• Obniżka
Zadania dla asów Klasa 2 - Matematyka

Zadania dla asów Klasa 2 - Matematyka

Podtytuł: Dla 7 i 8.latków
ISBN: 978-83-66990-42-5
31,43 zł
26,67 zł Zniżka 15,15%

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 28,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Dla siedmiolatków i ośmiolatków. Ćwiczenia dodatkowe do matematyki. Opracowanie zgodne z aktualną podstawą programową.
Klasa 2 - Matematyka. [...] Świetna publikacja, która powinna znaleźć się jako materiał uzupełniający w każdej podstawówce [...]

Wersja książki
Ilość

Książka dostępna w wersji papierowej i elektronicznej e-book

Ćwiczenia te mogą być stosowane w szkole i w domu jako zadania uzupełniające, sprawdzające lub domowe. Obejmują zakres umiejętności i wiedzy przewidziany programem dla klasy II. Można stosować je do pracy indywidualnej zarówno z dzieckiem zdolnym, jak i mającym trudności w nauce.

66 stron wyjątkowych zadań matematycznych dla siedmiolatków i ośmiolatków klas 2.

Opracowanie zgodne z aktualną podstawą programową. 

Polecamy również inne publikacje Autorki:
Klasa 1. Rozwijamy kreatywność dziecka w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym Klasa 2. Rozwijamy kreatywność dziecka w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym Klasa 3. Rozwijamy kreatywność dziecka w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym
Zadania dla Asów 1 Zadania dla Asów 2 Zadania dla Asów 3
Zadania dla Asów 1 Zadania dla Asów 2 Zadania dla Asów 3

Dla 7 i 8.latków
182 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
PDF
Książka papierowa
oprawa miękka

Specyficzne kody

isbn
978-83-66990-42-5

Stasica Jadwiga

Absolwentka Studium Nauczycielskiego z I stopniem specjalizacji zawodowej. Wychowawca i nauczyciel w klasach I-III w Szkole Podstawowej nr 8 w Żywcu.
Nauczyciel dyplomowany ze 23 letnim stażem pracy w tym wychowawca w klasie integracyjnej od 10 lat.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Stasica Jadwiga

ISBN druk

978-83-66990-42-5

ISBN e-book

978-83-8095-866-1

Objętość

66 stron

Wydanie

III, 2021

Format

A4

Oprawamiękka, klejona

Fragment

Fragment

Każdy, kto jest rodzicem zrobi wszystko, aby dziecko miało udany start w życiu. Każdy pakuje kasę w książki, zmazywalne długopisy (a tu kasa idzie niemała) super pomoce naukowe i materiały uzupełniające. Zapewniam Was, że wybór jest ogromny, a firmy prześcigają się w produktach coraz bardziej użytecznych, kolorowych i przyciągających oko. Dziecięcia nasze kochane są istotkami nad wyraz sprytnymi i dobrze wiedzą, co pomoże i ułatwi naukę. Wybór jednak często jest bardzo trudny. Ilość książkowych publikacji na półkach w księgarniach, mających ułatwić naukę, jest niesamowita. Dzieciaki mają więc możliwość wyboru i chętnie sięgają po takie książeczki, w których różnorodność zadań nie pozwala na nudę.

Ja z Młodszym również poszukiwałam książeczek, w których zadania jemu sprawią przyjemność, a mi dadzą poczucie dobrze wykonanego zadania. I znalazłam. Seria „Zadania dla Asów” jest naprawdę dobra.

W pierwszej kolejności dorwałam zadania dla klasy 2 zawierające ćwiczenia dodatkowe z języka polskiego. Czego tu nie ma! Krzyżówki, wykreślanki, uzupełnianki, rysowanki, zagadki, rebusy, labirynty, plątaniny... naprawdę trudno to wszystko zliczyć. Pogrupowane tematycznie i ciekawie przedstawione, potrafią na dłuższy czas skupić na sobie uwagę małego ucznia. Mamy zadania związane ze zdrowiem, mamy część o Polsce i patriotyzmie, są też zadania o wakacjach, przyjaźni, znakach drogowych, czy pogodzie. Do wyboru do koloru. Zadań jest sporo i nawet najbardziej wybredne dziecko znajdzie tu coś dla siebie. Zadania są przeplatane i nie ma strony, na której dziecko byłoby zmuszone do zrobienia dwóch takich samych zadań. Taki układ na dłużej przykuwa malca do biurka i powoduje, że z chęcią brnie przez kolejne wyzwania.

Opracowanie ma jedną wadę, a mianowicie klejony grzbiet. Nie jest to opasłe tomisko i można było pokusić się o zszycie książki, a nie jej klejenie. Grzbiet powoduje, że dziecko ma trudności z wypełnieniem zadań po wewnętrznej stronie publikacji. Na szczęście Młodszy po kilku fochach i utyskiwaniach tak wsiąkł w rozwiązywanie kolejnych łamigłówek, że nawet mu to bardzo nie przeszkadzało. Dla mnie jako Mamy (i myślę, że dla wszystkich odbiorców) ważne jest to, że zadania zawarte w „Zadaniach dla Asów” raczej zawyżają poziom niż zaniżają. Kiedy Młodszy wypełniał zadania zawarte w książeczce był uczniem trzeciej klasy (wrzesień - październik 2017). Większość zadań wypełniał bez trudu, jednak było kilkanaście takich, gdzie zmuszony został przyjść do matki po poradę. Nie było to nic trudnego, ale trzeba się było zastanowić i pogłówkować. Co więcej – często taka publikacja po prostu uzupełnia braki w wiedzy malucha, i nie chodzi tu o złe nauczanie w szkole, a jedynie o uzupełnienie wiedzy, którą już posiada o szczegóły i szczególiki. Zakres tematyczny „Zadań dla Asów” jest tak szeroki, że – moim zdaniem – żaden uczeń w wieku 6-8 lat nie będzie umiał rozwiązać wszystkich zadań. I dobrze, bo byłoby to po prostu nudne. A tak jest wyzwanie i jest zabawa.

Młodszy przy rozwiązywaniu zadań doskonale się bawił. To, że przy okazji ćwiczył spostrzegawczość, dokładność, umiejętność rozróżniania i porównywania, logiczne myślenie, pamięć i samodzielność - to jedno. Ważne jest również to, że Młodszy, będący prawdziwym chłopakiem, a co za tym idzie bazgrzący jak przysłowiowa kura pazurem - ćwiczył również zdolności manualne i ładne pisanie. I nie trzeba go było zaganiać do biurka i mozolnie stawiać literek. Można to było osiągnąć przez zabawę z zadaniami.

Świetna publikacja, która powinna znaleźć się jako materiał uzupełniający w każdej podstawówce.

źródło: https://sztukater.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=23385&Itemid=124

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło