Zostań autorem w Impulsie

Marketing książki to podstawa sukcesu autora na rynku. Z nami mogą Państwo nie tylko wydać swoją publikację, ale również mieć pewność jej wypromowania. Ponad trzydziestoletnie doświadczenie na rynku wydawniczym to potwierdzenie naszego profesjonalizmu. Należymy do najbardziej rozpoznawalnych wydawnictw pedagogicznych w Polsce. Jako samodzielne wydawnictwo naukowe, działające na rynku księgarskim od grudnia 1990 r., oferujemy Państwu kompleksowe usługi wydawnicze. Uwzględniają one całokształt powstawania publikacji: od pomysłu do książki.

Zespół naszych doświadczonych redaktorów zajmie się każdym rodzajem zlecenia. Specjaliści z zakresu marketingu książki zapewnią reklamę i rozpowszechnienie Państwa publikacji. Cieszymy się zaufaniem wielu Klientów indywidualnych oraz instytucji, w tym: naukowców, ośrodków badawczych z całego kraju, autorów monografii, periodyków i podręczników akademickich. Do rąk naszych Czytelników oddajemy rocznie około 300 nowych publikacji z dziedziny pedagogiki i nauk pokrewnych, a także książek z zakresu nauk społecznych oraz dotyczących wielu innych zagadnień.


Dla Autorów

Wiele osób marzy o napisaniu i wydaniu swojej własnej książki. Ułatwimy to zadanie wszystkim Autorom! Jeżeli należą Państwo do ekspertów w swojej dziedzinie i chcieliby podzielić się swoją wiedzą z czytelnikami – serdecznie zapraszamy do współpracy!

Pomożemy Państwu w zredagowaniu publikacji, jej merytorycznym udoskonaleniu i wyborze chwytliwego tytułu. Zajmiemy się również graficzną oprawą Państwa książki, a także jej skuteczną promocją i sprzedażą.


Przebieg wydania publikacji

Nad procesem wydawniczym czuwa nasz zespół redaktorski. Dzięki temu mogą mieć Państwo pewność najwyższej jakości publikacji. Doświadczony redaktor odpowie na wszelkie Pytania oraz udzieli profesjonalnych porad. Szatę graficzną Państwa książki opracujemy zgodnie z aktualnymi trendami, według profesjonalnych wzorców. Po wydaniu publikacji, wprowadzimy ją do oferty naszej księgarni internetowej. Zajmiemy się również dystrybucją książki na terenie całego kraju. Współpracujemy z hurtowniami księgarskimi oraz punktami sprzedaży detalicznej. Nasze publikacje trafiają też bezpośrednio do odbiorców indywidualnych, bibliotek, szkół, uczelni, poradni i innych instytucji. Państwa książkę będziemy promować w magazynach literackich, dziennikach i tygodnikach branżowych oraz katalogach wydawniczych. Zajmiemy się również internetowym marketingiem książki, poprzez elektroniczny mailing, reklamę w mediach społecznościowych oraz na portalach internetowych. Dostarczymy również materiały promocyjne do punktów sprzedaży.

Od Państwa oczekujemy jedynie przesłania pliku tekstowego z publikacją, maszynopisu, grafiki lub zdjęcia. Dokumenty można przekazać nam w postaci oryginalnej lub zeskanowanej, w rozdzielczości min. 300 dpi, opracowanej w Corelu, Photoshopie lub w formacie TIFF.

Pliki wysłać można pocztą e-mailową na adres impuls@impulsoficyna.com.pl lub pocztą tradycyjną (płyta CD/DVD) na adres wydawnictwa.


Czym wyróżnia się nasze wydawnictwo?

Dzięki trzydziestoletniemu doświadczeniu w branży, możemy zaproponować Państwu kompleksowy marketing książki. Wśród naszych publikacji znajdą Państwo bogaty wachlarz pozycji – od czasopism i beletrystyki, aż po specjalistyczne publikacje naukowe.

Zadbamy o profesjonalne tłumaczenie prac w językach obcych. W przypadku wersji elektronicznych zajmiemy się ich konwersją do formatu PDF, Mobi lub ePub oraz umieszczenie gotowej publikacji w ofercie największych platform z e-bookami.

Nasza oferta uwzględnia również kompleksowe usługi, związane z graficzną stroną publikacji. Zaproponujemy projekt okładki i graficzne opracowanie całej książki. Autorzy, którzy zdecydują się na wydanie swoje publikacji z nami, mogą liczyć na:

  • - wielostopniową redakcję,
  • - profesjonalną korektę tekstu,
  • - opracowanie typograficzne i graficzne,
  • - usługi DTP – skład i łamanie,
  • - druk i oprawę publikacji z wykorzystaniem najlepszej oferty poligraficznej.


To jednak nie koniec współpracy z Autorem. Po naszej stronie leży również przeprowadzenie kampanii marketingowej książki. Dzięki dużemu doświadczeniu oraz rozległej sieci kontaktów branżowych, nawiązanych w ciągu ponad trzydziestu lat działania na rynku księgarskim, możemy zapewnić, że wydana z nami publikacja trafi do szerokiego grona odbiorców. Nadajemy numer ISBN (ang. International Standard Book Number, czyli międzynarodowy znormalizowany numer książki) każdej publikowanej pracy.


Dlaczego warto z nami współpracować?

Nasz wieloletni sukces oparty jest na doświadczeniu i profesjonalizmie, połączonymi z zastosowaniem najnowszych technologii. Nasza kadra to odpowiednio wykształceni pracownicy, wyróżniający się najwyższymi kompetencjami. Dzięki temu możemy podjąć się wszelkiego rodzaju zleceń, w tym również trudniejszych wyzwań.

Charakteryzuje nas rzetelność i terminowość. Dzięki obsłudze internetowej, pozostajemy w ciągłym kontakcie z Autorem, na wszystkich etapach prac zapewniając opiekę redaktorską. Każdą pozycję możemy opublikować w wersji elektronicznej, po konwersji do odpowiedniego formatu, a także w formie klasycznej książki papierowej. Zapewniamy konwersję z plików INDD (inDesign), DOC/DOCX (Word), PDF oraz dowolnego innego wektorowego materiału źródłowego do formatów cyfrowych takich jak ePUB czy Mobi. Dzięki zastosowaniu unikalnej technologii oraz setkom skonwertowanych książek możemy podjąć się realizacji każdego, nawet najtrudniejszego projektu.

Prócz publikacji książkowych, proponujemy także opracowanie i druk katalogów, plakatów, widokówek i kart okolicznościowych.


Szczegóły procesu wydawniczego

Harmonogram prac oraz inne szczegóły wykonania zlecenia ustalane są wspólnie z Autorem. Termin realizacji to zazwyczaj do trzech miesięcy od przesłania do nas treści utworu, jednak każdorazowo dostosowujemy go do indywidualnych potrzeb Autora.

Prace redaktorskie przeprowadzamy w plikach tekstowych. Korekta wielostopniowa w szczególnych przypadkach może być wykonana z wykorzystaniem papierowej wersji publikacji, jednak wpływa to na wydłużenie realizacji zlecenia. Standardowo wykonujemy ją przy zastosowaniu pliku w formacie PDF.

Aby proces wydawniczy przebiegł sprawnie, zależy nam na pozostawaniu w stałym kontakcie z Autorem. Na bieżąco wyjaśniamy wszelkie nieścisłości, co znacznie przyspiesza wykonanie prac. Po wprowadzeniu uwag przez naszą redakcję, Autor otrzymuje pliki z sugestiami redaktorskimi do korekty autorskiej.

Ofertę poligraficzną wybieramy w imieniu Autora spośród najlepszych, aktualnych propozycji. Dbamy o projekt i opracowanie graficzne wnętrza książki oraz okładki, zajmiemy się również kontrolą całego procesu drukarskiego.

Jeżeli zaistnieje potrzeba uzyskania recenzji wydawniczej publikacji – zatroszczymy się również o tą kwestię. Po wydrukowaniu gotowej publikacji zajmiemy się wprowadzeniem jej na rynek księgarski. Zadbamy również o skuteczną kampanię marketingową Państwa książki.

Ostateczna cena wydania książki będzie zależna od wielu czynników. Kalkulacja kosztów wykonywana jest indywidualnie dla każdej publikacji.

Dystrybucja książki | Sprzedaż książek do hurtowni i księgarni

Zapewniamy dystrybucję książek na terenie całego kraju. Współpracujemy z hurtowniami, księgarniami, instytucjami naukowymi oraz klientami indywidualnymi.

Dystrybucja książek

Nasz dział handlowy zajmuje się dystrybucją książek wydawnictwa Impuls na terenie całego kraju. Współpracujemy zarówno z hurtowniami, jak i przedsiębiorstwami prowadzącymi sprzedaż detaliczną książek oraz księgarniami internetowymi. Do naszych specjalizacji należy publikacja książek z dziedziny nauk społecznych i pedagogiki. Dzięki ponad trzydziestoletniemu doświadczeniu w branży, nawiązaliśmy współpracę z wieloma odbiorcami, w tym ośrodkami akademickimi, które są szczególnie zainteresowane dystrybucją publikacji z tego zakresu. Doskonale wiemy, jak zapewnić skuteczną sprzedaż wydawanych książek.

Sieć dystrybucji książek

Nasza sieć dystrybucji uwzględnia detaliczną i hurtową sprzedaż książek w wydaniach papierowych, jak również w formie e-booków, dostępnych na największych platformach internetowych. Z naszymi publikacjami docieramy do setek odbiorców w całej Polsce. Nasi partnerzy handlowi nawiązują współpracę zarówno z niezależnymi księgarniami, jak i sieciami dystrybutorów. Zapewniamy nie tylko wydanie Państwa publikacji, ale również kompleksową promocję książki. Przeprowadzimy skuteczną kampanię reklamową nowowydanych publikacji, poprzez ich promowanie za pośrednictwem kanałów internetowych oraz bezpośrednio wśród odbiorców. W punktach sprzedaży detalicznej prowadzimy skuteczne działania marketingowe.

Archiwizowanie publikacji

Jedną z naszych usług jest również archiwizowanie publikacji. Oznacza to, że nie tylko przechowujemy nasze publikacje elektroniczne, ale i sprawiamy, że nie tracą użyteczności – nawet po upływie lat książki wciąż można odczytać i zaprezentować ich treść w formie zrozumiałej dla odbiorcy. Dzięki procesom archiwizacyjnym Państwa dokumenty zostaną w pełni zabezpieczone – ochronie poddajemy nie tylko informacje kontekstowe, ale i autentyczność publikacji i ich metadane. Skuteczna i bezpieczna archiwizacja publikacji umożliwi jej odtworzenie w całości, dodruk oraz wznowienie.

Zachęcamy do kontaktu również Autorów, których publikacja jest już gotowa i chcieliby wydać ją razem z nami! Odpowiemy na każdy list, e-mail i telefon. Rozważymy wszelkie pomysły i propozycje Autorów i odpowiemy na pytania dotyczące współpracy z naszym wydawnictwem.

__________________________________________________


EWALUACJA. Ile przysługuje punktów i za co?


W odpowiedzi na liczne pytania Autorów informujemy, że: z dniem 18 stycznia 2019 r. został opublikowany przez MNiSW Wykaz wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe. W tabeli: Poziom I - 100 punktów na pozycji 275 jest Oficyna Wydawnicza "Impuls".

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji Profesora Bogusława Śliwerskiego "o EWALUACJI" materiału wideo, jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się:

  • - z jakimi rodzajami punktacji za publikacje naukowe mogą się spotkać?
  • - kto decyduje czy dana praca jest z konkretnej dziedziny?
  • - kto decyduje o przyznaniu punktów?
  • - jak i gdzie upomnieć się, gdy przyznano ich np. za mało (80 a powinno być 100)?

Na te i wiele więcej pytań w prezentacji wideo odpowiada prof. Bogusław Śliwerski

18 stycznia 2019 Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało listę wydawnictw, w których za publikację monografii naukowych naukowcy otrzymują punkty. To punkty uwzględniane w ewaluacji uczelni. Lista ta obejmuje 536 pozycji i podzielona jest na dwie części. W części za 200 punktów znalazło się 36 zagranicznych wydawnictw naukowych. A w części listy wydawnictw za 80 punktów znalazło się 500 wydawnictw – głównie polskich.

____________________________________________________


Dyrektor/Redaktor Naczelny Wojciech Śliwerski

mail: wojski@icloud.com, tel.: +48 508-227-713

Wszelkie informacje uzyskają Państwo kontaktując się z naszym wydawnictwem: Formularz kontaktowy

Zapraszamy do pobrania naszej oferty on-line:

➡️ Nasza oferta tutaj>>
➡️ Oferta wydania książek elektronicznych e-book tutaj>>
➡️ Oferta repozytorium treści oraz instrukcja zakupu e-book tutaj>>

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło