• Obniżka
Grafika dla smyka - ZWIERZAKI

Grafika dla smyka - ZWIERZAKI

Podtytuł: Kropkowanki dla dzieci
ISBN: 978-83-7850-075-9
17,14 zł
14,14 zł Oszczędzasz: 3,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 15,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Zestaw ćwiczeń może służyć kształtowaniu nie tylko umiejętności praktycznych, lecz także postaw proekologicznych. Karty pracy można wszechstronnie wykorzystywać w pracy z dziećmi w wieku od 5 do 9 lat.

Ilość

Kropkowanki dla dzieci pt. Zwierzaki to drugi zestaw ćwiczeń rozwijających koordynację wzrokowo-ruchową.

Zestaw ten zawiera propozycje ćwiczeń polegające na rysowaniu po wykropkowanych konturach sylwet zwierząt oraz środowisk, w których mieszkają. Dziecko, wykonując tego rodzaju prace, uczy się dokładności, staranności i cierpliwości w realizowaniu zadań. Staje się jednocześnie współtwórcą powstających obrazów, samodzielnie przyczyniając się do ich ukończenia. Narysowane obrazy mogą być inspiracją do zastosowania dowolnych technik plastycznych.

Wśród propozycji znajdują się sylwety zwierząt zamieszkujących różne środowiska przyrodnicze i obszary klimatyczne, co sprzyja rozwijaniu zainteresowań przyrodniczych dziecka oraz umożliwia wzbogacanie wiadomości.

Zestaw ćwiczeń może służyć kształtowaniu nie tylko umiejętności praktycznych, lecz także postaw proekologicznych. Przygotowane przeze mnie karty pracy można wszechstronnie wykorzystywać w pracy z dziećmi w wieku od 5 do 9 lat.

Kropkowanki Zwierzaki mogą być dla dzieci lekarstwem na nudę i stanowić zarazem ciekawą formę spędzania czasu wolnego.

Życzę powodzenia i wytrwałości w wykonywaniu ćwiczeń.
Autorka

Książka Grafika dla smyka - Zwierzaki przeznaczona jest dla przedszkolaków oraz uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Szkice są duże i dopracowane. Obok wykropkowanych sylwetek (ssaki, gady, płazy, owady, ptaki, ryby) znalazły się kształty (również wykropkowane) środowisk ich życia. Wystarczy dziecko zaopatrzyć w dobrze naostrzony ołówek oraz czuwać nad prawidłowym przebiegiem podjętych przez niego czynności. Rodzic, którego celem jest troska o wszechstronny rozwój dziecka, ma okazję przybliżyć mu pozostałe informacje związane z rozwojem i życiem poszczególnych gatunków.

Kropkowanki dla dzieci
497 Przedmioty

Opis

Książka papierowa
oprawa miękka

Wójtowicz Małgorzata

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Wójtowicz Małgorzata

ISBN druk

978-83-7850-075-9

ISBN e-book

 

Objętość

108 stron

Wydanie

I, 2012

Format

A4

Oprawamiękka, klejonaNie chcesz pozwolić na nudę u swoich podopiecznych. Pragniesz pobudzić ich do pracy. Nie wiesz co zrobić i jak zorganizować im czas dobrej zabawy i właściwego rozwoju umysłu. Zachęcam do zapoznania się z książką „Grafika dla smyka – Zwierzaki. Kropkowanki dla dzieci.” Z tą książką dzieci uczą się dokładności, bawią się, pracują, ćwiczą staranność i cierpliwość!

„Grafika dla smyka – Zwierzaki. Kropkowanki dla dzieci.” to zbiór ćwiczeń manualnych do samodzielnego wykonania. Zadanie polega na rysowaniu po wykropkowanych konturach. Każda strona to nowe, ciekawe zadanie.

Proponowane bogactwo zwierząt sprawi dzieciom wiele radości i umili czas. Dzięki nim dzieci będą trenować twórczość, rozwiną swoją wyobraźnię. W przyjemny sposób utrwalą zdobytą wiedzę z zakresu przyrody.

Krótko – "Kropkowanki" są super!

Wykładnią tego, czy muzyka lub film są dobre, jest dla mnie uczucie ciarek przechodzących po ciele. Jeśli chodzi o książkę – poznaję to po tym, że trudno mi oderwać się od czytania, mimo iż obowiązki wzywają. Co do kolorowanek i wszelkich innych ćwiczeń dla dzieci – chodzi o to, bym jak najdłużej miała czas dla siebie, podczas gdy smyki skupione są nad zadaniami, bądź też by spowijało mnie uczucie żalu, że nie jestem już dzieckiem, oraz korciła chęć pobawienia się razem z synami.

Tak właśnie jest przy Kropkowankach. Jak maluchy wsiąkną – tak ja delektuję się ciszą i spokojem. A kiedy już strzepię z siebie okruchy po słodkiej delektacji – spada na mnie chętka, by usiąść przy biurku razem z nimi i też sobie tak pojeździć po kropeczkach, potworzyć obrazki i – z pasją i artyzmem – przyozdobić wszystko kredczanymi barwami. A później stworzyć wierszyk bądź opowieść o zwierzakach z kart książki. Znów małą, beztroską być… Krótko – Kropkowanki są super! A do tego: rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, skłaniają do staranności, dokładności i cierpliwości, rozbudzają artystyczne zapędy, uczą postaw proekologicznych i są fantastycznym lekarstwem na nudę.

Polecam!
mama Anna

Recenzja rodzica - Kropkomania

Grafika dla smyka, czyli kropkowana książeczka mająca za zadanie rozwijanie zdolności manualnych małych dziecięcych rączek, to zestaw ćwiczeń polegających na rysowaniu konturów zwierząt wzdłuż kropek. Gdy sylwetki zwierzaków już gotowe, można wszystko ładnie pokolorować. Przekrój zwierzyńca jest ogromny. Zwierzęta zebrane w książce pochodzą z całej kuli ziemskiej, począwszy od naszej rodzimej wiewiórki czy myszki, po słonie, lwy i hipopotamy. Ilustracje wykonane są bardzo starannie z dbałością o szczegóły i tło (środowisko, które zamieszkują owe zwierzęta). Publikacja świetnie nadaje się do ćwiczenia koordynacji wzrokowo-ruchowej, uczy dziecko cierpliwości, a także dokładności. Wiele godzin znakomitej, twórczej zabawy. Sama mam nieodpartą chęć, by chwycić kredkę i dać się wciągnąć w kropkomanię.

mama Adrianna
źródło: http://czasdzieci.pl/ksiazki/ksiazka,14629d8-grafika_smyka_zwierzaki.html

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło