• Obniżka
O okruszkach i całym szczęściu Tusi

O okruszkach i całym szczęściu Tusi

ISBN: 978-83-8095-680-3
22,86 zł
16,86 zł Oszczędzasz: 6,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 18,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Polecamy najnowszą bajeczkę autorstwa Elżbiety Bielak z ilustracjami Anny Andrzejewskiej pt. O okruszkach i całym szczęściu Tusi

Wersja książki
Ilość

Natalia, Natusia, Tusia…

Natalia ma siedem lat. Jest drobną, delikatną dziewczynką o dużych, błękitnych oczach i lśniących, długich blond włosach. Z tych włosów dziewczynka jest bardzo dumna, ponieważ są zupełnie takie same jak włosy jej ukochanej mamy. Natalia chciałaby być taka jak ona — piękna i sławna. Bo jej mama jest znaną na całym świecie skrzypaczką. Tato Natalii mówi, że jest też najpiękniejszą na świecie skrzypaczką.

W praktyce oznacza to, że Natalia musi dzielić się swoją mamą z całym światem i są takie okresy, że częściej może ją oglądać w telewizji podczas koncertu niż na żywo w domu. A ponieważ jej tato jest znanym profesorem archeologii, też bywa w domu tylko czasem. Albo pracuje na wykopaliskach i odkrywa skarby historii, albo o nich opowiada podczas wykładów swoim studentom. 

Kiedy rodzice pracują daleko od domu, Natalka mieszka ze swoją opiekunką — panią Antonią. Mama mówi, że to taka przyszywana babcia. Na początku dziewczynka nie rozumiała, dlaczego „przyszywana”, więc mama wytłumaczyła jej, że tak określa się osobę, która nie jest spokrewniona, ale za to jest wyjątkowo bliska, kochana. A uczucia są przecież najważniejsze. Trzeba przyznać, że Natalia bardzo, ale to bardzo kocha babcię Antonię — z wzajemnością zresztą. Jej obecność sprawia, że gdy rodzice wyjeżdżają, trochę mniej odczuwa tęsknotę za nimi. 

Najpiękniejsze w życiu Natalki są chwile, kiedy wszyscy są razem, całą rodziną. Rodzice bardzo starają się, żeby dziewczynka nie zostawała często sama i planują wyjazdy zamiennie — raz mama, raz tato. Dlatego trudno jest znaleźć ten wspólny czas. Zawsze jednak są to święta i co najmniej kilka wakacyjnych dni. Wtedy najczęściej wyjeżdżają razem w góry, nad morze albo do rodziców mamy na wieś. I właśnie do nich Natalka lubi jeździć najbardziej.

150 Przedmioty

Opis

Książka papierowa
oprawa miękka

Specyficzne kody

isbn
978-83-8095-680-3
Stopień 
2023-12-28

O Okruszkach I Całym Szczęściu Tusi

Gdy po raz pierwszy dowiedziałam się o książce Elżbiety Bielak „O okruszkach i całym szczęściu Tusi” byłam przekonana, że tytułowa Tusia to ten brązowy pies spoglądający na nas z okładki. Jakże się myliłam, Tusią była Natusia, zupełnie tak, jak moja córka, chociaż ona ma już dwadzieścia lat i jest Natalią. Kiedy ten czas poleciał? Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że trzeba się przyjrzeć szczęściu małej Tusi, zwłaszcza znalezionym przez nią okruszkom. Kto z nas nie chciałby być szczęśliwym człowiekiem? Czyż życie nie jest po to, aby się nim cieszyć?

Nakładem Oficyny Wydawniczej „Impuls” ukazał się zbiór opowieści o przygodach siedmioletniej dziewczynki Natalii. Jak większość dzieci, marzyła ona o tym aby czuć się kochaną i spędzać dużo czasu z rodzicami. Niestety, jak to w życiu bywa, nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli, o czym przekonała się także główna bohaterka. Czy poczucie smutku i osamotnienia może wypełnić miłość od kogoś innego, niż od rodziców? Co zrobić, by na twarzy dziecka ponownie pojawił się szeroki uśmiech? Przed takimi problemami stoją nie tylko bohaterowie opowieści.

Elżbieta Bielak wynalazła doskonałe lekarstwo na gorsze samopoczucie, wie także w jakiej dawce je zaaplikować, aby jego działanie było skuteczne. W tej historii smutek ustępuje miejsca radości, a wszystko za sprawą troskliwych dziadków. Co dokładnie spotka Natusię w trakcie pobytu w Tadzinówce, dowiecie się z lektury, która, daję słowo, poprawi nastrój każdemu. Samo czytanie o pozytywnych i dobrych sprawach ma realny wpływ na nasz nastrój. Emocje z książki Elżbiety Bielak udzielają się także czytelnikowi, a seria przygód, zabawnych i ciekawych sprawia, że także chcielibyśmy dotrzeć do Tadzinówki.

O takich babciach i dziadkach marzą wszyscy rodzice i wnuki. Nie ma nic piękniejszego nad wzajemny szacunek, miłość i troskę o bliską osobę. W książce „O okruszkach i całym szczęściu Tusi” troską obdarza się nie tylko ludzi, ale o tym także dowiecie się poznając kolejne przygody siedmiolatki. Szczęście znajduje się na wyciągnięcie ręki, ale czasem po prostu go nie dostrzegamy. Dobrze jest móc zatrzymać się, rozejrzeć i poszukać tych okruszków dobra. Wierzę w moc słów, i siłę takich opowieści o sprawczości i realizacji marzeń, nawet gdy początkowo wydają się być niemożliwe do spełnienia. Podoba mi się przesłanie tych historii, ich prosty przekaz, a jednocześnie odwołujący się do wartości i pozytywnych stron życia.

Dzieci są świetnymi obserwatorami, i zawsze o tym piszę, w przypadku Natusi widać, jak bardzo przeżywała pewne rozczarowania, jak głęboko trzymała w sobie smutki. Elżbieta Bielak ukazuje pewną sytuację, trudną dla dziecka przez pryzmat jego emocji i tego, co ono czuje, jak odbiera świat i słowa od tych, których kocha najmocniej. Pokazuje także, jak ważnym jest otwarcie się na relacje z innymi członkami rodziny, a także rówieśnikami. Tusia ma ogrom szczęścia, bo czas spędzony w Tadzinówce z pewnością zapamięta do końca swojego życia. Książka wzmacniająca duchowo, niosąca promienie nadziei na wyjście z różnych niepowodzeń, chwilowych kryzysów lub problemów. Każdy smutek można starać się przemienić w radość. Jak tego dokonać? O tym dowiecie się z lektury.

Zachęcam do wspólnego czytania i rozmów, nie tylko o sile marzeń, ale także do poruszania tematów związanych z dostrzeganiem drobnostek, które mogą okazać się tymi okruszkami szczęścia. Przygody Tusi skłaniają czytelników do refleksji nad poczuciem spełnienia dziecięcych pragnień, wspólnym poszukiwaniem rozwiązań, nieraz balansujących między sercem a rozumem. Ta książka uczy także sztuki kompromisów, ale również odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Ogromnym atutem jest ukazanie pracy babci, pracy o jakiej marzy niejedno dziecko. Piękna, wzruszająca i dająca olbrzymią dawkę endorfin historia „O okruszkach i całym szczęściu Tusi” to książka warta polecenia dla każdego konesera dobrych chwil i niezapomnianych przygód.

źródło: https://sztukater.pl/ksiazki/item/42922-o-okruszkach-i-calym-szczesciu-tusi.html

Napisz recenzje

Elżbieta Bielak

Elżbieta Bielaknauczycielka przedszkola z wieloletnim stażem. W swojej pracy dba o indywidualny rozwój wychowanków, uwzględniając ich potrzeby, predyspozycje, zainteresowania. Autorka wielu programów, innowacji i projektów pedagogicznych wykorzystywanych w codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej i opiekuńczej oraz publikacji dla dzieci.

Prywatnie mama trojga dzieci, miłośniczka aktywnego wypoczynku i dobrej książki. Zachwyca ją piękno przyrody oraz kultura i sztuka ludowa.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Elżbieta Bielak

ISBN druk

978-83-8095-680-3

ISBN e-book

Objętość

52 stron

Wydanie

I, 2023

Format

B5 (160x235)

Oprawamiękka, klejona, fola matowa

Natalia, Natusia, Tusia      
Na wakacje? Do Tadziówki!      

Pierwszy okruszek szczęścia    
Drugi okruszek szczęścia      
Trzeci okruszek szczęścia      
Kolejny okruszek szczęścia   
Wiele okruszków   
Całe szczęście

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło