• Obniżka
Bać się czy nie bać? Opowieści terapeutyczne

Bać się czy nie bać? Opowieści terapeutyczne

Podtytuł: Opowieści terapeutyczne
ISBN: 978-83-8095-602-5
40,00 zł
30,00 zł Oszczędzasz: 10,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 32,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Polecane bajki przeznaczone są dla dzieci od piątego do dwunastego roku życia. Jednak niektóre z nich mogą być wykorzystywane także przez starsze dzieci lub nawet dorosłych, gdyż dotykają wielu różnych spraw. Poruszają problem rozmaitych lęków, trudności, pokazują, jak można sobie z nimi radzić.

Publikacja dostępna w wersji papierowej oraz elektronicznej e-book:

Wersja książki
Ilość

Czy można przełamać strach przed mówieniem, ciemnością lub burzą? Czy złość mieszka za szafą? Czy dorośli są empatyczni? Jak znaleźć sposób na coś, czego się nie lubi? To tylko niektóre z pytań zadawanych przez bohaterów bajek Klaudii Giese-Szczap – psychologa z wieloletnim doświadczeniem w terapii dzieci i młodzieży.

„Bać się czy nie bać?” to zbiór kilkunastu opowieści terapeutycznych, napisanych z myślą o dzieciach, przeżywających rozmaite trudności. Bajkowy świat jest przedstawiony z dziecięcej perspektywy. Bohaterami opowieści są dzieci, a czasem zwierzęta, które uczestniczą w sytuacjach, mogących wzbudzać w nich lęk. Poprzez identyfikację z bohaterami bajek dziecko może nauczyć się rozpoznawać swoje emocje i poradzić sobie ze strachem lub z niepokojem.

Bajki przeznaczone są dla dzieci w wieku od pięciu do dwunastu lat, lecz mogą z nich korzystać również dzieci starsze, a nawet dorośli, gdyż dotykają one wielu ważnych spraw. Poruszają problem rozmaitych lęków, trudności, pokazują, jak można sobie z nimi radzić.


Od Autorki

AutorkaJestem psychologiem od wielu lat. Prowadzę terapię dzieci, nasto­latków, a także dorosłych. Mam nadzieję, że wielu z nich pomogłam. Pewnego razu, prowadząc zajęcia, odkryłam, co „słowo pisane”, wymyślanie historii dla konkretnych osób, wnosi do terapii. Zaczęłam tworzyć bajki dla swoich pacjentów. Miałam już wcześniej doświadczenie w pisaniu takich opowiastek, można by powiedzieć – prywatne, ale o tym za chwilę. Chciałam, by dzieci mogły identyfikować się z bohaterami, którzy mieli podobne jak one problemy i sobie z nimi poradzili. Świat w tych opowieściach często przedstawiam z dziecięcej perspektywy. Fabuła moich bajek była i jest związana z różnymi sytuacjami, które mogą być nieprzyjemne dla uczestniczących w nich osób lub zwierząt. Głównymi bohaterami opowieści są najczęściej dzieci, a czasem zwierzęta, doświadczające różnych emocji. Bajkowe postacie pokazują, jak można poradzić sobie ze strachem lub z niepokojem, jak warto się zachowywać, by nie sprawiać przykrości innym osobom.

Wiele z napisanych przeze mnie bajek było dedykowanych konkretnym dzieciom, które miały różne trudności. Dostawały ode mnie teksty, a rodzice czytali im je w domu. Z informacji zwrotnych od rodziców (otrzymywanych w późniejszym czasie) wynikało, że dzieci były bardzo zadowolone, a bajki im się podobały. Ich lektura pozwalała na odreagowanie napięć, na poradzenie sobie ze słabościami.

 

Opowieści terapeutyczne
173 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
Epub, Mobi
Książka papierowa
oprawa miękka

Specyficzne kody

isbn
978-83-8095-602-5

Klaudia Giese-Szczap

Klaudia Giese-Szczapspecjalistka psychologii klinicznej. Pracuje w pilskim Zespole Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych i Niepublicznym Przedszkolu Terapeutycznym „Tęczowa Kraina”. Współpracuje z Ośrodkiem Diagnostyki Neuro­rozwojowej i Rehabilitacji, a także z Centrum Diagnozy i Terapii BBJ w Pile. Jest współautorką książki Mutyzm wybiórczy w praktyce terapeutycznej i autorką bajek ze zbiorów: Bajeczki Haneczki i Las nadziei. Prowadzi własną stronę na Facebooku. Ma wieloletnie doświadczenie w terapii dzieci i młodzieży, pracuje również z osobami dorosłymi.

Niepoprawna optymistka, pasjonatka biegania na coraz dłuższe dystanse. Wierzy, że ludzie są z gruntu dobrzy. Prywatnie mama dorosłej córki, szczęśliwa żona i opiekunka kota.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Klaudia Giese-Szczap

ISBN druk

978-83-8095-602-5

ISBN e-book

978-83-8095-763-3

Objętość

150 stron

Wydanie

I, 2019

Format

A5, E-book: epub i mobi

Oprawamiękka, klejona

Wstęp    

Bajka o Głosie, który nie mógł wyjść     

Bajka o Michale i jego smutkach    

Bajka o zaginionym kotku    

Boję się – to wstyd?    

Burza – przyjaciółka odważnych    

O Emilce i jej samoocenie    

Złe dobrego początki    

O Basi, która znalazła sposób na niefajne zdjęcia    

Historia dziewczynki, która nie umiała się obronić (do czasu)    

Historia Marysi, która nauczyła dorosłych empatycznego zachowania   

Historia o tym, jak Kuba znalazł swoją złość za szafą    

Jackowe wakacje    

Historia o tym, jak Diko poradził sobie ze strachem    

Kotek w szprotkach    

Krzyś i jego pomysły  

O prawdzie. Czy zawsze trzeba ją mówić?  

Po co mi te całe emocje?    

Próbowanie – fajna sprawa   

Rufi, czyli historia poszukiwania przyjaciela   

Sen Wojtka   

Straszne (?) podwórko 

Bajki… „Eeeee jestem dorosła/dorosły, przereklamowane, wszystkie na jedno kopyto nuuuuuudaaaa, nie mam czasu, nie dla mnie…”. Czy na pewno? NIC BARDZIEJ BŁĘDNEGO dopóki nie weźmiesz do ręki książkę autorstwa Pani Klaudii Giese – Szczap. Kto powiedział, że w bajki wierzą tylko dzieci? Kto mówi, że to dobre tylko dla maluchów?

Znajdź czas! Zatrzymaj się na chwilę, wyłącz… sięgnij choćby po jedno z tych 21 opowiadań i pozwól, żeby zadziało się coś „magicznego”… Być może znajdziesz odpowiedzi na pytania, które dotąd Cię niepokoiły, zrozumiesz z czego wynika Twój lęk i jak przy odrobinie chęci możesz go pokonać, a może zaczniesz nazywać i rozumieć swoje emocje i po prostu się z nimi zaprzyjaźnisz…?

Na co dzień pracuję z osobami niepełnosprawnymi i młodzieżą zagrożoną niedostosowaniem społecznym. Już po pierwszym opowiadaniu Pani Klaudii nie miałam wątpliwości co do tego, aby wprowadzić opowiadania w pracę z moimi Wychowankami i Podopiecznymi. I…. stało się! MAGIA Czas się zatrzymał…, a prostota i urok tych opowiadań sprawiły, że zasłuchani byli „najgorsi Łobuzy” i słuchali, naprawdę słuchali!!! A chwilę po… ROZMAWIALI! Myślę, że najlepszą recenzją jest to, że idąc korytarzem często słyszę pytanie od moich wychowanków : „kiedy kolejna bajka”? To naprawdę działa! To naprawdę są OPOWIEŚCI TERAPEUTYCZNE!

Co nie oznacza, że sama nie utożsamiam się z wieloma opowiadaniami, z niektórymi już się zaprzyjaźniłam i są mi bardzo pomocne do działania jako nauczyciel, wychowawca, partnerka, przyjaciel, koleżanka, człowiek! WARTO ! Polecam zrobić coś tylko dla siebie, pozwolić porwać się tej magii, urokowi i prostocie płynącej z opowiadań autorstwa Pani Klaudii!

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło