• Obniżka
Maks, Robi i Stworek z werandy

Maks, Robi i Stworek z werandy

ISBN: 978-83-8095-979-8
24,76 zł
19,05 zł Zniżka 23,08%

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 20,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Premiera!

Polecamy nową bajkę terapeutyczną Hanny Szagi o przygodach Maksa, które zostały opisane w książeczce Maks, Robi i Stworek z werandy

Wersja książki
Ilość

Publikacja dostępna w wersji papierowej oraz elektronicznej e-book.

Polecamy nową bajkę terapeutyczną Hanny Szagi o przygodach Maksa, które zostały opisane w książeczce Maks, Robi i Stworek z werandy

Maks, Robi i Stworek z werandy to ciepła opowieść dla dzieci, która pokazuje jak dużą wartością jest przyjaźń. Maks to dziesięcioletni chłopiec, który mieszka z mamą. Po rozwodzie rodziców, tatę widuje tylko raz na jakiś czas. Choć Maks bardzo tęskni za tatą może spędzać z nim tylko weekendy, gdyż tata mieszka w mieście oddalonym o sześćdziesiąt kilometrów. Za każdym razem, kiedy chłopiec u niego przebywa bawi się doskonale. Razem oglądają filmy, spacerują. U taty mieszka też jego ukochany labrador Robi, więc każde odwiedziny, to jednocześnie spotkanie z uwielbianym psem. Podczas jednej z wizyt, kiedy Maks zostaje sam w mieszkaniu taty zauważa on na werandzie dziwnego stworka. Jak się okazuje mały Stworek potrafi mówić i wyjaśnia Maksowi, że jest bożątkiem i jego zadaniem jest opiekowanie się domem. Maks szybko zaprzyjaźnia się z nowym małym przyjacielem. Nadaje mu imię Florek i wyjaśnia skomplikowane niuanse ludzkiego życia. Florek jest bardzo zaciekawiony opowieściami chłopca, więc postanawia mu towarzyszyć- chowa się w plecaku i jedzie z Maksem do domu. Kiedy chłopiec odkrywa obecność bożątka nie ma już wyjścia, musi opiekować się nim, aż do ponownej wizyty u taty. Maks zabiera Stworka nawet do szkoły, gdzie ten natychmiast zyskuje grono sympatyków. Uczestniczy również w szkolnych wydarzeniach, a nawet spędza noc u jednej z koleżanek Maksa. I choć bawi się doskonale ostatecznie wraca na swoją werandę w domu taty Maksa. 

Ta historia to bardzo ciekawe opowiadanie dla dzieci, w którym na pierwszy plan wysuwa się motyw przyjaźni i związanych z nią uczuć. Maks i Florek na początku muszą poznać siebie nawzajem. Wkrótce muszą zmierzyć się również z różnymi sytuacjami związanymi z przyjaźnią- z zaufaniem, zazdrością, cierpliwością, tęsknotą, ale także otwartością na potrzeby innych. Chłopiec i jego mały przyjaciel uczą się tego, jak nie ograniczać drugiej osoby i akceptować jej potrzeby.

Stworek

[...] Tata złapał labradora za obrożę i odciągnął, a chłopiec szybko podstawił Stworkowi dłoń, żeby ten mógł wejść i ukryć się.

– Co…? – wydukał zdziwiony mężczyzna. .
– Błagam, tylko nie mów: co to, bo Florek się obrazi.
– Dobrze, więc… kto to jest?
– To jest Florek. Bożątko. Stworek z werandy. Z tej werandy. Właśnie dziś chciałem ci go przedstawić, ale… jak widać, nie zdążyłem.
– Najwyraźniej – odpowiedział Florek z wyrzutem.
Tata nadal stał z szeroko otwartymi ze zdziwienia oczami, przytrzymując machającego ogonem psa.
– A od kiedy ten… Stworek tu mieszka?

Dalsze przygody Maksa zostały opisane w książeczce Maks, Robi i Stworek z werandy. Nowy mieszkaniec

148 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
Epub, Mobi
Książka papierowa
oprawa miękka

Specyficzne kody

isbn
978-83-8095-979-8
Stopień 
2021-08-18

Maks, Robi i Stworek z werandy

"Maks, Robi i Stworek z werandy" to ciepła opowieść dla dzieci, która pokazuje jak dużą wartością jest przyjaźń. Maks to dziesięcioletni chłopiec, który mieszka z mamą. Po rozwodzie rodziców, tatę widuje tylko raz na jakiś czas. Choć Maks bardzo tęskni za tatą może spędzać z nim tylko weekendy, gdyż tata mieszka w mieście oddalonym o sześćdziesiąt kilometrów. Za każdym razem, kiedy chłopiec u niego przebywa bawi się doskonale. Razem oglądają filmy, spacerują. U taty mieszka też jego ukochany labrador Robi, więc każde odwiedziny, to jednocześnie spotkanie z uwielbianym psem. Podczas jednej z wizyt, kiedy Maks zostaje sam w mieszkaniu taty zauważa on na werandzie dziwnego stworka. Jak się okazuje mały Stworek potrafi mówić i wyjaśnia Maksowi, że jest bożątkiem i jego zadaniem jest opiekowanie się domem. Maks szybko zaprzyjaźnia się z nowym małym przyjacielem. Nadaje mu imię Florek i wyjaśnia skomplikowane niuanse ludzkiego życia. Florek jest bardzo zaciekawiony opowieściami chłopca, więc postanawia mu towarzyszyć- chowa się w plecaku i jedzie z Maksem do domu. Kiedy chłopiec odkrywa obecność bożątka nie ma już wyjścia, musi opiekować się nim, aż do ponownej wizyty u taty. Maks zabiera Stworka nawet do szkoły, gdzie ten natychmiast zyskuje grono sympatyków. Uczestniczy również w szkolnych wydarzeniach, a nawet spędza noc u jednej z koleżanek Maksa. I choć bawi się doskonale ostatecznie wraca na swoją werandę w domu taty Maksa.
Ta historia to bardzo ciekawe opowiadanie dla dzieci, w którym na pierwszy plan wysuwa się motyw przyjaźni i związanych z nią uczuć. Maks i Florek na początku muszą poznać siebie nawzajem. Wkrótce muszą zmierzyć się również z różnymi sytuacjami związanymi z przyjaźnią- z zaufaniem, zazdrością, cierpliwością, tęsknotą, ale także otwartością na potrzeby innych. Chłopiec i jego mały przyjaciel uczą się tego, jak nie ograniczać drugiej osoby i akceptować jej potrzeby.
Bardzo podoba mi się również motyw związany z rodziną Maksa. Wydaje mi się, że w polskiej literaturze dziecięcej wciąż mało jest książek, które pokazywałyby rozbite rodziny. Takie sytuacje jednak w rzeczywistości są bardzo częste i oczywiście trudne dla dzieci. To bardzo dobrze, kiedy mogą one odnaleźć w książkach rodziny podobne do swojej, kiedy na przykład tata mieszka osobno. Pokazane są tutaj również uczucia Maksa, który tęskni za tatą i cieszy się na każdą wizytę u niego. Myślę, że czytelnicy będący w podobnej sytuacji rodzinnej mogą z powodzeniem utożsamiać się z Maksem i odnaleźć w nim bratnią duszę.
Oczywiście ciekawa jest również postać Stworka Florka, który jest postacią całkowicie nierzeczywistością, dzięki czemu dodaje książce elementu fantasy. Taki bohater z pewnością wpływa pozytywnie na wyobraźnię dzieci (chyba każde dziecko chciałoby spotkać takiego stworka). W dodatku jest on małym psotnikiem i nie słucha dobrych rad swojego przyjaciela, co bez wątpienia dodaje książce elementu humorystycznego.
"Maks, Robi i Stworek z werandy" to książka, która przekazuje dzieciom pozytywne wartości. Może pełnić rolę książki terapeutycznej dla dzieci, których rodzice postanowili się rozstać. To opowieść pełna humoru, z bardzo dobrym przekazem. Liczy zaledwie 60 stron, więc doskonale nadaje się zarówno do samodzielnego czytania, jak i wspólnej lektury z rodzicem. Książka ma również swoją kontynuację, dzięki czemu mali czytelnicy mają okazję ponownie spotkać się z bohaterami.

źródło: https://sztukater.pl/ksiazki/item/35701-maks-robi-i-stworek-z-werandy.html

Stopień 
2021-08-10

Maks, Robi i Stworek z werandy

Przed laty, szczególnie na wsiach, można było jeszcze usłyszeć opowieści o skrzatach mieszkających pod podłogą. W zależności od regionu i różnych wersji opowieści, były one dobre lub złe, to pomagały mieszkającym w domach ludziom naprawiając różne sprzęty, to znów szkodziły, były przyczyną wszelakich problemów w obejściu.

Współcześnie już nikt raczej nie opowiada od skrzatach, czy innych duszkach. Co prawda dzieci niekiedy opowiadają o potworach z szafy, ale nie pełnią one tak ważnej funkcji w codziennym życiu, jak niegdyś skrzaty, których istnieniem tłumaczyło się wszystkie dobre i złe zdarzenia w życiu. To się może zmienić, bowiem pojawiło się wśród nas bożątko, mały stworek mieszkający na balkonie pewnego domu. Traf chce, że ów dom, a właściwie mieszkanie, należy do taty pewnego chłopca, dziesięcioletniego Maksa. Mieszka w nim również piękny i przyjazny labrador Robi, którego niestety bożątko bardzo się boi.

Pojawienie się małego stworka było prawdziwym zaskoczeniem dla Maksa, który w domu taty przebywa okresowo. Okazuje się, że bożątka – bo jest ich więcej, wykluwają się z jaja i akurat jedno zostało złożone na balkonie. Bożątko harcuje sobie zwykle po mieszkaniu, jednak tym razem jego funkcjonowanie ograniczało się zwykle do balkonu z uwagi na psa. Wszystko zmieniło się, kiedy w jego życiu pojawił się Maks, a w życiu Maksa – bożątko.

Po pierwsze stworek zyskał imię, stając się Florkiem. Po drugie, przeprowadził się wraz z Maksem do mieszkania mamy chłopca. Po trzecie zaprzyjaźnili się, tęskniąc za sobą w chwilach rozłąki i przeżywając razem różne przygody i wspólnie odkrywając świat. O tych przygodach przeczytać możemy w książce pt. „Maks, Robi i Stworek z werandy”, autorstwa Hanny Szaga. Opublikowana nakładem Oficyny Wydawniczej IMPULS książka, to nie tylko doskonała lektura dla rówieśników głównego bohatera, ale również lektura, którą możemy wykorzystać na różnych płaszczyznach, zarówno jako rodzice, jak i terapeuci. Ilustracje Anny Andrzejewskiej dodatkowo wpływają na wyobraźnię, czyniąc książkę niezwykle łatwą w odbiorze również przez młodsze dzieci. Poruszone zostały tu tematy przyjaźni, właściwego zachowania, funkcjonowania w szkolnej społeczności, ale także rozwodu rodziców. Wyraziści bohaterowie, a przede wszystkim sympatyczny, nieco rozbrykany Florek, a także angażujące wydarzenia sprawiają, że książkę pochłania się z zainteresowaniem, a nawet z uśmiechem na ustach.

źródło: http://www.qulturaslowa.pl/2021/08/hanna-szaga-maks-robi-i-stworek-z.html

Stopień 
2021-06-24

Maks, Robi i Stworek z werandy

Polecam. Mądra i fajna książka dla dzieci, rozwija wyobraźnię.

Napisz recenzje

Hanna Szaga

urodziła się 30 listopada 1965 roku w Świeciu nad Wisłą w województwie kujawsko-pomorskim.

Jest nauczycielką, bibliotekarką i socjoterapeutką stosującą w pracy z dziećmi elementy bajkoterapii i socjoterapii.

W 2014 roku w Oficynie Wydawniczej „Impuls” wydała Bajki terapeutyczne, które w 2015 roku zdobyły główną nagrodę w kategorii „Najlepsza książka psychologiczna” w plebiscycie serwisu Granice.pl.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Szaga Hanna

ISBN druk

978-83-8095-979-8

ISBN e-book

978-83-66990-28-9

Objętość

62 stron

Wydanie

I, 2021

Format

A5 (145/208). E-book: epub i mobi

Oprawamiękka, klejona

Pierwsze spotkanie

W domu Maksa

W szkole

W klasie 

U Weroniki

W nocy 

Wypadek

W stołówce 

W lesie 

Powrót na werandę

Fragment

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło