Książki elektroniczne w Oficynie Wydawniczej „Impuls”

Czym są książki elektroniczne w impulsoficyna.pl?
E-booki są cyfrowymi wersjami tradycyjnych, papierowych książek. Można je czytać na specjalnie do tego przeznaczonych czytnikach, tabletach, komputerach i laptopach oraz, dzięki specjalnym aplikacjom, także na smartfonach.

Oficyna Wydawnicza „Impuls” posiada księgarnię internetową dostępną pod adresem:
https://www.impulsoficyna.com.pl, która oferuje bezpieczny dostęp do książek w wersji papierowej oraz w formie cyfrowej e-book w formatach EPUB, MOMI, PDF do pobrania na komputer lub aplikację mobilną: w systemie Android i iOS.

Impulsoficyna.pl – obecnie na naszej stronie internetowej udostępniamy 680 publikacji w wymienionych formatach. Natomiast w dystrybucji, serwisach: ibuk.pl, virtualo.pl czy publio.pl jest już 750 naszych tytułów w formacie PDF.
Jeżeli w naszej ofercie książek elektronicznych nie ma tytułu, którego szukasz, prosimy o powiadomienie za pomocą e-maila, postaramy się szybko odpowiedzieć na Twoje potrzeby: ebook@impulsoficyna.com.pl

E-book (inaczej e-książka, książka elektroniczna, publikacja elektroniczna) – książka, której treść zapisana jest w formie elektronicznej. E-booki są cyfrowymi wersjami tradycyjnych, papierowych książek.
Jej odczytanie jest możliwe na urządzeniach komputerowych, takich jak: czytniki książek elektronicznych (e-czytniki), komputery, palmtopy czy smartfonach. E-booki, w przeciwieństwie do tradycyjnych książek, nie zajmują miejsca na półkach, są tańsze i łatwo dostępne. Zawierają okładkę, spis treści, akapity itp. E-book może być kartkowany strona po stronie, w niektórych można też wyszukiwać interesujące nas zagadnienia. W ofercie Impulsu dostępne są książki w formacie PDF, MOBI i EPUB.
Zarówno dedykowane czytniki, jak i smartfony są lekkie i nie zajmują dużo miejsca w plecaku albo torebce, dzięki czemu zawsze i wszędzie można ze sobą zabrać e-booka i czytać go w drodze do pracy, szkoły, podróży, w kolejce do lekarza, na przystanku, w kawiarni, w parku i tak dalej. Możliwości są tak naprawdę nieskończone.
Każdego e-booka zakupionego w Oficynie Wydawniczej „Impuls” można przeczytać na dowolnym urządzeniu elektronicznym.

Książki PDF to e-booki zapisane w formacie PDF. Można je pobrać na dowolne urządzenie elektroniczne (np. e-czytnik, komputer osobisty) wyposażone w oprogramowanie pozwalające na czytanie plików PDF (np. Adobe Reader). Ze względu na sztywny układ tekstu, podział na akapity i zaimplementowaną czcionkę e-booki w formacie PDF są najlepiej przystosowane do odczytywania na komputerach PC, laptopach czy tabletach z dużym ekranem.

Książki E-PUB to e-booki zapisane w formacie E-PUB, który stanowi otwarty standard, oparty na języku HTML, służący do publikowania e-booków. Format ten umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości i kroju do proporcji ekranu. Dzięki swoim właściwościom książki w formacie EPUB najlepiej odczytywane są na e-czytnikach, których ekran zbudowany jest w technologii eInk. Można je również odczytać na smartfonach i tabletach. Aby móc odczytywać pliki w formacie E-PUB, należy pobrać odpowiednie oprogramowanie, np. Adobe Digital Editions - Windows, MAC-OSX, Stanza, Aldiko na Androida, Blue Fire na iPada (szczegółowe oprogramowanie podajemy na kolejnych stronach).

Książki MOBI NA KINDLE to ebooki zapisane w formacie Mobipocket. Można je pobrać na e-czytnik Kindle i inne czytniki obsługujące ten format oraz komputer wyposażony w oprogramowanie pozwalające czytać pliki MOBI (np. Mobipocket Reader, Calibre). MOBI jest otwartym formatem opartym na języku XHTML, dzięki czemu jego odczytywanie jest bardzo wygodne na urządzeniach mobilnych, w tym na jednym z najpopularniejszych e-czytników – Kindle.

Książki PDF ADE to e-booki w formacie PDF, zabezpieczone DRM-em firmy Adobe. DRM jest systemem zabezpieczeń stosowanym do zapobiegania używaniu danych niezgodnie z wolą wydawcy danego ebooka. Książki PDF ADE można pobrać na dowolne urządzenie elektroniczne, obsługujące DRM Adobe (np. Adobe Digital Editions).


Regulamin korzystania i zabezpieczenia książek elektronicznych ebook (EPUB, MOBI i PDF) w Oficynie Wydawniczej „Impuls”

Zabezpieczanie e-booków w sklepie internetowym impulsoficyna.pl znakiem watermark oraz systemem ADE (DRM) dotyczy tylko wybranych formatów PDF.

Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. Watermark jest rozwiązaniem wygodnym i preferowanym przez Klientów, ponieważ nie wymaga stosowania specjalnych programów do odczytywania zakupionych plików oraz umożliwia dowolne ich odczytywanie na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format. Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz możliwości przenoszenia plików między urządzeniami. Unikatowa licencja transakcyjna pozwala na monitorowanie i rozpoznawanie plików w przypadku nieuprawnionego ich użytkowania, czyli przede wszystkim umieszczenia e-booka w Internecie. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania e-booków, jak Stanza czy Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.

Oficyna Wydawnicza „Impuls” Watermark wykorzystuje algorytmy nanoszenia znaku wodnego na pliki EPUB i MOBI. Zabezpieczeniu podlega tekst oraz grafika. Znak wodny jest odporny na konwersję z formatu EPUB na MOBI i odwrotnie, dzięki czemu użytkownicy mogą swobodnie dostosowywać książkę do preferowanego formatu. Znak wodny nanoszony jest w różnych miejscach pliku, dzięki czemu można go odtworzyć nawet w sytuacji częściowego zamazania treści e-booka. W przypadku plików PDF nanoszony jest również widoczny napis na każdej stronie e-booka.

Zakupiona kopia (zakupiony e-book) przeznaczona jest wyłącznie do własnego użytku osobistego w granicach udzielonej licencji zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa są zastrzeżone chyba, że właściciel praw autorskich udzieli wyraźnej licencji. Z wyjątkiem sytuacji dopuszczalnych przez prawo lub uzyskania zgody uprawnionego z tytułu praw autorskich, jakiekolwiek powielanie, montaż, wyświetlanie, wypożyczanie, publiczne pokazy czy inne rozpowszechnianie zawartości tej kopii lub jej fragmentów czy części jest bezwzględnie zabronione.
Niniejsza kopia (zakupiony e-book) nie może być przedmiotem odsprzedaży czy dystrybucji i sprzedaży handlowej bez uzyskania odpowiedniej licencji udzielonej przez Oficynę Wydawniczą „Impuls”.

Zabezpieczanie pliku indywidualnym kodem dla każdego nabywcy:
• Niewidoczny znak wodny – W treści książki ukryte są niewidoczne dla czytelnika zakodowane oznaczenia, które pozwalają na szybkie zidentyfikowanie kopii.
• Oznaczenie widoczne – Każda strona książki posiada widoczne oznaczenie identyfikujące unikalny egzemplarz wraz z datą i nazwą dystrybutora (księgarni, gdzie książka została zakupiona).

Drukowanie/kopiowanie w książkach zabezpieczonych ADE.

Adobe Digital Editions (ADE) jest bezpłatną aplikacją firmy Adobe umożliwiającą czytanie e-booków (PDF i EPUB) chronionych DRM-em (Digital Right Management). U nas książki takie oznaczane są PDF ADE.
System Adobe DRM nakłada ograniczenia na korzystanie z e-booków. Licencja umożliwia odczytywanie publikacji elektronicznej na 6 różnych urządzeniach obsługujących Adobe DRM, przy czym po każdym następnym roku od wykupienia publikacji użytkownik otrzymuje kolejną licencję. Zatem po roku od zakupu pliku z publikacją użytkownik może go odczytywać na 7 urządzeniach, po dwóch latach – na 8 itd., chyba że w tym czasie któreś z urządzeń ulegnie bezpowrotnie awarii.

W przypadku książek zabezpieczonych ADE:
-Drukowanie – nasza licencja określa maksymalną liczbę (średnio około 20%) stron do wydrukowania wraz z podaniem rozdzielczości druku w DPI (72, 150, 300 DPI). Liczba stron udostępnionych do wydruku jest podana na karcie produktu w informacjach szczegółowych.
-Kopiowanie – licencja nie zezwala ani na operację kopiowania pliku jako całości, ani jego fragmentu.


Aby odczytać pobranego e-booka w formacie EPUB, MOBI lub PDF na komputerze stacjonarnym lub laptopie, zainstaluj jeden z poniższych programów:

• Adobe Digital Editions (ADE) – platformy: Windows, MAC-OSX

• AlReader program na platformy: Windows, PDA, smartfony; Windows Mobile: http://www.panoramait.pl/component/content/article/10-windows-ce-programy/13-alreader-2.html
• CoolReader na platformy: Windows, Linux, Android: http://www.sciagnij.pl/programy/p/Sterowniki-Edukacja-Slowniki-CoolReader/309184
• FBReader na platformy: Windows, GNU/Linux, PDA, Android: http://www.fbreader.org/
• Firefox z wtyczką EPUBReader: https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/epubreader/
• Opera z wtyczką eBook Reader: http://widgets.opera.com/pl/widget/15552/
• Calibre: http://calibre-ebook.com/download
• Mobipocket Reader Desktop: http://www.mobipocket.com/en/DownloadSoft/ProductDetailsReader.asp
• Readery, których używać można bez instalacji w przeglądarce internetowej EpubReader, rozszerzenie dla użytkowników przeglądarki Firefox (Mozilla): https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/epubreader/.

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło