Women in different global contexts
Cena podstawowa
36,19 zł
-8,00 zł
Cena
28,19 zł
Maćkowicz Jolanta
dr hab. nauk społecznych, pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Jej zainteresowania badawcze skupiają się głównie wokół pedagogiki społecznej, w szczególności zagadnień agresji i przemocy w środowiskach wychowawczych. Jest autorką szeregu publikacji z zakresu tej problematyki. Brała udział m.in. w światowym kongresie na temat przemocy w Lizbonie (12th Global Conference VIOLENCE), współpracuje z licznymi zagranicznymi ośrodkami naukowymi. W ramach programu Erasmus prowadziła wykłady na wielu europejskich uniwersytetach m.in. w Paryżu, Madrycie, Porto i Rethymnonie. Członek Zespołu Pedagogiki Społecznej przy Komitecie Nauk Pedagogicznych PAN, Stowarzyszenia Gerontologów Społecznych, Centre for Research into Violence and Abuse na Durham University oraz krajowy reprezentant w International Network for the Prevention of Elder Abuse (INPEA). Niezalezny ekspert Komisji Europejskiej, recenzent w programie badan naukowych Horyzont 2020.
Pająk-Ważna Ewa
dr nauk humanistycznych (pedagogika); od 2004 roku adiunkt w Instytucie Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Zainteresowania naukowe: pedagogika porównawcza, edukacja globalna/rozwojowa oraz edukacja międzykulturowa. Zajęcia z zakresu tej tematyki prowadzi także w ramach programu Erasmus (na uczelni macierzystej ze studentami obcokrajowcami oraz na uczelniach poza granicami Polski, np. w Hiszpanii czy Portugalii).
Autorka publikacji dotyczących wolontariatu międzynarodowego, m.in. monografii "Działalność edukacyjna Amerykańskiego Korpusu Pokoju w krajach Europy Środkowo-Wschodniej" (2005), będącej efektem wyróżnionej rozprawy doktorskiej; artykułów na temat kompetencji międzykulturowych; działalności organizacji międzynarodowych dotyczących problematyki wielokulturowości oraz współpracy szkół z NGOs. Czynnie współpracuje z NGOs zajmującymi się problematyką edukacji globalnej. W procesie peer review (inicjatywa Grupy Zagranica) komentatorka kampanii/materiałów dydaktycznych z zakresu EG w Polsce (2012). Współautorka raportów z zakresu edukacji globalnej, m.in. "Edukacja globalna w polskiej szkole" (2013; na zlecenie Centrum Edukacji Obywatelskiej) oraz "Jak badać jakość w edukacji globalnej" (2012; w ramach prac zespołu Grupy Zagranica).
Członkostwo: SIETAR Polska, CESE (Comparative Education Society in Europe).