Grafika dla smyka. Kropkowanki dla przedszkolaka

Grafika dla smyka. Kropkowanki dla przedszkolaka

ISBN: 978-83-7587-884-4
14,05 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 14,75 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Książka Grafika dla smyka przeznaczona jest dla przedszkolaków oraz uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Szkice są duże i dopracowane. Obok wykropkowanych sylwetek (ssaki, gady, płazy, owady, ptaki, ryby) znalazły się kształty (również wykropkowane) środowisk ich życia.

Wersja książki
Ilość

Publikacja dostępna wyłącznie w wersji elektronicznej e-book.

Wśród licznych ćwiczeń rozwijających przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym ważne miejsce zajmują ćwiczenia rozwijające koordynację wzrokowo-ruchową. Wpływają one korzystnie na przygotowanie dziecka do pisania.

Polecane propozycje ćwiczeń polegające na rysowaniu po wykropkowanych konturach zawierają tematy bliskie małym dzieciom, a zarazem są interesujące i przyciągają ich uwagę. Wśród propozycji znajdują się sylwety, które można wykorzystać do różnego rodzaju zajęć – zarówno w pracy indywidualnej z całą grupą, jak i do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych z dziećmi niepełnosprawnymi.

Przygotowane karty pracy można wszechstronnie wykorzystać w pracy z przedszkolakami, a także w edukacji wczesnoszkolnej. Dzieci oprócz rysowania po śladach mogą kolorować kredkami lub farbami powstałe sylwety, wycinać je oraz tworzyć różne scenki tematyczne. Karty pracy służą także rozwijaniu mowy i myślenia, kształtowaniu pojęć ogólnych i szczegółowych, przybliżaniu wiedzy o środowisku przyrodniczym.

Przygotowane propozycje cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony nauczycieli. Mogą stanowić cenną pomoc do prowadzenia systematycznej pracy z dziećmi w przedszkolu oraz w domu.

Autorka

Książka Grafika dla smyka przeznaczona jest dla przedszkolaków oraz uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Szkice są duże i dopracowane. Obok wykropkowanych sylwetek (ssaki, gady, płazy, owady, ptaki, ryby) znalazły się kształty (również wykropkowane) środowisk ich życia. Wystarczy dziecko zaopatrzyć w dobrze naostrzony ołówek oraz czuwać nad prawidłowym przebiegiem podjętych przez niego czynności. Rodzic, którego celem jest troska o wszechstronny rozwój dziecka, ma okazję przybliżyć mu pozostałe informacje związane z rozwojem i życiem poszczególnych gatunków.


495 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
PDF
Książka papierowa
oprawa miękka

Specyficzne kody

isbn
978-83-7587-884-4

Wójtowicz Małgorzata

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Wójtowicz Małgorzata

ISBN druk

978-83-7587-884-4

ISBN e-book

978-83-7587-884-4

Objętość

116 stron

Wydanie

I, 2012

Format

A4. E-book: PDF

Oprawamiękka, klejona

Fragment

Fragment

Grafika dla Smyka, czyli "książka z kropkami", jak określa ją Krzyś. Kropkowanki to ćwiczenia rozwijające koordynację wzrokowo-ruchową, które przygotowywują dziecięcą rączkę do pisania. 55 obrazków, podzielonych tematycznie według pór roku, stanowi dla dziecka wyzwanie i zabawę. Po wykonaniu konturów ilustracji można wszystko ładnie pokolorować. Zapraszam do obejrzenia naszego pierwszego filmiku :) Liczę na Waszą wyrozumiałość podobnie jak Krzyś, który nie wiedzieć czemu pomylił gąsienicę z dżdżownicą :) Miłego dnia!

źródło: http://slowemlukrowane.blogspot.com/2012/03/grafika-dla-smyka.html


W rozwoju dziecka dużą rolę odgrywa koordynacja wzrokowo-ruchowa, czyli umiejętność łączenia tego, co widzą oczy z tym, co wykonują dłonie. By jej zakres był adekwatny do wieku, potrzebna jest stała kontrola, mająca na celu dobór – w razie potrzeby – odpowiednich zadań, niwelujących braki, będące powodem zaburzeń w pisaniu, rysowaniu, manipulowaniu przedmiotami oraz wykonywaniu ćwiczeń gimnastycznych. Ponieważ u dzieci w wieku przedszkolnym zaburzona koordynacja wzrokowo-ruchowa objawia się małą precyzją ruchów i trudnościami podczas wykonywania prostych zadań, oficyna Impuls zadbała o rozwój najmłodszych, proponując im odpowiednio skonstruowany zestaw.

Ćwiczenia opracowane przez Małgorzatę Wójtowicz obejmują kropkowanki przedstawiające sylwetki zwierząt, dających się poznać w różnych środowiskach przyrodniczych. Obok doskonale wszystkim znanych zwierząt domowych znalazły się również takie, które zamieszkują inne szerokości geograficzne: łatwo będzie dziecku rozpoznać owieczkę, konika, wiewiórkę, psa, niedźwiadka, jeża czy koguta, trudniej natomiast te zwierzęta, których nie zna z wizyt w ogrodzie zoologicznym, książek czy telewizji. W tym miejscu warto dodać, że ideałem byłoby, gdyby każda z kart pracy została opatrzona odpowiednim komentarzem. Ponieważ jednak tak się nie stało, zadaniem rodziców, nauczycieli i wychowawców jest wyjaśnienie dziecku szczegółów dotyczących środowiska naturalnego, w którym żyją poszczególne zwierzęta.

Książka Grafika dla smyka - zwierzaki przeznaczona jest dla przedszkolaków oraz uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Szkice są duże i dopracowane. Obok wykropkowanych sylwetek (ssaki, gady, płazy, owady, ptaki, ryby) znalazły się kształty (również wykropkowane) środowisk ich życia. Wystarczy dziecko zaopatrzyć w dobrze naostrzony ołówek oraz czuwać nad prawidłowym przebiegiem podjętych przez niego czynności. Rodzic, którego celem jest troska o wszechstronny rozwój dziecka, ma okazję przybliżyć mu pozostałe informacje związane z rozwojem i życiem poszczególnych gatunków.

Publikacja oficyny Impuls warta jest polecenia. Zaproponowane zadania Małgorzaty Wójtowicz bez wątpienia doskonale spełnią swoją rolę: łączenie kropek w konkretne kształty jest bowiem skuteczną metodą ćwiczenia staranności, dokładności oraz cierpliwości - szczególnie wtedy, gdy zadanie wymaga od dziecka dłuższego skupienia uwagi. Większy format książki i pogrubiona okładka stanowią dodatkowy atut. Czas spędzony przy pracy z publikacją z pewnością nie będzie stracony.

Danuta Szelejewska
źródło: http://www.granice.pl/recenzja,grafika-dla-smyka---zwierzaki--kropkowanki-dla-dzieci,6542

 


Recenzja rodzica: Od kropki do kropki

W pierwszej chwili wydawało mi się, że książka może okazać się nudna. Same „kropkowanki” - ileż można?! Nic bardziej mylącego! Okazuje się, że można bardzo długo. Przekonała mnie co do tego moja przedszkolna „uczennica” - łączyła punkty, na kolejnych kartkach z ogromnym zaangażowaniem. Owe „kropkowanki” to rysunki bliskie dziecku – proste, zrozumiałe, chociaż niektóre wymagające większego skupienia, bo obfitujące w szczegóły. Tematyka dziecięca, pogrupowana w „pory roku” (np. jesień to żołędne ludziki, grzybki, zima – akcenty świąteczne i związane z ubiorem, dokarmianiem ptaków, wiosna to oczywiście przyroda i Wielkanoc, wreszcie lato – błogi wypoczynek i działkowe przysmaki). Kropkowanki to nie tylko wiedza o świecie, ale i polecane ćwiczenia przygotowujące do nauki pisania poprzez wspieranie koordynacji wzrokowo – ruchowej. Bardzo przydatne.

mama Anna
źródło: http://czasdzieci.pl/ksiazki/ksiazka,118511e-grafika_smyka_kropkowanki.html

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło