Publikacje dotyczące deficytów i zaburzeń uwagi

Książki dotyczące deficytów i zaburzeń uwagi to publikacje kierowane do terapeutów, ale również rodzin osób z tego typu problemami. Wśród naszych propozycji znajdą Państwo:
poradniki dla nauczycieli i terapeutów, a także rodziców dzieci z deficytami uwagi; zeszyty ćwiczeń dla osób z zaburzeniami poznawczymi, do wykonywania w domu lub podczas zajęć pod okiem specjalisty; publikacje opisujące teoretyczne podstawy występowania zaburzeń uwagi;edukacyjne książki dla dzieci oraz pomoce naukowe.
Nasze publikacje podejmują kwestie związane ze wspomaganiem rozwoju dzieci z deficytami i specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Wśród pozycji wspierających leczenie deficytów uwagi  dostępne są m.in. książki do arteterapii oraz publikacje z zakresu logopedii.

Zaburzenia uwagi u dzieci i dorosłych

Zaburzenia i deficyty uwagi coraz częściej diagnozowane są zarówno u dzieci, jak i u osób dorosłych. Jednym z najczęściej występujących związanych z nimi stanów klinicznych jest zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, czyli ADHD. Najczęściej występuje u dzieci i młodzieży, jednak może utrzymywać się również w dorosłym życiu. Zaburzenia koncentracji uwagi pojawiają się też w przebiegu chorób psychicznych i neurologicznych. Leczone są z zastosowaniem środków farmakologicznych oraz psychoterapii. Sukces terapeutyczny w dużej mierze zależy od świadomości zaburzenia i postępowania bliskich czy wychowawców osób z deficytami uwagi.

Jest 28 produktów.

Pokazano 1-18 z 28 pozycji
Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło