W tajemniczej starej szafie

W tajemniczej starej szafie

ISBN: 978-83-7587-885-1
9,52 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 10,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Zapraszamy wszystkich mały i dużych Czytelników do nowej bajki Małgorzaty Gintowt. W polecanej książeczce Autorka zaprasza do niezwykłej opowieści o przygodach głównych bohaterów Oli, Pawełka i babci oraz tajemniczej starej szafir. Co może się w niej znajdować? Przeczytajcie sami…

Wersja książki
Ilość

Zapraszamy wszystkich mały i dużych Czytelników do nowej bajki Małgorzaty Gintowt. W polecanej książeczce Autorka zaprasza do niezwykłej opowieści o przygodach głównych bohaterów Oli, Pawełka i babci oraz tajemniczej starej szafie.
Co może się w niej znajdować?

Zaglądnijcie sami…

... Pewnego dnia Ola i Pawełek poszli z babcią na strych.
– Widzicie tę wielką szafę?
– Babcia wskazała ręką.
– Mieszkają w niej czarodziejskie zabawki.
– Naprawdę?! – krzyknęła zachwycona Ola.
– Otwórzmy ją! ...

199 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
PDF
Książka papierowa
oprawa miękka

Specyficzne kody

isbn
978-83-7587-885-1

Gintowt Małgorzata

Urodziła się i mieszka w Olsztynie. Z zawodu jest informatykiem. Pisaniem dla dzieci zajmuje się, odkąd przyszedł na świat jej syn Paweł. To jego zamiłowanie do słuchania bajek i wierszy skłoniło autorkę do przelania na papier własnych pomysłów.

Zaczynała od wierszyków:

Wesołe literki
Kolorowe cyferki
Kim zostać?

Potem były bajki:

Wyprawa do Miodocji
Mikołaj w opałach
Leśne przygody

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Gintowt Małgorzata

ISBN druk

978-83-7587-885-1

ISBN e-book

978-83-7587-885-1

Objętość

22 stron

Wydanie

I, 2012

Format

B5 (160x235)

Oprawamiękka, klejona

Szafy skrywają wiele tajemnic. Szczególnie te znajdujące się na strychu u babci. Tajemnicze, zakurzone z niewiadomą w środku sprawiają, że ciekawość wnuków bierze górę. Babcia widząc ciekawość Oli i Pawełka postanawia pokazać dzieciom zawartość szafy. Co jest w środku? Nie uwierzycie ale całą szafę zajmują czarodziejskie zabawki! Jest i piłka i stara lalka babci, jest także hulajnoga i ulubiony miś dziadka.

Dlaczego zabawki są czarodziejskie? Dowiecie się z książki!:)

Bardzo fajna książka, która będzie idealna przed snem. Tutaj dziecko może puścić wodze swojej wyobraźni, a piękne pastelowe ilustracje i relaksujący klimat książki uspokoją Waszą pociechę. "W tajemniczej starej szafie" to książka, która obowiązkowo musi znaleźć się w każdej dziecięcej biblioteczce:)

Polecam!

Autor: Izuś
źródło: http://zakurzonapolka.blogspot.com/2012/04/w-tajemniczej-starej-szafie-magorzata.html


Recenzja rodzica

Sentymentalnie...

Stara szafa na strychu babci kryje wiele niespodzianek. Jakich? Przekonają się o tym Ola i Pawełek, a my wraz z nimi. Krótkie fragmenty pisane prozą przeplatają się tu z dwuzwrotkowymi wierszykami. Dzięki temu tekst czyta się szybko i lekko. Mojemu 2,5-letniemu synowi to zestawienie bardzo przypadło do gustu. W skupieniu wyczekuje pojawienia się kolejnych magicznych skarbów, a gdy je zobaczy głośno woła: "O, piła!", "O, lala" i tak w kółko. Niezależnie od tego, który raz w danym dniu lekturę czytamy. Ja także polubiłam tę małą książeczkę. Stonowana, ale ciepła kolorystyka. Całość taka nieco oldschoolowa. Patrzę na nią trochę sentymentalnie. Przypomina mi bowiem książeczki z mojego dzieciństwa.

mama Mał-Gośka


Recenzja rodzica

Stara szafa i tajemnicze drzwi kuszą nie tylko dzieci… ale niestety wyłącznie one mają czas uruchomić wyobraźnię, mają czas na grzebanie w starych szafach, na zabawy na strychu. Kiedy zobaczyłam małą krótką książeczkę W tajemniczej starej szafie z nostalgiczną okładką, pomyślałam, że będzie to niezwykła historia, która pochłonie moje dzieci. Niestety tajemnicza okładka zamieniła się w banalne rysunki, a zagadkowy tytuł w wierszyki i kilkuzdaniową wymianę zdań między dziećmi a babcią. Ani przedmioty, które dzieci wyjmują z szafy, nie są specjalnie interesujące, ani nie niosą za sobą żadnej wciągającej historii. To nie jest stara szafa, która mogłaby nas zaczarować.

mama Beata


Recenzja rodzica
Zaproście swoje dzieci do spotkania z Olą i Pawełkiem

Pamiętam, kiedy byłam małym dzieckiem, to zawsze kusiły mnie tajemnicze drzwi na strych albo stara szafa mojej babci, w której można było znaleźć same cuda. Książeczka ta jest pewnego rodzaju wspomnieniem moich lat dziecinnych. Choć muszę przyznać, że rewelacji nie ma. Podoba mi się nietypowy format książki, jednak ilustracje są mało pomysłowe. Stanowią jedynie ledwie widoczne tło dla tekstu.

Zaproście swoje dzieci do spotkania z Olą i Pawełkiem, którzy odkrywają, że w tajemniczej szafie na strychu mieszkają równie tajemnicze i czarodziejskie zabawki. Babcia pozwoliła dzieciom otworzyć drzwi starej szafy. A w środku… trochę mniej czarodziejsko niż zapowiedź na początku opowieści. Dzieci znajdą starą hulajnogę, misia… i co jeszcze? Zabrakło mi tutaj dodatkowych opowieści związanych z wyciąganymi przedmiotami. Zrobiło się mało czarodziejsko. Ciepłe i pastelowe barwy ilustracji też jakoś nie przyciągają uwagi. Czy warto sięgnąć po nią i przeczytać? Decyzja należy do was.

mama Aurelia

źródło: http://czasdzieci.pl/ksiazki/ksiazka,12802f1-w_tajemniczej_starej.html

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło