• Obniżka
Bajki z natury prawdziwe

Bajki z natury prawdziwe

ISBN: 978-83-8095-679-7
26,67 zł
23,67 zł Oszczędzasz: 3,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 25,00 zł

Bajki... O dzielnej mróweczce Zośce — strażniczce lasu. O wszędobylskim pająku Przemku. O grubym trzmielu Tośku. O natrętnej musze Bronce. O zwinnym rybiku Grzesiu ...

Ostatnie egzemplarze!

Ilość

Ostatnie egzemplarze!

Świat owadów jest niesamowity, fascynujący i pełen tajemnic. Wystarczy pochylić się, żeby odkryć rządzące nim prawa, logikę jego działania i piękno. Czasami nieuzasadnione uprzedzenia czy przykre doświadczenia sprawiają, że nawet my, dorośli, nie potrafimy docenić roli małych żyjątek w świecie przyrody, której przecież jesteśmy częścią. Jak zatem przekonać malucha, że nie każdy owad jest niebezpieczny i nie trzeba bać się każdego napotkanego robaczka? Jak nauczyć go szacunku i troski o nie, pomóc mu je poznać?

Mam nadzieję, że moje bajki staną się inspiracją do wspólnego poznawania świata owadów oraz przyniosą radość i satysfakcję z bycia odkrywcą!

Autorka

Zapraszamy do wywiadu w Radio MOTYW Katarzyny Bocheńskiej-Włostowskiej z autorką publikacji Elżbietą Bielak

Opis

Książka papierowa
oprawa miękka

Elżbieta Bielak

Elżbieta Bielaknauczycielka przedszkola z wieloletnim stażem. W swojej pracy dba o indywidualny rozwój wychowanków, uwzględniając ich potrzeby, predyspozycje, zainteresowania. Autorka wielu programów, innowacji i projektów pedagogicznych wykorzystywanych w codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej i opiekuńczej oraz publikacji dla dzieci.

Prywatnie mama trojga dzieci, miłośniczka aktywnego wypoczynku i dobrej książki. Zachwyca ją piękno przyrody oraz kultura i sztuka ludowa.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Elżbieta Bielak

ISBN druk

978-83-8095-679-7

ISBN e-book

Objętość

60 stron

Wydanie

I, 2020

Format

B5 (160x235)

Oprawamiękka, klejona, fola matowa

O dzielnej mróweczce Zośce — strażniczce lasu    

O wszędobylskim pająku Przemku 

O grubym trzmielu Tośku   

O natrętnej musze Bronce   

O zwinnym rybiku Grzesiu   

O tłustej gąsienicy Agacie   

O utalentowanym pasikoniku Stefanie   

O turkuciu podjadku Tadku    

O pożytecznej biedronce Marcie   

O porządnym karaluchu Tobiaszu

fragment

 

 

 

 

 

Świat przyrody jest wielce fascynujący i stanowi nieustanne źródło inspiracji, odkryć i zachwytów. Złożoność natury, wzajemna zależność jej podmiotów, wszystko to jest przykładem doskonałej koncepcji działania. Warto zatem nieco zbliżyć się do niej, poznać ją nieco lepiej, a tym samym lepiej funkcjonować i mieć świadomość zagrożeń, ale również korzyści z obecności w naszym świecie przedstawicieli fauny i flory.

Fascynujący świat owadów dzieciom (i nie tylko) przybliża Elżbieta Bielak, z zbiorze uroczych opowieści inspirowanych naturą. Książka pt. „Bajki z natury prawdziwe”, opublikowana nakładem Oficyny Wydawniczej IMPULS, to brama do niezwykłego świata, w którym nie każdy owad jest co prawda bezpieczny, ale każdy ma swoje zadanie do wykonania, a – zachowując bezpieczeństwo – możemy z zachwytem obserwować jego budowę czy pracę. Te niezwykłe bajki mogą być czytane zarówno w starszych grupach przedszkolnych, jak i samodzielnie w grupach wczesnoszkolnych, mogą stać się również inspiracją do rozmowy o przyrodzie i jej poszanowaniu, a także do przeprowadzenia lekcji z owadami w roli głównej.

Na stronach książki poznamy wiele mniej lub bardziej sympatycznych owadów, od mrówki Zośki poczynając, na karaluchu Tobiaszu kończąc. W zależności od naszej tolerancji i otwartości na świat z każdym z tych owadów możemy zgodnie koegzystować (szczególnie że Tobiasz pięknie posprzątać może naszą jajecznicę z talerza, a nawet zaprzyjaźnić się z kotem), choć niektóre, jak na przykład mrówki, wolą żyć w swoich mrowiskach i nie chciałyby, żeby ktoś te mrowiska niszczył. Wspomnianą mrówkę poznamy dzięki Karolowi, który dzięki dziadkowi będącemu leśnikiem, ma możliwość bezpośredniego obcowania z przyrodą. Kiedy wyruszą na inwentaryzację mrowisk chłopiec przeżyje niezwykłe spotkanie z leśnym policjantem, który mandatów co prawda nie daje, ale strzeże porządku. 

Poznamy także łakomczucha imieniem Przemek, którego bardzo nie lubi właścicielka domu, w którym Przemek rezyduje. Nie ma w tym nic dziwnego, kiedy wyjaśnimy, że ów nieproszony gość jest pająkiem, a ciotka do której należy domek, robi wszystko, żeby się go pozbyć. Przynajmniej do chwili, kiedy nie dostrzeże korzyści płynących ze współpracy z nim.

To tylko kilka z zawartych tej książce historii, których – by w pełni się nimi cieszyć – mogło być więcej. Ale i tak mamy możliwość spotkania jeszcze trzmiela, którego uratowała szybka interwencja Wojtusia, w przeciwnym bowiem wypadku owad padłby ofiarą wypalaczy traw. Spotkamy również muchę, której wujek Stefan nie cierpi, a przynajmniej nie cierpiał do chwili, kiedy Krzyś dokładnie wytłumaczył, dlaczego muchy są tak pożyteczne.

Wszystkie te opowieści przybliżają nam świat owadów, pozwalają zwrócić uwagę na istotne aspekty działalności tych stworzeń i na korzyści płynące z ich istnienia oraz zadań, które realizują. Jestem przekonana, że po lekturze tej książki również dorośli inaczej patrzeć będą na tłustego pajączka, który śpi sobie smacznie w rogu pokoju czy muchę, która próbuje przysiąść na talerzyku z naszym deserem. A przede wszystkim czytelnicy dowiedzą się, które owady są niebezpieczne i na co trzeba zwracać uwagę w ich obecności.

źródło: http://www.qulturaslowa.pl/2020/10/elzbieta-bielak-bajki-z-natury-prawdziwe.html

Zapraszamy do wywiadu w Radio MOTYW Katarzyny Bocheńskiej-Włostowskiej z autorką publikacji Elżbietą Bielak

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło