PEDAGOGIKA ALTERNATYWNA

Pedagogika alternatywna jest coraz częściej stosowanym rozwiązaniem edukacyjnym. Stawia nacisk na rozwój indywidualnych zainteresowań, praktycznych umiejętności, a także kreatywności i ekspresji emocji. Metody alternatywnej pedagogiki uwzględniają przystosowanie do samodzielnego życia i funkcjonowania w społeczeństwie. Obejmują zarówno sposoby nauczania dzieci prawidłowo rozwijających się, u których nie występują deficyty poznawcze, jak i elementy pedagogiki specjalnej.

Książki z zakresu pedagogiki alternatywnej

Książki z zakresu pedagogiki alternatywnej, jakie mogą Państwo nabyć w naszym wydawnictwie, to pozycje autorstwa autorytetów w tej dziedzinie. Proponujemy szereg podręczników, które przydadzą się wszystkim osobom, pragnącym zgłębić tajniki wybranych metod alternatywnego nauczania. U nas mogą Państwo nabyć również praktyczne pozycje, przydatne podczas codziennych zajęć z dziećmi. Coraz więcej szkół i przedszkoli decyduje się na wprowadzenie elementów pedagogiki alternatywnej do swoich programów nauczania. Wszystkich nauczycieli, wychowawców i domowych edukatorów zachęcamy do skorzystania z naszej oferty publikacji z zakresu pedagogiki alternatywnej!

Nurty pedagogiki alternatywnej

Koncepcje pedagogiki alternatywnej zaczęły rozwijać się już w XIX wieku. Główne nurty tego zagadnienia to edukacja waldorfska, koncepcja Marii Montessori, Rudolfa Steinera oraz Janusza Korczaka. Do alternatywnych metod nauczania i wychowania zaliczyć można coraz popularniejszą edukację leśną oraz domową. W każdej z nich nauczyciel pełni rolę mentora, zachęcającego dzieci i młodzież do odkrywania świata.

Jest 18 produktów.

Pokazano 1-18 z 18 pozycji
Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło