Alfabet Kacpra

ALFABET

Podtytuł: Alfabet Kacpra
ISBN: 978-83-7587-100-5
19,05 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 20,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Alfabet z pisanymi literami wielkimi i małymi powstał z myślą o dzieciach z zaburzoną percepcją wzrokowo-ruchową i pamięcią...

Publikacja dostępna w wersji papierowej oraz elektronicznej e-book:

Wersja książki
Ilość

Cześć! Jestem Kacper.

     Dostałem zadanie godne papugi: mam oprowadzić Cię po zaklętej krainie Abecadlocji. Naszym przewodnikiem w podroży będą słowa wiersza Alfabet Tadeusza Rawy, dziennikarza i poety. Na każdej stronie książki znajdziesz jedną linijkę wiersza, a na końcu pełną jego wersję. Mam nadzieję, że pomoże Ci on w poznaniu wszystkich liter alfabetu. A ja będę również Twoim przyjacielem w tej wędrówce, zapraszając Cię do ćwiczenia i poprawnego pisania liter, ich kolorowania czy układania krótkich słów.

Spróbuj swoich sił i pokaż co potrafisz...

Zapraszam

Twój Kacper

Alfabet Kacpra
18 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
PDF
Książka papierowa
oprawa miękka

Specyficzne kody

isbn
978-83-7587-100-5

Śliwerski Wojciech

Absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. W latach 1978-1981 współpracował z tygodnikiem „Motywy" jako reporter, publicysta, felietonista i redaktor odpowiedzialny wydania. W latach 1982-1984 był redaktorem naczelnym miesięcznika „Drużyna-Propozycje". Był też kierownikiem wydziału krakowskiej Komendy Chorągwi ZHP. W 1988 roku był w zespole założycieli Harcerskiej Oficyny Wydawniczej w Krakowie, której był redaktorem naczelnym do 1990 roku. Od 1990 do 1991 roku - dyrektor Niezależnego Wydawnictwa Harcerskiego „Impuls" w Krakowie. Od listopada 1991 roku dyrektor Oficyny Wydawniczej Impuls w Krakowie. Rodzina: żona, córki: Magda i Agnieszka. Zainteresowania: edytorstwo, nowe technologie, muzyka, fotografia i film amatorski.

Rawa Tadeusz

Studiował filologię skandynawską na Uniwersytecie Gdańskim. Od 1982 roku mieszka w Szwecji, gdzie studiował fizjoterapię i rehabilitację oraz dziennikarstwo. W latach 1991-1995 pracował jako dziennikarz w rozgłośni polskiej Radia Szwedzkiego. Od 1996 roku pracuje jako niezależny dziennikarz, publikując reportaże w mediach skandynawskich z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej.

Jest autorem dwóch tomików wierszy: "Ballada o siedmiu zbójach" (2005) i "Przejście graniczne" (2008), a także autorem wierszyków ortograficznych w "Słowniku ortograficznym dla szkół" prof. Edwarda Polańskiego oraz współautorem książki dla dzieci "Alfabet Kacpra".

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Śliwerski Wojciech, Rawa Tadeusz

ISBN druk

978-83-7587-100-5

ISBN e-book

978-83-7587-100-5

Objętość

56 stron

Wydanie

I, 2008

Format

A4 (210/280). E-book: PDF

Oprawamiękka, klejona

fragment

fragment

Najpopularniejszym sposobem zapisywania mowy jest alfabet. Stanowiąc ułożony w ustalonym wcześniej porządku zestaw liter i innych znaków pisma, przeznaczony jest dla konkretnego języka lub narodu. Bezwzględnym warunkiem nabycia umiejętności pisania i czytania jest poznanie trzydziestu dwóch liter polskiego alfabetu, co umożliwia zakrojoną na szeroką skalę werbalną komunikację międzyludzką. Naprzeciw najmłodszych czytelników wychodzi Oficyna Impuls, publikując książeczkę dostosowaną do wieku i umiejętności dzieci sześcioletnich. Opatrzony redakcją wydawniczą Wojciecha Śliwerskiego Alfabet Kacpra jest więc doskonałą pomocą dydaktyczną, ułatwiającą nabywanie oraz utrwalanie umiejętności czytania i pisania.

Bohaterem książeczki jest sympatyczny Kacper, towarzyska papuga o bystrych oczach i hakowato zakończonym dziobie. Oprowadzając młodego czytelnika po zaklętej krainie Abecadlocji, zaprasza do ćwiczeń poprawnego pisania liter, kolorowania ich oraz układania słów. Na każdą kolejną literę polskiego alfabetu (małą i dużą) przeznaczono zaledwie jedną lub dwie strony, co sprawia, że dziecko na pewno nie zdąży się znudzić. Pisane wzory liter zamieszczono w liniaturze zeszytowej (wielkie lub małe litery znalazły się w każdej z liniatur). Dolne części stron zajmują proste grafiki postaci Kacpra oraz fragmenty wiersza Alfabet, napisanego przez dziennikarza i poetę Tadeusza Rawę (wiersz w pełnej wersji zamieszczono na końcu książeczki i opatrzono go poleceniem "Powtórz i zapamiętaj"). W lekturze znalazło się również miejsce na pracę własną dziecka (list i rysunek), do czego zaprasza najmłodszych sam Kacper, kierując do nich List Andrzeja Wojciechowskiego. Całość jest prosta, przejrzysta i utrzymana w tonacji szarości (upiększy ją dziecko, kolorując według własnego uznania), natomiast ilość treści jest wystarczająca, by kolejne litery polskiego alfabetu zostały poznane i utrwalone w stopniu zadowalającym. Grafiki dzięki Adamowi Hanuszkiewiczowi oraz Agacie Fuks bez wątpienia zainteresują dziecko. Większy format i usztywniona okładka to dodatkowe atuty książeczki. Publikacja Alfabet Kacpra została opracowana z myślą o dzieciach rozpoczynających naukę czytania i pisania. Stanowiąc doskonałą pomoc dydaktyczną, książeczka spotka się z zainteresowaniem nauczycieli przedszkoli, edukacji wczesnoszkolnej oraz rodziców. Ponieważ doświadczenie pokazuje, że częste ćwiczenia utrwalające poznane treści dają pozytywne efekty, propozycja wydawnictwa Impuls z pewnością warta jest polecenia.

źródło: http://www.granice.pl/recenzja,alfabet-kacpra,11315

Tadeusz Rawa to dziennikarz i poeta. Razem z Wojciechem Śliwerskim stworzyli pozycję, dzięki której nauka alfabetu stanie się miła i przyjemna.

Każdej literce została poświęcona strona. Jest sporo linijek do przećwiczenia małej i dużej litery. Całość uatrakcyjnia postać Kacpra oraz krótkie rymowane zwroty o każdej literce alfabetu, które czyta się z przyjemnością. Na zakończenie wiersz został napisany w całości. Znajduje się także list od chłopca, w którym prosi o napisanie do niego krótkiej wiadomości. Przeznaczonych jest na to aż kilka stron, a na końcu jest pusta strona, na której można narysować swój rysunek.

Nauka alfabetu czeka na każdego młodego człowieka. Kiedyś nie było książeczek do jego nauki, a skoro teraz są, więc warto z nich skorzystać. Powyższa pozycja jest jedną z dwóch, które zamierzam sprawdzić, aby w przyszłości móc razem z dziećmi ćwiczyć kolejne literki. Książka została wydana w dużym formacie, więc jest sporo miejsca na poznawanie nowych znaków. Dodatkowo znajdują się także ilustracje.

Poznawanie nowych rzeczy nie zawsze musi być zmorą, a z pomocą Kacpra z pewnością takie nie będzie. Moim zdaniem ta książeczka jest dobra do nauki alfabetu, choć na rynku z pewnością znajdują się także inne, które warto przetestować, zanim znajdzie się tę jedyną. Sądzę jednak, że za taką cenę warto dać jej szansę. ,

,Alfabet Kacpra" to w całości czarno-biała książka edukacyjna, która powinna spodobać się najmłodszym i pomóc im w nauce. Nie mam jednak pojęcia, czy tak się stanie. Wszystko zależy od chęci do nauki i od danego dziecka.

Moja ocena: 5/6

źródło: http://recenzje-kiti.blogspot.com/2014/05/alfabet-kacpra-tadeusz-rawa-wojciech.html

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło