Książki o socjologii

Książki dotyczące socjologii poruszają zróżnicowane aspekty życia społecznego. To nie tylko specjalistyczne publikacje, ale również napisane przystępnym językiem pozycje dla wszystkich Czytelników zainteresowanych socjologią.

Studenci socjologii i kierunków pokrewnych znajdą u nas wartościowe podręczniki akademickie, które pomogą w przygotowaniu się do egzaminów oraz zdobyciu cennej wiedzy, przydatnej w pracy zawodowej.

Wiele z naszych propozycji z zakresu literatury socjologicznej nawiązuje do aspektów edukacyjnych i wychowawczych. Będą to interesujące pozycje dla rodziców i pedagogów.

Socjologia jako nauka

Socjologia jest nauką, która zajmuje się badaniem interakcji społecznych, relacji międzyludzkich. Jej tematyka to również przemiany zachodzące w społeczeństwach. Pozycje z zakresu literatury socjologicznej dotyczą także zaburzenia interakcji społecznych. W odróżnieniu od książek o psychologii, publikacje socjologiczne nie poruszają zagadnień dotyczących jednostki, a całych grup i zależności między nimi. Mogą dotyczyć zarówno relacji rodzinnych, jak i funkcjonowania w większym gronie. Współczesne publikacje z zakresu socjologii wiele uwagi poświęcają również wirtualnym sieciom społecznym i relacjom między jednostkami w Internecie.

Jest 73 produktów.

Pokazano 1-18 z 73 pozycji
Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło