• Obniżka
Bać się czy nie bać? Opowieści terapeutyczne

Bać się czy nie bać? Opowieści terapeutyczne

Podtytuł: Opowieści terapeutyczne
ISBN: 978-83-8095-602-5
33,90 zł
26,67 zł Zniżka 21,35%
Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Polecane bajki przeznaczone są dla dzieci od piątego do dwunastego roku życia. Jednak niektóre z nich mogą być wykorzystywane także przez starsze dzieci lub nawet dorosłych, gdyż dotykają wielu różnych spraw. Poruszają problem rozmaitych lęków, trudności, pokazują, jak można sobie z nimi radzić.

Wersja książki
Ilość

Publikacja dostępna w wersji papierowej oraz elektronicznej e-book.

Czy można przełamać strach przed mówieniem, ciemnością lub burzą? Czy złość mieszka za szafą? Czy dorośli są empatyczni? Jak znaleźć sposób na coś, czego się nie lubi? To tylko niektóre z pytań zadawanych przez bohaterów bajek Klaudii Giese-Szczap – psychologa z wieloletnim doświadczeniem w terapii dzieci i młodzieży.

„Bać się czy nie bać?” to zbiór kilkunastu opowieści terapeutycznych, napisanych z myślą o dzieciach, przeżywających rozmaite trudności. Bajkowy świat jest przedstawiony z dziecięcej perspektywy. Bohaterami opowieści są dzieci, a czasem zwierzęta, które uczestniczą w sytuacjach, mogących wzbudzać w nich lęk. Poprzez identyfikację z bohaterami bajek dziecko może nauczyć się rozpoznawać swoje emocje i poradzić sobie ze strachem lub z niepokojem.

Bajki przeznaczone są dla dzieci w wieku od pięciu do dwunastu lat, lecz mogą z nich korzystać również dzieci starsze, a nawet dorośli, gdyż dotykają one wielu ważnych spraw. Poruszają problem rozmaitych lęków, trudności, pokazują, jak można sobie z nimi radzić.


Od Autorki

AutorkaJestem psychologiem od wielu lat. Prowadzę terapię dzieci, nasto­latków, a także dorosłych. Mam nadzieję, że wielu z nich pomogłam. Pewnego razu, prowadząc zajęcia, odkryłam, co „słowo pisane”, wymyślanie historii dla konkretnych osób, wnosi do terapii. Zaczęłam tworzyć bajki dla swoich pacjentów. Miałam już wcześniej doświadczenie w pisaniu takich opowiastek, można by powiedzieć – prywatne, ale o tym za chwilę. Chciałam, by dzieci mogły identyfikować się z bohaterami, którzy mieli podobne jak one problemy i sobie z nimi poradzili. Świat w tych opowieściach często przedstawiam z dziecięcej perspektywy. Fabuła moich bajek była i jest związana z różnymi sytuacjami, które mogą być nieprzyjemne dla uczestniczących w nich osób lub zwierząt. Głównymi bohaterami opowieści są najczęściej dzieci, a czasem zwierzęta, doświadczające różnych emocji. Bajkowe postacie pokazują, jak można poradzić sobie ze strachem lub z niepokojem, jak warto się zachowywać, by nie sprawiać przykrości innym osobom.

Wiele z napisanych przeze mnie bajek było dedykowanych konkretnym dzieciom, które miały różne trudności. Dostawały ode mnie teksty, a rodzice czytali im je w domu. Z informacji zwrotnych od rodziców (otrzymywanych w późniejszym czasie) wynikało, że dzieci były bardzo zadowolone, a bajki im się podobały. Ich lektura pozwalała na odreagowanie napięć, na poradzenie sobie ze słabościami.

 

Opowieści terapeutyczne
193 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
Epub, Mobi
Książka papierowa
oprawa miękka

Specyficzne kody

isbn
978-83-8095-602-5

Klaudia Giese-Szczap

Klaudia Giese-Szczapspecjalistka psychologii klinicznej. Pracuje w pilskim Zespole Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych i Niepublicznym Przedszkolu Terapeutycznym „Tęczowa Kraina”. Współpracuje z Ośrodkiem Diagnostyki Neuro­rozwojowej i Rehabilitacji, a także z Centrum Diagnozy i Terapii BBJ w Pile. Jest współautorką książki Mutyzm wybiórczy w praktyce terapeutycznej i autorką bajek ze zbiorów: Bajeczki Haneczki i Las nadziei. Prowadzi własną stronę na Facebooku. Ma wieloletnie doświadczenie w terapii dzieci i młodzieży, pracuje również z osobami dorosłymi.

Niepoprawna optymistka, pasjonatka biegania na coraz dłuższe dystanse. Wierzy, że ludzie są z gruntu dobrzy. Prywatnie mama dorosłej córki, szczęśliwa żona i opiekunka kota.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Klaudia Giese-Szczap

ISBN druk

978-83-8095-602-5

ISBN e-book

978-83-8095-763-3

Objętość

150 stron

Wydanie

I, 2019

Format

A5, E-book: epub i mobi

Oprawamiękka, klejona

Wstęp    

Bajka o Głosie, który nie mógł wyjść     

Bajka o Michale i jego smutkach    

Bajka o zaginionym kotku    

Boję się – to wstyd?    

Burza – przyjaciółka odważnych    

O Emilce i jej samoocenie    

Złe dobrego początki    

O Basi, która znalazła sposób na niefajne zdjęcia    

Historia dziewczynki, która nie umiała się obronić (do czasu)    

Historia Marysi, która nauczyła dorosłych empatycznego zachowania   

Historia o tym, jak Kuba znalazł swoją złość za szafą    

Jackowe wakacje    

Historia o tym, jak Diko poradził sobie ze strachem    

Kotek w szprotkach    

Krzyś i jego pomysły  

O prawdzie. Czy zawsze trzeba ją mówić?  

Po co mi te całe emocje?    

Próbowanie – fajna sprawa   

Rufi, czyli historia poszukiwania przyjaciela   

Sen Wojtka   

Straszne (?) podwórko 

Bajki… „Eeeee jestem dorosła/dorosły, przereklamowane, wszystkie na jedno kopyto nuuuuuudaaaa, nie mam czasu, nie dla mnie…”. Czy na pewno? NIC BARDZIEJ BŁĘDNEGO dopóki nie weźmiesz do ręki książkę autorstwa Pani Klaudii Giese – Szczap. Kto powiedział, że w bajki wierzą tylko dzieci? Kto mówi, że to dobre tylko dla maluchów?

Znajdź czas! Zatrzymaj się na chwilę, wyłącz… sięgnij choćby po jedno z tych 21 opowiadań i pozwól, żeby zadziało się coś „magicznego”… Być może znajdziesz odpowiedzi na pytania, które dotąd Cię niepokoiły, zrozumiesz z czego wynika Twój lęk i jak przy odrobinie chęci możesz go pokonać, a może zaczniesz nazywać i rozumieć swoje emocje i po prostu się z nimi zaprzyjaźnisz…?

Na co dzień pracuję z osobami niepełnosprawnymi i młodzieżą zagrożoną niedostosowaniem społecznym. Już po pierwszym opowiadaniu Pani Klaudii nie miałam wątpliwości co do tego, aby wprowadzić opowiadania w pracę z moimi Wychowankami i Podopiecznymi. I…. stało się! MAGIA Czas się zatrzymał…, a prostota i urok tych opowiadań sprawiły, że zasłuchani byli „najgorsi Łobuzy” i słuchali, naprawdę słuchali!!! A chwilę po… ROZMAWIALI! Myślę, że najlepszą recenzją jest to, że idąc korytarzem często słyszę pytanie od moich wychowanków : „kiedy kolejna bajka”? To naprawdę działa! To naprawdę są OPOWIEŚCI TERAPEUTYCZNE!

Co nie oznacza, że sama nie utożsamiam się z wieloma opowiadaniami, z niektórymi już się zaprzyjaźniłam i są mi bardzo pomocne do działania jako nauczyciel, wychowawca, partnerka, przyjaciel, koleżanka, człowiek! WARTO ! Polecam zrobić coś tylko dla siebie, pozwolić porwać się tej magii, urokowi i prostocie płynącej z opowiadań autorstwa Pani Klaudii!

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło