• Obniżka
Matki

Matki

ISBN: 978-83-8095-192-1
32,38 zł
16,19 zł Zniżka 50%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 20,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Super okazja!  RABAT 50%!

Matki to oparta na faktach powieść, w której losy głównych bohaterek splatają się ze sobą w ciasny warkocz doświadczeń i wydarzeń. Ich drogi krzyżują się za sprawą dwóch niezaprzeczalnych podobieństw:...

Wersja książki
Ilość

Matki to oparta na faktach powieść, w której losy głównych bohaterek splatają się ze sobą w ciasny warkocz doświadczeń i wydarzeń. Ich drogi krzyżują się za sprawą dwóch niezaprzeczalnych podobieństw: wszystkie są Polkami, żyjącymi na emigracji w Stanach Zjednoczonych, i matkami dzieci uzależnionych od narkotyków. Bezradność popycha je do udziału w programie terapeutycznym, skierowanym do rodziców dzieci, które znalazły się w szponach nałogu. Dzięki temu matki połączą siły w walce nie tylko o życie własnych dzieci, ale także o siebie i swoje rodziny.

Powieść ta zainteresuje nie tylko te osoby, którym bliski jest problem uzależnień. Stanowi ona przede wszystkim kolaż kilku znakomicie opowiedzianych, poruszających historii, w których czytelnik ma szansę śledzić na zmianę życie kolejnych bohaterek i obserwować rzeczywistość z ich perspektywy. Książka portretuje kobiety jako matki pełne oddania, walczące ze swoimi słabościami i własnym instynktem. Ponadto tworzy interesujący obraz Polaków przybyłych do USA „za chlebem” i tam osiadłych, oddając koloryt tej społeczności.

Ponieważ jednym z walorów Matek są zapisy z autentycznej terapii grupowej, powieść ma ogromną wartość merytoryczną dla tych czytelników, którzy przeżywając podobne problemy, szukają informacji i wsparcia także w literaturze. Inni natomiast odnajdą w niej wciągającą, pełną dużych emocji historię o przyjaźni, zmaganiach z przeciwnościami losu i bezgranicznej matczynej miłości.

Polecamy!

288 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
Epub, Mobi
Książka papierowa
oprawa miękka

Specyficzne kody

isbn
978-83-8095-192-1

Krasoń Ewa

z wykształcenia historyk. Absolwentka Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz uczelni amerykańskich na kierunkach pedagogicznych. Od 1993 roku mieszka w Stanach Zjednoczonych, gdzie pracuje w szkole podstawowej jako nauczyciel języka angielskiego. Autorka reportaży, wywiadów i opowiadań o tematyce emigracyjnej. Członek grupy terapeutycznej dla rodziców dzieci uzależnionych od narkotyków, działającej przy Zrzeszeniu Amerykańsko-Polskim. Udziałowi w spotkaniach dla rodziców oraz modlitwie zawdzięcza to, że jej syn uwolnił się od narkotyków.


Ziółkowski Kamil

Ziółkowski Kamilmłody pisarz pochodzący z Jeleniej Góry. Zadebiutował w 2013 roku swoimi Aspektami chrześcijańskimi w sadze Harry Potter. Powieść Matki jest jego trzecim dziełem. Dotychczas opublikował Aspekty chrześcijańskie w sadze Harry Potter (Kraków 2012) oraz powieść młodzieżową INRI (Kraków 2015), w której w porywający sposób ukazał historię młodych ludzi przeplataną wątkami apokryficznymi oraz filozoficznymi (szczególnie egzystencjalizmem Alberta Camus). Interesuje się teologią, filozofią, filologią oraz prawem i socjologią. Po przychylnych głosach krytyków i recenzentów zapowiedział kolejne odsłony swoich dzieł; nie zdradza jeszcze jednak ich tematyki. W twórczości posługuje się autorytetem Pisma Świętego oraz niejednokrotnie mało znanymi księgami apokryficznymi. Zapytany na premierowej promocji Aspektów… przez recenzenta Wojciecha Wojciechowskiego, co czyta na co dzień, odpowiedział: Uważam, że każda książka jest obowiązkowa. A ile z tego obowiązku w swym życiu wypełnimy… to już zależy wyłącznie od nas samych. I te słowa, według wielu czytelników Ziółkowskiego, najlepiej go opisują. Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze, rocznik 1994. Autor po studiach filozoficznych w Warszawie kontynuuje edukację w zakresie nauk teologicznych w Chicago.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Krasoń Ewa, Ziółkowski Kamil

ISBN druk

978-83-8095-192-1

ISBN e-book

978-83-8095-272-0

Objętość

208 stron

Wydanie

I, 2017

Format

B5 (160x235)

Oprawamiękka, klejona, fola matowa

Fragment

„Matki” Ewy Krasoń i Kamila Ziółkowskiego to powieść, którą w trakcie lektury PRZEŻYWA się bardzo intensywnie! I to przeżywanie następuje na kilku poziomach równocześnie: literackim, gdzie autorzy przedstawiają czytelnikowi w przystępny sposób trudne, a chwilami drastyczne wydarzenia i wybory, którym muszą sprostać współcześni rodzice; poznawczym, gdyż przybliża kontrowersyjny temat choroby, co do której nadal panuje wiele mitów i niedomowień; a także na poziomie terapeutycznym dla zrozpaczonych rodziców lub bliskich osób uzależnionego oraz dla profesjonalistów, którzy pracują z chorym i jego rodziną.

Towarzysząc matkom i ich uzależnionym nastolatkom, czytelnik ma niebywałą okazję poznać podstawowe techniki związane z bardzo efektywną, ale jednocześnie skomplikowaną metodą INTERWENCJI RODZINNEJ, oraz przypatrzeć się popełnianym błędom rodzicielskim, które w przypadku zdrowych dzieci są zupełnie naturalnymi metodami wychowawczymi, jednak w momencie rozwijającego się uzależnienia mogą prowadzić do tragedii. „Przeżywając” tę książkę otrzymujemy również niewyobrażalny ładunek nadziei, optymizmu i niespotykanej siły emanującej zarówno od matek, jak i młodych bohaterów. Wszakże wszyscy oni walczą o najwyższą stawkę – ZDROWIE I ŻYCIE!

„Matki” są również pozycją, którą powinien przeczytać każdy, kto zawodowo lub społecznie zajmuje się problemem uzależnień. Przedstawiane w niej historie pozwalają wejść w środek dynamik zachodzących w rodzinie i w samej osobie uzależnionej: zaczynając od wczesnych eksperymentów ze środkami uzależniającymi, idąc przez kolejne fazy choroby, na utrzymywaniu trzeźwości kończąc. Lektura „Matek” pozwala brać udział w tzw. obserwacji uczestniczącej, która jest formą badań stosowaną w naukach społecznych. Jest to książka, którą powinni „przeżyć” studenci i profesjonaliści związani z terapią uzależnień oraz wszyscy rodzice nastolatków pod każdą szerokością geograficzną. Jako terapeuta uzależnień jestem również przekonana, że „Matki” będą deską ratunku dla niejednej osoby uzależnionej i jej najbliższych!

Małgorzata Olczak M.A., CADC

 

 


 

Matka to najważniejsza osoba w życiu każdego człowieka. Pomiędzy nią a dzieckiem istnieje niezauważalna, specyficzna więź. Z rolą matki powiązana jest również presja społeczna, którą nie wszystkie kobiety są w stanie pokonać. O problemach współczesnych matek pisze również Ewa Krasoń, która we współpracy z młodym pisarzem Kamilem Ziolkowskim napisała poruszającą opowieść o kobietach zmagających się przeciwnościami.

Bohaterkami książki są kobiety, które połączył ten sam los, czyli problem borykania się z uzależnieniami nastoletnich dzieci. Ich przejmujące losy stanowią malowniczy kolaż, na który składa się obraz współczesnej matki i problemów z jakimi muszą się zmierzyć. Matki, które często nie zdają sobie sprawy z uzależnieniem dziecka, po jego odkryciu boją się powiedzieć o swoich obawach z uwagi na presję otoczenia. Matki, która nie miały pojęcia o uzależnieniu dziecka muszą zmierzyć się z oskarżeniami o brak opieki nad dzieckiem, bycie złą matką. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że często tego nie da się zauważyć przez wiele miesięcy. Narkomani potrafią doskonale udawać, że wszystko jest w porządku i dopiero kiedy ich uzależnienie zagraża życiu, to jest to widoczne dla otoczenia. Często sygnałów problemu z narkotykami nie dostrzega się, ale udaje się, że się ich nie widzi. Niektóre matki nawet same przed sobą nie chcą przyznać się do tego, że ich dziecko ma problem, bo przecież ich dziecko jest grzeczne i niemożliwym jest, aby mógł brać dragi.

,,Matki” to książka będąca efektem współpracy młodego literata oraz terapeutki, która jest zatem ważnym głosem na temat problemu uzależnień. To powieść niezwykle mocna i wzbudzająca w czytelniku wiele skrajnych emocji. Bezpardonowo, nieraz drastycznie autorzy ukazują problemy współczesnych ludzi – ich problemy, trudne wybory, które zaważyć mogą na ich życiu. Ewa Krasoń i Kamil Ziolkowski starają się również demaskować mity dotyczące problemu uzależnień, który nadal stanowi temat kontrowersyjny, o którym lepiej nie rozmawiać.

Ta powieść to nie tylko zbiór obrazków inspirowanych prawdziwymi zdarzeniami oraz losami kobiet, które musiały często samotnie borykać się z problemami. To przede wszystkim niezwykła opowieść o matkach pochodzących z różnych środowisk, które nagle łączą dwie sprawy: uzależnienie dzieci oraz życie na emigracji w Stanach Zjednoczonych. Ewa Krasoń buduje bardzo spójny i niezmiernie ciekawy obraz Polaków żyjących na emigracji, koncentruje się na codziennych zmagania z przystosowaniem się do nowej rzeczywistości, czy presji środowiska, którą odczuwają na każdym kroku. Są to ich codzienne małe walki, które starają się wygrać. Przybyłe do USA kobiety miały nadzieję na poprawę warunków życia, na realizację american dream, dzięki któremu mogłyby zapewnić lepszy byt rodzinie. Jednakże najważniejszym wydaje się bitwa o zdrowie i życie ukochanego dziecka, które potrzebuje nie tylko matczynej miłości, ale przede wszystkim profesjonalnej pomocy.

,,Matki” to również lektura dająca nadzieję na lepsze jutro. Może stanowić formę poradnika, dla zrozpaczonych kobiet, które znalazły się w sytuacji bez wyjścia i szukają drogi ratunku. Z tej powieści dowiedzą się, że problem ich dziecka nie powinien być powodem do wstydu oraz, że mogą liczyć na profesjonalną pomoc, jeśli tylko zdecydują się o nią zabiegać. Bo najważniejsze jest przyznanie się do tego, że się ma problem. Ten pierwszy, ale najważniejszy i najtrudniejszy krok stanowi istotny element leczenia.

Ta powieść to również wzruszający obraz kobiecej solidarności. Matki sportretowane na kartach książki okazują się zdeterminowane i chętne do pomocy. Wspólnie łączą siły w walce o zdrowie dzieci, przez co stanowią dla siebie źródło inspiracji i wsparcia. Połączone chorobą nastoletnich dzieci oraz trudami życia w obcym państwie są idealnym przykładem współpracy.

,,Matki” to książka przeznaczona nie tylko dla osób borykających się z problemem uzależnienia. To również cenne źródło wiedzy o metodach terapeutycznych. Poprzez towarzyszenie matkom ich dzieciom czytelnik przekonuje się o sile matczynego uczucia, które zdolne jest pokonać wszelkie przeszkody. Powieść jest pełna emocji, które wstrząsną czytelnikiem. Serdecznie polecam!

źródło: https://sztukater.pl/ksiazki/item/22077-matki.html

 


 

Tytułowe matki to Polki na emigracji w USA, których dzieci uzależniły się od narkotyków. Chodzą na zajęcia grupy terapeutycznej, próbując radzić sobie z problemem. Nie jest to łatwe zadanie. Pisklaki, które wybrały narkotykowy odlot, niszczą od wewnątrz rodzinne gniazdo. Co gorsza, po chwilowej euforii wywołanej sztucznym środkiem często twardo i boleśnie lądują na dnie, łamiąc skrzydła. Książka jest mocnym ostrzeżeniem, pokazując, co takie osoby czeka. Skręcający ciało i demolujący psychikę głód uzależniającej substancji, prostytucja (jedna z dziewczyn płaci dilerowi ciałem za kolejne porcje), więzienie, a nawet śmierć. Bywają jednak także historie zakończone happy endem. Z nałogu bowiem - choć po wielu trudach - można jednak wyjść.

Książka jest wielowymiarowa. Można szukać w niej porad dotyczących tego, jak zachowywać się wobec osoby dotkniętej nałogiem i jak samemu żyć w miarę normalnie mimo takiego obciążenia. Można ją potraktować jako ostrzeżenie przed skutkami uzależnienia. Jest to też pełna rozpaczy, ale i nadziei opowieść o sile kobiecej przyjaźni. Kobiety z grupy terapeutycznej, mimo traumatycznych doświadczeń, trzymają się razem i wzajemnie się wspierają. To także Dzięki temu mogą przetrwać nawet najgorsze chwile.

dr Kalina Beluch
źródło: https://www.granice.pl/recenzja/matki/21856

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło