Zielone piórko

Zielone piórko

ISBN: 978-83-7587-708-3
11,43 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 12,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Polecamy najnowszą książkę dr Zofii Olek-Redlarskiej pt. Zielone piórko. Praca stanowi tomik ponad 30 wierszyków wraz z barwnymi ilustracji Piotra Olszówki.

Wersja książki
Ilość

Tomik poetycki pt. "Zielone piórko" Zofii Olek-Redlarskiej jest zbiorem wielu bardzo interesujących, dowcipnych, dynamicznych wierszy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Autorka snuje w nich opowieść o zwierzętach mieszkających w lesie, parku, w gospodarstwie wiejskim. Opowieści są obdarzone kolorystyką zieleni i błękitu. Wpisane też są w piękno otaczającego dziecko ojczystego krajobrazu, czasem delikatne i liryczne a czasem humorystyczne z zagadkową, filozoficzną puentą. Czytelnik w tych wierszach spotka sarnę, dzika, nietoperza, gęś, motyla, biedronkę, ptaka i człowieka. A każde spotkanie, zdaniem autorki, jest cenne, niepowtarzalne i głębokie. Autorka uczy też dzieci patrzeć na drobiazgi, kreski, kropki, kreseczki, które budują rzeczywistość każdego dnia. Niektóre wiersze wywołują uśmiech, niektóre zadumę. Są delikatne i piękne. Ilustracje Piotra Olszówki w sposób szczególny adresowane do dzieci młodszych obrazują tematykę wierszy (zielona żaba z nogą w kałuży, dzik w krawacie, gęś mrużąca oko, mama z córką zapatrzone w księżyc). Sądzę, że wiersze zostaną przyjęte z wielką atencją przez małych czytelników, poprowadzą ich w drogi i ścieżki dziecięcej, niezwykłej i bogatej wyobraźni.

Wiersze te dedykuję z całego serca Klarze, Julci, Wiktorii, Karolince, Adasiowi, Mateuszkowi, Maksymilianowi oraz wszystkim drogim mi dzieciom

Autorka

298 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
PDF

Specyficzne kody

isbn
978-83-7587-708-3

Olek-Redlarska Zofia

Doktor Zofia Olek-Redlarska jest adiunktem w Zakładzie Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesno­szkolnej na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. Prowadzi zajęcia z metodyki edukacji polonistycznej oraz edukacji literackiej. Czyta dzieciom wiersze w trakcie spotkań autorskich na Podlasiu. Pisze wiersze dla dzieci, by świat, który poznają, zachwycał, inspirował i ocalał to, co w nim jest urokliwe oraz wartościowe. Świat tak pięknie zadziwia światem.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Olek-Redlarska Zofia

ISBN druk

978-83-7587-708-3

ISBN e-book

978-83-7587-708-3

Objętość

68 stron

Wydanie

I, 2011

Format

B5 (160x235)

Oprawatwarda

Na polanie

Płaszcz nietoperza

Czerwone jabłuszko

Lato

Piórko

Paź królowej

Koncert na płocie

Zajączek

Czarne kropki

Rumianek

Twardy orzeszek

Chlup do błota

Złoty miód

Leśna panna

Smutno mi

Supełki śniegowe

Mucha, muszka… 

Dzika świnka

Myśliciel dudek

Mysz, a kysz!

Żółte oko

Chwila motyla

Zielone oczy kota

Złota rybka

Skrzypek

Leśny dentysta

Lisia mordka

Gruszka na gruszy

Sina dal

Wstawaj, śpiochu!

Bardzo ciemna noc...

"Zielone piórko" autorstwa Zofii Olek-Redlarskiej, to kolejna propozycja wydawnictwa IMPULS, którą warto przeczytać.

Urzeka już na pierwszy rzut oka. Przejrzysty układ, prześliczne i nieprzesadzone ilustracje, sprawiły, że po otwarciu książki z miłą chęcią zatopiliśmy się z synkiem w lekturze.

W środku czekało nas trzydzieści jeden spotkań ze zwierzętami pisanych wierszem. Poznaliśmy między innymi jelenia, misia, biedronkę, dziką świnkę, myszkę i motyla. Bardzo miła literacka przygoda. Oliwier uwielbia gdy mu czytam wiersze i gdy po raz pierwszy sięgnęliśmy po książkę, "męczył" mnie trzy razy pod rząd bym mu całą czytała. Tak mu przypadły do gustu. Wierszyki nie są długie i lekko się je czyta, tak więc rozumiem zainteresowanie synka.

Autorka jest doktorem pedagogiki, poetką, autorką wielu wierszy publikowanych między innymi w "Świerszczyku" . Doskonale rozumie tematy bliskie dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Pewnie dlatego tak dobrze czyta się jej wiersze.

źródło: http://www.urwiskowo.com.pl/2012/06/zielone-piorko-zofia-olek-redlarska.html

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło