GERONTOLOGIA

Gerontologia bywa mylnie utożsamiana z geriatrią, która co prawda zajmuje się tematyką starości i procesu starzenia się, ale wyłącznie w kontekście zdrowia fizycznego. A przecież wiek podeszły to nie tylko choroby, ale też szereg innych aspektów związanych ze zdrowiem, intymnością, emocjami, życiem w rodzinie i społeczeństwie. Te wszystkie zagadnienia z pogranicza medycyny, socjologii, psychologii i innych dziedzin nauki porusza gerontologia. Dziedzina ta zajmuje się poznawaniem, badaniem i opisywaniem procesów zachodzących w związku ze starzeniem się. Mowa tu nie tylko o zmianach dotyczących fizyczności i zdrowia, które są naturalnym następstwem starzenia się organizmu i związaną z tym profilaktyką zdrowotną, ale także o problemach dotyczących pozycji społecznej, życia zawodowego, pasji i zainteresowań czy też marzeń i uczuć osób w podeszłym wieku. Rosnąca długość życia i postępujące starzenie się społeczeństwa sprawiają, że zainteresowanie gerontologią stale rośnie, a dziedzina ta nieustannie zyskuje na znaczeniu. Stąd też coraz więcej prac naukowych, poradników i innych publikacji poświęconych tej właśnie tematyce.

Książki do gerontologii

Książki do gerontologii publikowane przez nasze wydawnictwo to zarówno specjalistyczne publikacje, jak i uniwersalne poradniki. Wierzymy, że wszystkie osoby zainteresowane poznaniem przebiegu procesu starzenia się ludzi znajdą u nas pozycje, które pomogą im zrozumieć problemy osób w podeszłym wieku. Publikacje naukowe z zakresu gerontologii kierujemy w szczególności do specjalistów, zawodowo zajmujących się tą dziedziną: psychologów, opiekunów osób starszych, pielęgniarek, terapeutów i rehabilitantów, lekarzy różnych specjalności, którzy wśród pacjentów mają osoby w wieku podeszłym.

Będzie to również wartościowa lektura dla wszystkich, którzy chcieliby zgłębić temat ludzkiej starości. W naszej ofercie znajdą Państwo również szereg poradników, które pomogą Państwu wspierać starszych członków Państwa rodziny czy przyjaciół w podeszłym wieku w ich codziennym funkcjonowaniu. Publikacje dotyczące gerontologii mogą pomóc także będącym ich głównym tematem seniorom. Osoby starsze, poprzez poznanie mechanizmów starzenia się i lekturę książek poruszających zróżnicowane zagadnienia z zakresu gerontologii, mogą lepiej zrozumieć zmiany w swoim organizmie, sposobie myślenia, ale również poznać sposoby na bezpieczne aktywności, wspierające funkcje poznawcze seniorów i ich funkcjonowanie w jak najlepszym zdrowiu i kondycji.

Jest 19 produktów.

Pokazano 1-18 z 19 pozycji
Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło