Grafik:
Anna M. Damasiewicz

Anna AndrzejewskaUtalentowana współczesna graficzka, jedna z najciekawszych projektantek na polskim rynku wydawniczym. Wychowała się w rodzinie z artystycznymi tradycjami, poszła w ślady rodziców i zajęła się grafiką oraz malarstwem.
Od 2008 roku zajęła się praktycznie wyłącznie grafiką wydawniczą i projektowaniem okładek do książek. W ostatnich dziesięciu latach zaprojektowała ich ponad dwa tysiące, współpracując z wieloma renomowanymi wydawnictwami, takimi jak: Bellona, Świat Książki, Znak, Zysk i S-ka, Prószyński i S-ka, Nasza Księgarnia, Czarna Owca, Czwarta Strona czy Wydawnictwo Dolnośląskie.

W 2018 roku została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia artystyczne i popularyzowanie historii Polski.


Część prac projektantki można obejrzeć na stronie:


Z Anną M. Damasiewicz współpracujemy już ponad 10 lat, w tym czasie graficzka wykonała setki projektów naszych okładek. Poniżej prezentujemy najnowsze realizacje:

Jakość życia emerytowanych nauczycieli Proces readaptacji społecznej sprawców przestępstw Historia polskiej piłki nożnej. QUIZ Samodzielność i usamodzielnianie wychowanków w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych Irlandia Zielona Wyspa międzykulturowej oraz egalitarnej edukacji i opieki Metoda zautomatyzowanego rachowania oparta na układzie liczb na palcach

Impuls

Grafik: Anna Andrzejewska

Anna AndrzejewskaWrocławska projektantka i artystka, absolwentka Katedry Wzornictwa Przemysłowego ASP we Wrocławiu Laureatka licznych konkursów artystycznych. Nagrodzona stypendium Rektora dla najlepszych studentów Wydziału Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii. Laureatka drugiej nagrody XVI edycji konkursu Prezydenta Wrocławia pt. „Wrocławska Magnolia” za pracę „Czynna rekreacja w ogrodzie — projekt zestawu do przyrządzania i celebrowania posiłków na działce”. Ilustratorka książek i pasjonatka projektowania. W designie poszukuje nowych i funkcjonalnych rozwiązań, które ułatwią codzienną pracę.

Portfolio: https://www.behance.net/projektowa5124/projects


Zapraszamy do artykułu na naszym blogu o nagrodzie dla Anny Andrzejewskiej pt. "Najlepsze prace dyplomowe wrocławskich uczelni"

Zapraszamy do artykułu na naszym blogu o nagrodzie dla Anny Andrzejewskiej pt. „Diament Meblarstwa 2021”

Zapraszamy do realizowanych projektów okładek Anny Andrzejewskiej w naszym wydawnictwie:

Pedagog szkolny Homo viator w labiryncie życia szkolnego Pierwsze kroki w przedszkolu. Poradnik dla rodziców przyszłych przedszkolaków Bajki z natury prawdziwe Maks, Robi i Stworek z werandy

Impuls

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło