Magik

Magik

ISBN: 978-83-8095-243-0
9,52 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 10,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Książka powinna nieść przesłanie, a rozmowa, wrażliwość, empatia, szacunek i troska względem przyjaciela są najgłębszymi wartościami, jakie mogę dać dzieciom.

Wersja książki
Ilość

Książka powinna nieść przesłanie, a rozmowa, wrażliwość, empatia, szacunek i troska względem przyjaciela są najgłębszymi wartościami, jakie mogę dać dzieciom. Magia może rozwijać to, co w nas najlepsze i najcenniejsze, jeśli potrafimy ją dostrzec wokół siebie. Połączmy świat dzieci ze światem dorosłych, przecież w życiu współistnieją obok siebie. Nie ma kawałka tęczy dorosłych i kawałka tęczy dzieci. Pamiętajmy, że jest ona wspólna dla wszystkich. Życzę dzieciom i dorosłym wielu wspólnych rozmów na kawałku tęczy.

Fragment książki

„A Ty jaka jesteś?” – zaciekawił się Magik. „Jak na dziecko stawiasz same trudne pytania” – odpowiedziałam. „Myślę, że sobą, jest we mnie dorosły, którego widzisz na zewnątrz, jak również dziecko, które mieszka w środku”. „Pół na pół?” – dopytywał się Magik. Dzieci są bardzo precyzyjne. „Tego sama dokładnie nie wiem, jestem jak lustro pomiędzy światem dorosłych i dzieci, dlatego łatwiej mogę Was wszystkich zrozumieć, zarówno dorosłych, jak i dzieci.

500 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
EPUB

Specyficzne kody

isbn
978-83-8095-243-0

Kacak Monika

Kacak Monikamagister psychologii Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończyła studia podyplomowe na kierunkach pedagogika ogólna i mediacja społeczna. Pracuje w ZSO nr 1, 34 Gimnazjum w Łodzi i Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 3 w Łodzi. Prowadzi poradnictwo psychologiczne, terapię, mediacje rodzinne. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą sprawiającą problemy wychowawcze. Optymistka, która lubi swoją pracę, dzieci, ludzi i zwierzęta. Pisze „językiem serca”, wierzy w to, że dobro można dostrzec wszędzie i wzajemna pomoc przynosi wiele dobrego.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Kacak Monika

ISBN druk

978-83-8095-191-4

ISBN e-book

978-83-8095-243-0

Objętość

42 stron

Wydanie

I, 2017

Format

B5 (160x235)

Oprawamiękka, klejona, fola matowa

Magik  

Narodziny Magika  

Ciemność  

Ogień  

Czas  

Pająk Edwin 

Biedronka

Boża krówka 

Brzydal Gąsienica 

Kawka Cypisek  

Pieniądze  

Dom  

Gwiazda

Fragment

Książka Moniki Kacak pt. „Magik” od początku wydawała się czymś niepozornym. Niezbyt oryginalna okładka, brak kolorowych ilustracji, w dodatku ledwie czterdzieści stron tekstu pisanego. Powiem szczerze – nie wyglądało to zachęcająco nawet dla człowieka, który dobrze wie, że recenzowanie książek nie jest przecież konkursem piękności. Dodałbym, na całe szczęście. Już pierwszy rozdzialik omawianej pozycji kazał mi odwołać wcześniejsze, dość pochopne i niesprawiedliwe zarzuty. Monika Kacak naprawdę pisze „językiem serca” (zwrot zaczerpnięty z okładki książki) o bardzo istotnych wartościach w życiu każdego człowieka: miłości, przyjaźni, tolerancji, wierze, nadziei. Jej publikacja stanowi pewien pomost między światem dziecka i dorosłego, które mają przecież wiele wspólnych elementów. Autorka stara się pokazać czytelnikom, że oba te światy powinny wzajemnie się wspierać, czerpiąc ze swoich indywidualnych, a tym samym różnych doświadczeń. Podczas lektury można dostrzec osobiste i emocjonalne zaangażowanie autorki w podejmowany temat. Wrażenie to wzmacnia poniekąd narracja pierwszoosobowa, jak i również „wulkan” uczuć, który „wybucha” na kolejnych stronnicach tej wyjątkowej książeczki.

Tytułowy Magik to magiczne dziecko stworzone z kolorów tęczy, słonecznego płaszcza i niebiańskiego ciała. Jego niewinność oraz naturalny zachwyt nad pięknem świata pozwoliły autorce wydobyć na powierzchnię dziecięcą perspektywę postrzegania rzeczywistości. Na drugim biegunie opowieści znajduje się narratorka – dorosła kobieta o dobrym sercu i niezwykłej wrażliwości. Zderzenie się tych dwóch postaci, dwóch różnych punktów widzenia prowadzi do odkrycia uniwersalnych prawd moralnych. Powinny one towarzyszyć zarówno dzieciom, jak i dorosłym bez względu na ich życiową sytuację. W książce Moniki Kacak znajduje się wiele wartościowych przemyśleń, choćby na temat przyjaźni oraz odpowiedzialności za drugą osobę. Gdzieś w oddali słychać nawiązania do „Małego Księcia” Antoine”a de Saint’a Exupery’ego. Tytułowy Magik przypomina nieco kultowego bohatera z planety B-612. Stopniowo odkrywa kolejne prawdy o świecie, czerpiąc z doświadczenia i wiedzy osoby dorosłej. Opisana przez Kacak historia podkreśla również rolę opiekuna, mentora w życiu dziecka. Z pewnością profesja i wykształcenie autorki pomogły jej trafnie scharakteryzować relację na linii dorosły-dziecko. Na dodatkową pochwałę zasługuje fakt umiejętnego przedstawienia wspomnianej więzi w postaci fikcji literackiej.

Książka Moniki Kacak nie jest typową książką dla dzieci. Myślę, że jest to książka familijna. Pojawiające się w niej refleksje na pewno wymagają komentarza osoby dorosłej. Nie wiem, czy dziecko byłoby w stanie samodzielnie dotrzeć do najważniejszych treści „Magika”, pomimo iż zostały one opowiedziane w dość przystępnej formie. Zastosowane przez autorkę metafory ułatwiają zrozumienie istoty słów: tolerancja, przyjaźń, oddanie, nadzieja. Obrazki z brzydalem gąsienicą, czy biedronką bożą-krówką trafiają do wyobraźni dziecka i długo nie pozwalają o sobie zapomnieć. Rodzinna lektura powinna stanowić doskonałą alternatywę dla godzin spędzonych przed komputerem czy telefonem komórkowym. Warto zagłębić się w piękno słowa literackiego, gdyż młodzi ludzie często tracą do niego szacunek, a przecież słowo było niegdyś synonimem prawdy.

„Magik” jest obowiązkową pozycją dla tych, którzy z troską patrzą na przyszłość najmłodszych pokoleń. Zachęcajmy dzieci do poszukiwania trwałych wartości również w świecie literatury. Rozmawiajmy z naszymi Milusińskimi, podobnie jak narratorka rozmawia z niezwykłym chłopczykiem, spotkanym na skraju tęczy. Nie unikajmy tematów trudnych, gdyż życie nas takimi dotyka. Monika Kacak przekonuje, że każdy problem można w optymalny sposób rozwiązać, wystarczy tylko wsłuchać się w głos drugiego człowieka.

źródło: https://sztukater.pl/ksiazki/item/20989-magik.html

 


 

Książka autorstwa Pani Moniki Kacak  to wspaniale zilustrowany współczesny świat magii. Zawiera 13 interesujących  bajek z  pozytywnym morałem.

Osobą Magika może być każdy z  nas - dziecko, rodzic, rówieśnik, czytelnik.

Magia sprawia to, że wierzymy w  to, że coś może się spełnić, ale występuje wyłącznie w świecie dziecka. Inna wizja magii  spełnia się u dorosłych.

W pierwszej  bajce pt. „Magik” czytelnik pozna głównego bohatera – Magika. Wzbudza we mnie ten  bohater pozytywne odczucia, gdyż autorka uświadamia mnie  jako czytelnika jaka jest  rola bohatera  i kim on jest.

Moją szczególną uwagę zwrócił tekst  dotyczący traktowania przyjaciela Magika przez czytelnika - dziecko.  Komunikacja codzienna elektroniczna  w relacjach  jest  tutaj  zbędna. Można z niej zrezygnować i zaprzyjaźnić się z Magikiem, który wskaże właściwą drogę postępowania.

Obraz tęczy stanowi tutaj doskonały przykład patrzenia na świat , gdyż przedstawia pozytywną stronę medalu, że nie należy się bać miejsc tam, gdzie pojawia się lęk, strach.

Magiczną cząstkę kryje w sobie bajka pt. „ Czas” ponieważ uświadamia czytelników, że występuje tutaj doskonale przedstawiony tekst  dialogowy.

W trakcie czytania można dzieciom zadać pytania następującej treści:

Czy  Magik lubi rozmawiać z Tobą?

Jaką grę planszową zaproponowałbyś Magikowi?

Pani Monika Kacak idealnie dobrała sytuacje z życia, sposób  rozmowy co pozwala poznać  negatywne ich strony, aby nauczyciel czy rodzic mógł wytłumaczyć dzieciom świat wartości, które są ważne w rozmowach, przyjaźni.

Do każdej z umieszczonych 13 bajek należy powracać każdego dnia i warto przypominać dzieciom, że  istnieje Magik, który zawsze znajdzie czas, aby z nimi porozmawiać w świecie istniejącej współczesnej komunikacji elektronicznej.

Bajka napisana jest przejrzyście, czcionka czytelna, interesujące dialogi, z pomysłem.

Oprawa miękka, zawiera  41 stron, w jej tle znajduje się główny bohater - Magik, kolor okładki jasnoniebieski. Książka wydana została przez Oficynę Wydawnictwa „Impuls”.

Drogi rodzicu warto jest zapoznać się z tą bajką „Magik” autorstwa Pani Moniki Kacak. Bajka przeznaczona jest  dla dzieci w wieku 4 - 9  lat.

źródło: Anna

 


 

Kilka moich osobistych uwag, po przeczytaniu książki Pani Moniki Kacak pod tytułem „Magik”

Przez przypadek, a właściwie dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności , dostałam do rąk książkę Pani Moniki Kacak pod tytułem „Magik”. Na pierwszy rzut oka byłam przekonana, że jest to książka dla dzieci. Przeczytałam .. i z pewnym zdumieniem stwierdziłam, że to książka nie tylko dla dzieci i to dzieci w różnym wieku, w tym także dla nastolatków, lecz również – a może przede wszystkim - dla dorosłych. Książka napisana jest pięknym językiem, jest pełna wnikliwych obserwacji świadczących o głębokiej wrażliwości autorki, rozbudzająca ciekawość dla naszego najbliższego otoczenia. Autorce udało się w niezwykle subtelny sposób wyrazić przesłanie, że piękno jest w każdym z nas i tylko od nas zależy czy umiemy je dostrzec. Książka w sposób naturalny i interesujący mówi o szacunku dla otaczającej nas przyrody, w tym dla stworzeń, których czasem nie dostrzegamy, a czasem się boimy. Autorka robi to w sposób oryginalny, intrygujący, bez tak nie lubianego przez dzieci i młodzież pouczania i nie w sposób infantylny. Nawet najmłodszy czytelnik, po przeczytaniu tej książki, nabierze przekonania, że autorka traktuje go poważnie, jak równorzędnego partnera.

Niezależnie od treści muszę podkreślić, że książka jest bardzo starannie wydana, i ma ciekawą graficznie, piękną okładkę.

źródło: Ewa Chądzyńska

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło