• Nowy
Geniusz czy dziwak? O chłopcu z zespołem Aspergera

Geniusz czy dziwak? O chłopcu z zespołem Aspergera

ISBN: 978-83-8294-335-1

0,00 zł

Zapowiedź wydawnicza. Premiera początkiem sierpnia!

To historia o akceptacji, tolerancji i szacunku do każdego człowieka. To wędrówka po meandrach życia Kosmy oraz okazja do porzucenia stereotypów i przesądów. Mimo poruszenia ważnego tematu, jakim są całościowe zaburzenia ze spektrum autyzmu, książka ta zawiera potężną dawkę humoru...

Serdecznie zapraszamy do lektury!

Wersja książki
Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Geniusz czy dziwak? O chłopcu z zespołem AspergeraKosma to uczeń drugiej klasy szkoły podstawowej. Jego zainteresowania są dość nietypowe jak na przeciętnego ośmiolatka. Uwielbia cyfry, grę na gitarze i perkusji oraz miejskie autobusy. Nie lubi deszczu, za ciasnych kaloszy, hałasu, wędzonej makreli i niespodzianek.

Po wakacyjnej przerwie Kosma wraca do szkoły. W klasie poznaje dwóch nowych uczniów. Podczas pierwszej wspólnej zabawy dochodzi do sprzeczki. W trakcie szarpaniny chłopcy obrzucają się ostrymi słowami. Kosma słyszy od nowego kolegi, że: „jest nienormalny, bo ma asburgera”. Chłopiec próbuje rozwiązać zagadkę i dowiedzieć się, co to oznacza. Mama wyjaśnia mu, że ma zespół Aspergera. Kosma wreszcie rozumie swoje nietypowe zachowania i reakcje. Podczas szkolnego konkursu talentów Kosma zdobywa pierwsze miejsce. Cała społeczność szkolna zaczyna doceniać chłopca i patrzeć na niego nie jak na dziwaka, tylko jak na prawdziwego mistrza – artystę.

To historia o akceptacji, tolerancji i szacunku do każdego człowieka. To wędrówka po meandrach życia Kosmy oraz okazja do porzucenia stereotypów i przesądów. Mimo poruszenia ważnego tematu, jakim są całościowe zaburzenia ze spektrum autyzmu, książka ta zawiera potężną dawkę humoru.

Niech Państwo przekonają się sami… Zapraszam do lektury.

Autorka

Opis

Książka papierowa
oprawa miękka

Specyficzne kody

ean13
25
isbn
978-83-8294-335-1

Joanna Stalka-Jarska

Joanna Stalka-Jarskanauczycielka, terapeutka dzieci z autyzmem. Magister nauk o rodzinie, oligofrenopedagog, trener metody wideotreningu komunikacji (VIT – Video Interaction Training), absolwentka studiów podyplomowych na kierunkach: diagnoza i terapia integracji sensorycznej, a także rewalidacja i edukacja osób ze spektrum autyzmu, w tym zespołem Aspergera oraz innymi całościowymi zaburzeniami rozwojowymi, autorka książek i gier terapeutycznych.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Joanna Stalka-Jarska

ISBN druk

978-83-8294-335-1

ISBN e-book

Objętość

54 stron

Wydanie

I, 2024

Format

B5 (160x235)

Oprawamiękka, klejona, folia matowa

Na wschodzie Polski, w malowniczym Lublinie, miesz­kał niezwykły chłopiec – Kosma. Choć wyglądał zwyczajnie, to miał w sobie coś wyjątkowego. Jego zainteresowania były dość nietypowe jak na przeciętnego ośmiolatka. Uwielbiał szachy, cyfry, grę na gitarze i perkusji oraz miejskie autobusy. Nie lubił deszczu, za ciasnych kaloszy, hałasu, wędzonej makreli i niespodzianek. Rodzice Kosmy – Ida i Jan – prowadzili miejscową cukiernię. Choć torty i ciasteczka często gościły w domu chłopca, mama nie pozwalała synowi jeść zbyt dużych ilości słodyczy. Nadmiar cukru u Kosmy oznaczał problemy nie tylko z brzuchem, lecz także z zachowaniem. Po nadmiernej dawce łakoci totalnie wariował, nie mógł usiedzieć w miejscu, ciągle biegał i pokrzykiwał.

Dom chłopca był niewielki, parterowy, z garażem i małym ogródkiem. Na trawniku przed domem codziennie wylegiwał się biało-czarny kot Filuś. Kuchnia stanowiła najważniejsze miejsce w domu. To tam rodzina codziennie spożywała wspólnie obiady. Dębowy stół stał na środku, a wokół niego ciężkie, drewniane krzesła. Na lodówce, oprócz magnesów przywożonych z podróży, przyczepiony był plan aktywności Kosmy. Przypominał on grafik, który uwzględniał plan lekcji chłopca, dodatkowe zajęcia oraz różne inne wydarzenia i spotkania, na przykład wizyty u lekarza. Każdą, nawet najmniejszą zmianę planu mama zaznaczała w grafiku, tak aby Kosma mógł oswoić się z tym, co go czeka.

Zobacz także

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło