różnych grup społecznych, łącząc praktykę zawodową z działalnością naukową.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Katarzyna Lorecka

ISBN

978-83-8095-538-7

Objętość

170 stron

Wydanie

I, 2019

Format

B5 (160/235). E-book: epub i mobi

Oprawa

miękka, klejona, fola matowa

Wstęp 


Część I. Czym jest styl przywiązania?


Rozdział 1. Niewidzialne ramy 


Część II. Jak styl przywiązania przejawia się w związkach miłosnych?


Rozdział 2. Miłosny wzorzec z Sèvres 
Rozdział 3. Osamotnieni w bliskości 
Rozdział 4. Uwięzieni w bliskości   
4.1. Więcej światła na unikający – bojaźliwy styl przywiązania   


Część III. Jazda na autopilocie czy przejęcie sterów? 


Rozdział 5. Razem czy osobno?    
Rozdział 6. Kogo przyciągamy? 
Rozdział 7. Jak oswoić styl przywiązania? 

Posłowie   
Aneks 
Spis rysunków i tabel 
Bibliografia

Publikacja Katarzyny Loreckiej Jak kochamy. O przywiązaniu w miłości dotyczy jednego z ważnych aspektów związków romantycznych – stylów przywiązania. Stanowi ona kontynuację zagadnień podjętych w jej wcześniejszym książce Miłość. Kocha…, lubi…, szanuje…? (Impuls, 2016). Autorka kompetentnie omawia tworzenie się i dynamikę więzi między partnerami. Język pracy jest przystępny, co szczególnie istotne, gdyż Katarzyna Lorecka w swoich wywodach odwołuje się do wielu badań naukowych dotyczących przywiązania. Jest to więc opracowanie, które łączy naukę z publicystyką i poradnictwem. Trudna to sztuka – tutaj bardzo udana. Niewątpliwą zaletą Jak kochamy… jest podanie w tekście przykładów różnych sytuacji występujących w związkach romantycznych, co powoduje, że Czytelnik może tworzyć głębszą, bardziej osobistą interakcję z książką.

dr hab. Andrzej Łukasik, prof. UR

 


Z autorką książki pt. Jak kochamy? O przywiązaniu w miłości Panią Katarzyną Lorecką miałam bliższą okazję przyjrzeć się jej pedagogicznemu spojrzeniu na opisane we wcześniejszej książce wydanej przez Oficynę Wydawniczą Impuls pt. Miłość. Kocha... lubi... szanuje...?.

Z przeprowadzonych przez nas codziennych obserwacji możemy dokonać oceny spostrzeżenia, jak przebiegają występujące relacje pomiędzy małżonkami, rodzice- dziecko, student- wykładowca, pracownik- pracodawca, pielęgniarka- pacjent, lekarz-pacjent, kasjerka- klient jasno wynika, że komunikacja dialogowa nie prezentuje się najlepiej, na godnym poziomie wypowiedzi, gdyż każda ze wskazanych przeze mnie osób nie czuje pewnej swobody w trakcie przeprowadzanej rozmowy.

Przyczyną takiego określiłabym, zachowania niepewnego jest stres, który praktycznie towarzyszy od zawsze. Może on pełnić funkcję motywującą, ale nie daje on poczucia 100% skuteczności czy przeprowadzona rozmowa przyniosła pozytywny oczekiwany przez nas pozytywny rezultat.

Zadajemy sobie w głębi wiele pytań dotyczących, jak powinien przebiegać prawidłowy dialog, aby był pełen wiarygodności, miłości i widocznej owocnej codziennej pracy nad nim i ciągłym doskonaleniem go.

1. Czy w dzisiejszym świecie istnieje szansa na poprawę relacji osób, które czują się zagubione we współczesnym świecie osób, które nie mają właściwie czasu na nic, a są pochłonięte nowymi powstającymi technologiami informatycznymi?

2. Dlaczego społeczeństwo ucieka od wszelkiego rodzaju relacji międzyludzkich?

3. Co może być główną przyczyną występujących nagłych zmian we współczesnej społeczności, która to ma bardzo widoczne i wyraźnie rzucające się na pierwszy rzut oka kłopoty z nawiązaniem pierwszego kontaktu?

Te pytania nasunęły mi się po zapoznaniu z tę oto bardzo dobrze dostrzeżoną problematyką, którą podejmuje, się Pani Katarzyna Lorecka opisując realia prawdziwości w III częściach spostrzeżenia na temat okazywanej miłości, w jaki sposób potrafimy kochać i czy umiemy kochać i o przywiązaniu, które odgrywa znaczącą rolę w życiu codziennym i partnerskim.

Pani Katarzyna w prawidłowy sposób rozważa wzorce miłosne, sposoby na miłość, przykłady odpowiednio dobrane do sytuacji potwierdzają, że jest bardzo dobrym obserwatorem życia społecznego, partnerskiego, nie boi się pisać prawdy, która niestety jest trudna w akceptacji i prowadzi czasem do kłótni poprzez nieporozumienia.

Możemy, z bliska przyglądnąć się jak przebiegają relacje w doświadczeniu zawodowymi Pani Katarzyny, gdyż dostrzega ona wiele aspektów z własnego punktu widzenia, a tym, co dla nas niewidoczne, jeśli chodzi o budowanie codziennych relacji.

Jak dla mnie świetnie zostały opracowane ćwiczenia w części III dotyczące stosowania strategii buforowania. Są bardzo motywujące do działania, a dzięki temu możemy wiele zyskać w relacjach partnerskich.

W 2 pozostałych częściach poznamy, czym jest i jaką rolę odrywa styl przywiązania oraz jaką funkcję spełnia w związkach.

Elementem dodatkowym są tutaj doskonale zestawiony aneks, spis rysunków, tabel, bibliografia opracowana w dwóch językach: polskim oraz angielskim. Lubię, kiedy autorzy stosują wiedzę praktyczną i teoretyczną opartą na zawodowych oraz na własnych przykładach, a Pani Katarzyna Lorecka jest na to idealnym, doskonałym oraz przy tym skromnym pedagogicznym przykładem, na udowodnienie na to, że każdy Czytelnik może, a nawet jest po części dla siebie autorytetem o ile, jeśli nie pozna siebie do końca.

Oficynie Wydawniczej „Impuls” dziękuje za podarowany mi egzemplarza książki autorstwa Pani Katarzyny Loreckiej. To książka, którą warto przeczytać.

źródło: Anna


Książka Katarzyny Loreckiej to pozycja więcej niż zajmująca, pozwalająca spojrzeć na relacje międzyludzkie – własne i cudze – w sposób bardziej dogłębny.

To, co udało się zrealizować autorce, a co z całą pewnością przyczyni się do większego sukcesu publikacji, to dopasowanie języka i sposobu przekazywania spostrzeżeń do szerszego grona czytelników. Jak kochamy? O przywiązaniu w miłości nie jest książką ani typowo akademicką, ani medyczną. Jej lektura nie wymaga znajomości specjalistycznego słownictwa, lekkości w posługiwaniu się wynikami różnych badań czy żonglowania nazwiskami psychologów i znawców zagadnienia przywiązania. Autorka z wydawnictwem dołożyli wszelkich starań, by publikacja była na tyle przystępna, by mogli sięgnąć po nią zarówno laicy psychologii, pragnący spenetrować kwestię relacji między osobami w związku, jak i znawcy tematu. Nie znaczy to jednak, że Jak kochamy? pod względem treści czy dobranej metodologii nie reprezentuje wysokiego, fachowego poziomu. Nic z tych rzeczy. Książka Loreckiej to pełnoprawna pozycja naukowa, opracowana jednak pod względem edytorsko-wydawniczym pod „zwykłego”, niezaangażowanego w obserwowanie życia naukowego, czytelnika: na przykład za sprawą przystępnego języka, stosowania klarownych, wypunktowanych podsumowań, zawartych na końcu każdego rozdziału, oraz wytłuszczania co ważniejszych fragmentów w tekście.

Scheda po dzieciństwa

Publikacja Loreckiej traktuje przede wszystkim o typach przywiązania w związkach, czyli o tym, co sprawia, że w dany sposób traktujemy zarówno drugą osobę, jak i samych siebie. W psychologicznych rozpoznaniach na pierwszy plan wychodzą doświadczenia z dzieciństwa oraz relacje z rodzicami – głównie z matką, która na ogół ma najgłębszą więź z dzieckiem. To właśnie podczas pierwszych dwóch lat życia kształtuje się fundament pod naszą przyszłą postawę, to właśnie wtedy kładzione są podwaliny pod konkretny typ przywiązania. Sposób, w jaki matka reaguje na potrzeby dziecka, jak odnosi się do wyrażanych pragnień, determinuje jego przyszłe postrzeganie więzi międzyludzkich oraz własnej wartości – jeżeli podchodzi do niego z zainteresowaniem, spełnia jego wole, umacnia w nim tym przekonanie, że ma prawo domagać się uwagi oraz że jego prośby będą respektowane. Na podstawie zarówno takich doświadczeń, jak i przeciwnych (niewspierania dziecka, nierealizowania jego pragnień itd.) mogą ukształtować się trzy style przywiązania: bezpieczny, lękowo-ambiwalentny oraz unikający. Każdy z nich wyraża się w innych postawach i reakcjach na różnego rodzaju bodźce zewnętrzne, związany jest również z różnymi zachowaniami: podczas gdy bezpieczny styl przywiązania utożsamiany jest z poczuciem bezpieczeństwa w związku i pozytywnym obrazem samego siebie, unikający styl charakteryzuje się wysokim poziomem niepokoju i ciągłym dystansowaniem się od drugiej osoby. Świadomość omawianych w książce Loreckiej stylów budowania relacji jest o tyle istotna, o ile pozwala zrozumieć mechanizmy, które wpływają między innymi na nasze codzienne postępowania.

Toria i praktyka

Jak kochamy? wnikliwie przedstawia problem przywiązania, wykorzystując nie tylko samą teorię, przeprowadzone przez różnych naukowców badania, ale również liczne przykłady zachowań i ich omówienia, wykresy oraz tabele. Tak szeroki dobór treści wpływa po pierwsze na przejrzystość i zrozumiałość podejmowanego przez autorkę zagadnienia, a po drugie znacznie urozmaica recenzowaną książkę. Badaczka, co należy podkreślić, zajmuje się nie tylko samymi stylami przywiązania oraz ich źródłami, ale również innymi, równie ważnymi, aspektami miłości i budowania związków: kwestią „powodów” zakochania, mechanizmami dobierania się w pary oraz sposobami na dopasowywanie się do siebie. Ostatnie z wymienionych zagadnień zostało opracowane w sposób najbardziej przypominający styl poradnikowy, a jego umiejscowienie – zaraz po wnikliwym teoretycznym, merytorycznym omówieniu – sprawia, że przedstawione sugestie oraz rady wydają się pomocne i zasadne. Można w związku z tym odnieść wrażenie, że lektura książki Loreckiej ma wartość nie tylko naukowo-poznawczą, ale również praktyczną. Pozwala bowiem precyzyjniej spojrzeć zarówno na siebie, jak i na tych, z którymi tworzymy rozmaite relacje.

źródło: Kamil
https://czytelnik7.blogspot.com


Książka Katarzyny Loreckiej to pozycja więcej niż zajmująca, pozwalająca spojrzeć na relacje międzyludzkie – własne i cudze – w sposób bardziej dogłębny.

To, co udało się zrealizować autorce, a co z całą pewnością przyczyni się do większego sukcesu publikacji, to dopasowanie języka i sposobu przekazywania spostrzeżeń do szerszego grona czytelników. „Jak kochamy? O przywiązaniu w miłości” nie jest książką ani typowo akademicką, ani medyczną. Jej lektura nie wymaga znajomości specjalistycznego słownictwa, lekkości w posługiwaniu się wynikami różnych badań czy żonglowania nazwiskami psychologów i znawców zagadnienia przywiązania. Autorka z wydawnictwem dołożyli wszelkich starań, by publikacja była na tyle przystępna, by mogli sięgnąć po nią zarówno laicy psychologii, pragnący spenetrować kwestię relacji między osobami w związku, jak i znawcy tematu. Nie znaczy to jednak, że „Jak kochamy?” pod względem treści czy dobranej metodologii nie reprezentuje wysokiego, fachowego poziomu. Nic z tych rzeczy. Książka Loreckiej to pełnoprawna pozycja naukowa, opracowana jednak pod względem edytorsko-wydawniczym pod „zwykłego”, niezaangażowanego w obserwowanie życia naukowego, czytelnika: na przykład za sprawą przystępnego języka, stosowania klarownych, wypunktowanych podsumowań, zawartych na końcu każdego rozdziału, oraz wytłuszczania co ważniejszych fragmentów w tekście.

Publikacja Loreckiej traktuje przede wszystkim o typach przywiązania w związkach, czyli o tym, co sprawia, że w dany sposób traktujemy zarówno drugą osobę, jak i samych siebie. W psychologicznych rozpoznaniach na pierwszy plan wychodzą doświadczenia z dzieciństwa oraz relacje z rodzicami – głównie z matką, która na ogół ma najgłębszą więź z dzieckiem. To właśnie podczas pierwszych dwóch lat życia kształtuje się fundament pod naszą przyszłą postawę, to właśnie wtedy kładzione są podwaliny pod konkretny typ przywiązania. Sposób, w jaki matka reaguje na potrzeby dziecka, jak odnosi się do wyrażanych pragnień, determinuje jego przyszłe postrzeganie więzi międzyludzkich oraz własnej wartości – jeżeli podchodzi do niego z zainteresowaniem, spełnia jego wole, umacnia w nim tym przekonanie, że ma prawo domagać się uwagi oraz że jego prośby będą respektowane. Na podstawie zarówno takich doświadczeń, jak i przeciwnych (niewspierania dziecka, nierealizowania jego pragnień itd.) mogą ukształtować się trzy style przywiązania: bezpieczny, lękowo-ambiwalentny oraz unikający. Każdy z nich wyraża się w innych postawach i reakcjach na różnego rodzaju bodźce zewnętrzne, związany jest również z różnymi zachowaniami: podczas gdy bezpieczny styl przywiązania utożsamiany jest z poczuciem bezpieczeństwa w związku i pozytywnym obrazem samego siebie, unikający styl charakteryzuje się wysokim poziomem niepokoju i ciągłym dystansowaniem się od drugiej osoby. Świadomość omawianych w książce Loreckiej stylów budowania relacji jest o tyle istotna, o ile pozwala zrozumieć mechanizmy, które wpływają między innymi na nasze codzienne postępowania.

„Jak kochamy?” wnikliwie przedstawia problem przywiązania, wykorzystując nie tylko samą teorię, przeprowadzone przez różnych naukowców badania, ale również liczne przykłady zachowań i ich omówienia, wykresy oraz tabele. Tak szeroki dobór treści wpływa po pierwsze na przejrzystość i zrozumiałość podejmowanego przez autorkę zagadnienia, a po drugie znacznie urozmaica recenzowaną książkę. Badaczka, co należy podkreślić, zajmuje się nie tylko samymi stylami przywiązania oraz ich źródłami, ale również innymi, równie ważnymi, aspektami miłości i budowania związków: kwestią „powodów” zakochania, mechanizmami dobierania się w pary oraz sposobami na dopasowywanie się do siebie. Ostatnie z wymienionych zagadnień zostało opracowane w sposób najbardziej przypominający styl poradnikowy, a jego umiejscowienie – zaraz po wnikliwym teoretycznym, merytorycznym omówieniu – sprawia, że przedstawione sugestie oraz rady wydają się pomocne i zasadne. Można w związku z tym odnieść wrażenie, że lektura książki Loreckiej ma wartość nie tylko naukowo-poznawczą, ale również praktyczną. Pozwala bowiem precyzyjniej spojrzeć zarówno na siebie, jak i na tych, z którymi tworzymy rozmaite relacje.

źródło: https://sztukater.pl/ksiazki/item/27182-jak-kochamy-o-przywiazaniu-w-milosci.html

 

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło