• Obniżka
Miłość Kocha... lubi... szanuje...?

Miłość Kocha... lubi... szanuje...?

ISBN: 978-83-7850-999-8
26,67 zł
18,67 zł Zniżka 30%

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 19,60 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Czytelnik znajdzie w książce inspirację do innego spojrzenia na własny potencjał w tym zakresie. Pasja, z jaką Autorka tworzyła publikację, otworzyła drogę do wielu serc.

Wersja książki
Ilość

O czym jest książka Katarzyny Loreckiej?

O miłości. Tytuł nie zwodzi Czytelnika. Ale książka jest pełna niespodzianek. Gdy myślisz, że znajdziesz w niej kolejne porady dla zakochanych, okazuje się, że jest tam solidna naukowa wiedza psychologiczna. Gdy sądzisz, że ta wiedza Cię przerośnie, przekonujesz się, że jest podana w niezwykle przejrzysty i przystępny sposób. Gdy myślisz, że jest to tylko wiedza teoretyczna, to okazuje się, że masz do dyspozycji ćwiczenia, które pomogą Ci w rozumieniu siebie i partnera lub partnerki. A wszystko napisane z pasją, tak jak o miłości pisać należy.

Z recenzji dr hab. Andrzej Łukasik, prof. UR - Zakład Psychologii Uniwersytet Rzeszowski

_____________

Mawia się, że wiara czyni cuda, a pasja bywa zaraźliwa. Polecana książka powstała z wiary w prawdziwą, wzmacniającą partnerów miłość i w zdolność ludzi do samodoskonalenia się, przeciwstawiania obciążeniom płynącym z doświadczeń cyklu życia, które mogą utrudniać pełne cieszenie się bliskością z drugim człowiekiem. Tworzeniu tego syntetycznego kompendium wiedzy o zagadnieniach związanych z miłością, których wpływ odczuwamy, wchodząc w intymne relacje, towarzyszyła też wiara w to, że Czytelnik znajdzie w nim inspirację do innego spojrzenia na własny potencjał w tym zakresie. Pasja, z jaką Autorka tworzyła publikację, otworzyła drogę do wielu serc.

260 Przedmioty

Specyficzne kody

isbn
978-83-7850-999-8

Lorecka Katarzyna

Lorecka Katarzyna

Psycholog ze specjalnością w psychoterapii i terapii seksualnej, life coach, profilaktyk i terapeuta uzależnień behawioralnych. Autorka książek i referatów naukowych poświęconych tematyce społecznej i psychologicznej, w szczególności miłości i bliskim związkom.
W centrum jej zainteresowań jest człowiek i jego lepsze życie we współczesnym świecie. W pracy zawodowej zajmuje się zwiększaniem szans życiowych i zawodowych różnych grup społecznych, łącząc praktykę zawodową z działalnością naukową.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Katarzyna Lorecka

ISBN druk

978-83-7850-999-8

ISBN e-book

978-83-8095-024-5

Objętość

234 stron

Wydanie

I, 2016. E-book: epub i mobi

Format

B5 (160/235)

Oprawamiękka, klejona, fola matowa

Podziękowania

Wstęp. Czy człowiek może żyć bez miłości?


Rozdział I. Czym jest miłość? Serce czy mózg?

Rozdział II. Co decyduje o wyborze partnera/partnerki. Od przyciągania do przywiązania

Rozdział III. Style przywiązania. W ciasnej pętli wzorca 

Rozdział IV. Miłość własna. Zacznij od pokochania siebie!

Rozdział V. Pułapki w związku. Jak je omijać?

Rozdział VI. Miłość i technologie. Cyfrowy Kupidyn

Rozdział VII. Miłość, która sprawia cierpienie. Obsadzeni w rolach 

Rozdział VIII. Rozstanie. Oswoić samotność 


Bibliografia 

Spis bajek dla dorosłych 

Spis ćwiczeń 

Spis ilustracji 

Spis rysunków 

Spis tabel 

Cała książka to wartościowe studium nad najważniejszym obszarem życia człowieka, jaki definiowany jest pojęciem miłości. Autorka dostarcza […] przeglądu współczesnych badań i wybranych teorii w zakresie tej problematyki. Przekonuje z literackim polotem i duszą terapeuty, że o prawdziwą miłość warto walczyć […], podpowiada, jak wiele zależy od nas samych – od pracy nad naszym doświadczeniem, wiedzą i motywacją. […]

Katarzyna Lorecka wykazuje się wspaniałą umiejętnością komunikowania Czytelnikowi o sprawach bardzo ważnych w jego życiu. Trudne teorie, badania naukowe przedstawia w zrozumiałym języku. Łatwo wyłuskuje istotę złożonych problemów i poprzez swoją narrację w sposób dostępny i niezwykle inspirujący opisuje […] aktualną wiedzę psychologiczną dotyczącą miłości […].

Na uwagę zasługują dobór omawianych zagadnień […] i forma ich prezentacji. W analizę teorii, badań naukowych wplatane są „bajki dla dorosłych”, skutecznie wzbudzające refleksję nad sobą, swoim uwikłaniem się w relację z partnerem. W każdym rozdziale widoczne jest psychologiczne przesłanie: „zanim skrytykujesz partnera, pomyśl o sobie, czy ty jesteś bez grzechu”. To terapeutyczne przesłanie przebija się poprzez tekst do świadomości Czytelnika, motywując go do głębszej refleksji nad swoim związkiem.

Z recenzji prof. dr. hab. Mieczysława Plopy

Tytuł książki odzwierciedla naszą obecną współczesność. Z reguły jest tak, że zastanawiamy się czy potrafimy kochać, lubić szanować, kochać miłością prawdziwą. Odpowiedź uzyskujemy w późniejszym czasie. Autorka książki w ujmujący sposób przedstawia sposób komunikowania się wzajemnego. Powołuje się na własne doświadczenia, opracowania, rysunki , które zamieszczone na łamach tej interesującej książki. Moją uwagę zwróciły ćwiczenia w rozdziale I- „Bajki dla dorosłych”- „Potwór”. Bajka ta odnosi się do tego faktu, że życie to nie tylko bajka. Ćwiczenia zawarte w rozdziale I udzielane są w formie tak / nie. Ćwiczenie trzecie dokonuje ogólnej analizy z życia byłych związków, błędy, porady aby się nie powtarzały one na przyszłość. Książka składa się z ośmiu rozdziałów. Do każdego z nich dołączone są bajki i ćwiczenia, które udoskonalają czytanie. Każdy z nich nawiązuje do tytułu. Autorka pozytywnie zaskakuje czytelnika, gdyż dzięki temu, że ma podejście psychologiczne to książka udoskonala swoje epicentrum, które zachęci do jej przeczytania. Dzięki tej książce znajdzie cząstkę siebie, a receptę znajdziemy właśnie tutaj w delikatnych słowach ujętych. Zaakceptuj siebie czytelniku, a miłość w drodze do szacunku i akceptowania innych nie będzie stanowić problemu do komunikacji interpersonalnej. Idealna książka do zapoznania się o każdej porze roku.

Bardzo dobra pozycja książkowa wydana przez Wydawnictwo Impuls. Polecam przeczytać tą książkę.

Anna
źródło: https://www.inbook.pl/p/s/954015/ebooki/poradniki/milosc-kocha-lubi-szanuje


Wydawnictwo Impuls wydało książkę, autorstwa pani Katarzyny Loreckiej, która sprawiła mi wiele radości i wiedzy na temat: Miłości , związków i relacji między ludzkich. Miłość….Kocha….Lubi….Szanuje…?

Współczesny świat może cierpieć na brak tolerancji, czyli zrozumienia i akceptacji ze strony społeczeństwa, a ta książka stanowi bardzo dobrą zachętę do zapoznania się z zagadnieniami opisanymi przez autorkę. W ośmiu bardzo ciekawych i interesujących rozdziałach , gdzie pod każdym z nich umieszczone są ćwiczenia oraz „bajki dla dorosłych”. Które doskonale urozmaicają czytanie. Już we wstępie moją uwagę zwróciła bajka, pt. „Labirynt”. Historia tej bajki mówi nam , że życie nie jest jak bańka mydlana , która zaraz pęknie. Tylko szepcze nam do ucha, żeby coś przeżyć i doświadczyć czegoś nowego, trzeba iść na przód i być odważnym. Nie bać się.

Przecież miłość jest czymś pięknym. Pozwala uwierzyć człowiekowi, że świat w którym żyjemy nie jest taki zły. Jest lekarstwem na problemy i sprawy z którymi nie potrafimy sobie poradzić. Pomaga nam zwalczyć nieśmiałość, uczucie wstydu, uczucie niższości. Zastanawiając się jednak głębiej nad tym pojęciem - każdy odpowiedziałby nie słownikową definicję, a mianowicie to, że miłość to szczęście, zaufanie, szczerość, wzajemne rozumienie się, podpora w problemach, poczucie bezpieczeństwa itd... Tak stwierdziłaby mniejsza część społeczeństwa. Pytanie - dlaczego coraz więcej ludzi unika rozmów na ten temat. Odpowiedź jest bardzo prosta. Na pewno każdy z nas był nieraz zakochany bez wzajemności, a to wiąże się z cierpieniem. Normalne jest to, że nikt nie lubi cierpienia, ale może ono pomaga nam dostrzec nawet najmniejszy powód z którego moglibyśmy być zadowoleni. Uczucie miłości jest nieodzownym elementem naszego życia.

Zastanówmy się choć przez chwilę, jak to by było bez niej. Jaki byłby świat, jacy ludzie byliby w stosunku do innych. Trudno sobie to nawet wyobrazić. Warto jest się zakochać z wzajemnością. Ale co z ludźmi, którzy zakochają się bez wzajemności? Dlaczego nie ma lekarstwa na nieszczęśliwą miłość, tak jak na wszelkiego typu choroby. Czy wtedy na świecie nie byłoby łatwiej? Na to pytanie odpowiedź nie jest już taka oczywista. Ludzie nieszczęśliwie zakochani dostrzegają nawet najmniejsze dobro i cieszą się z najmniejszej rzeczy.

Prędzej czy później osoby takie zauważą, że trzeba żyć dalej, nie załamywać się i próbować zakochać się jeszcze raz, zacząć wszystko na nowo. Jak gorące jest wtedy uczucie do drugiego człowieka! Taka osoba potrafi zrobić wszystko, oddać życie za drugą osobę. Uważam, że miłość to najważniejsza wartość w życiu i bez niej świat jest szary, okrutny i zły. Wszystko dzięki niej wydaje nam się możliwe. Kiedyś ktoś powiedział, że prawdziwa miłość to cierpienie. Może coś w tym jest. Może tak naprawdę miłość polega na cierpieniu i sprawdzeniu w różnych sytuacjach życiowych, jak bardzo zależy nam na drugim człowieku i ile dla nas znaczy. Jak długo i do jakiego momentu potrafimy obdarzyć kogoś tak wielkim uczuciem. To właśnie cierpienie ukazuje nam oblicze osoby, którą dotąd kochaliśmy i która była dla nas wszystkim. Prawdziwa miłość to miłość na całe życie i umiejąca pokonać nawet największe problemy WSPÓLNIE, NIE OSOBNO.

Takiej miłości życzę.

Pani Katarzyna dzięki swoim autorskim notatkom udoskonala swój warsztat zawodowy przekazując go nam czytelnikom. Wspaniale przekazana wiedza i komunikacja przez autorkę zwróciła szczególnie moją uwagę.

Gorąco polecam przeczytać tę książkę wszystkim czytelnikom, którzy czują się zagubieni i szukają MIŁOŚCI…

Ilona
źródło: https://nakanapie.pl/books/754990/reviews/35638.mi-osc-kocha-lubi-szanuje

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło