Czekam na bajkę

Czekam na bajkę. Wiersze, bajeczki i opowiadania dla dzieci

Podtytuł: Wiersze, bajeczki dla dzieci
ISBN: 978-83-7850-285-2
17,14 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 18,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Książka jest zbiorem wierszy, bajek i opowiadań dla dzieci. Ma walory poznawcze i wychowawcze. Uczy np. zapamiętywania nazw dni tygodnia, miesięcy, a także prawidłowego zachowania się w różnych środowiskach (w lesie, w szkole, w domu)...

Wersja książki
Ilość

Książka jest zbiorem wierszy, bajek i opowiadań dla dzieci. Ma walory poznawcze i wychowawcze. Uczy np. zapamiętywania nazw dni tygodnia, miesięcy, a także prawidłowego zachowania się w różnych środowiskach (w lesie, w szkole, w domu). Uczy wrażliwości na drugiego człowieka, na czyjś smutek lub trudną sytuację. Pokazuje, że przyjaźń i serdeczność mogą być ratunkiem dla wielu ludzi, których spotykają przykrości.

Dotyka poza tym problemu polskich tradycji obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy. Uczy też tolerancji i akceptacji ludzi z innych krajów, a nawet nacji.

Jej wielkim walorem jest jej sfera poznawcza. Dzieci poznają miasta leżące wzdłuż Wisły, zachowanie zwierząt o różnych porach roku. Podsumowując – książka ta uczy, bawi i wychowuje.

Powinna zainteresować rodziców dzieci w wieku 6–10 lat, którzy chcą rozszerzyć sferę poznawczą dziecka i uwrażliwić je na takie wartości, jak dobro, przyjaźń i piękno.

Wiersze, bajeczki dla dzieci
96 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
PDF
Książka papierowa
oprawa miękka

Specyficzne kody

isbn
978-83-7850-285-2

Śnieżkowska-Bielak Elżbieta

Śnieżkowska-Bielak Elżbietajest poetką, pisarką, członkinią Dolnośląskiego Oddziału Związku Literatów Polskich we Wrocławiu. Mieszka w Gryfowie Śląskim. Wydała tomiki wierszy: „Świątki ciszy” (1984), „Aluzje do serca” (1997), „Pomiędzy” (2003), „Moja mała Adoracja” (2005), „Miniatury Karkonoskie” (2007) i ich niemiecki przekład „Risegebirgsminiaturen” (2008), którego dokonał Józef Zaprucki, „Odblaski” (2008), Na pograniczach świtu (2010), powieść „Weronika”(2005), tom opowiadań „Odlot motyla” (2006 ), powieść „Smak błękitnego nieba” ( 2008) oraz opowiadania tematyce chrześcijańskiej wydanych w sześciu książkach opublikowanych przez Dom Wydawniczy „Rafael” z Krakowa. W lipcu 2010 roku w wydawnictwie STON2 W Kielcach ukazały się dwie pozycje: powieść „Randki.pl” i zbiór opowiadań o „A w Karkonoszach serce…”

Pisarka pisze również dla dzieci. Spod jej pióra wyszły zarówno poetyckie adaptacje baśni klasyków, jej autorskie bajki, wiersze i opowiadania, jak również książeczki są pomocne w poznawaniu świata i pomagające w procesie wychowawczym małego człowieka. Pisarka wydała również wiersze dla logopedów i nauczycieli, pomagające w artykulacji polskich głosek zebrane w pozycji „Mówię wyraźnie”, wiersze i bajki dla dzieci „Czekam na bajkę”, serie opowiadań bajkowych o wartościach w wychowaniu dziecka pt. „Rozmowy z Aniołem Stróżem”, a także książeczkę dla dzieci starszych „Chłopaki z domku na drzewie. W przygotowaniu kolejne pozycje wydawnicze. Pisarka współpracuje również z czasopismem dla dzieci„Hutosie” wydawanym przez firmę SDT FILM z Warszawy.

W 2008 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski odznaczył pisarkę odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

Więcej informacji na www.sniezkowska.pl

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Śnieżkowska-Bielak Elżbieta

ISBN druk

978-83-7850-285-2

ISBN e-book

978-83-7850-285-2

Objętość

64 stron

Wydanie

II, 2013

Format

B5 (160x235)

Oprawamiękka, klejona

Chora dziewczynka

Krasnoludek Kuleczka i gwiazdka

Dziadziuś Czarodziej

W kuchni z babunią

Konwalia i biedronka

Wielkanoc

Historia wielkanocnej święconki

Królowa Deszczu

Piękny świat

Zaginione dzwoneczki

W Fiołkowie

Marzenie

Zmartwienie Żuczka Błyskotka

Rozmowa w górach

Powitanie wiosny

Skarby znad morza

Szukanie lata

Wróżka z poduszki

Słodkie zamieszanie

Zabawa w Indian

Pan Listopad

Jesienne przysmaki

Zimowa kołysanka

Wieczór wigilijny

Spotkanie Starego Roku z Nowym Rokiem

Opowieść Świętego Mikołaja

Bajka o staruszku Tygodniu i jego dzieciach

Podarunki miesięcy

Kolęda

Śniegowe kule

Prośba

Marzenia dzieci świata

Wspaniała podróż

Czarodziejska ścieżka

Zagadki znad Wisły

Krakowskie czary

Bardzo ciekawy tytuł, zupełnie mnie zaskoczył! Dedykowany jest wnukom autorki, co jest bardzo miłe moim zdaniem. Widać w nim to, że zna się na dzieciach, że wie, o czym pisze, co może maluchy zainteresować, zafascynować, z jakimi problemami się borykają młodsi odbiorcy. Szczególnie spodobał mi się pierwszy wierszyk, o chorej dziewczynce, która czuje się samotna, spogląda przez okno na inne dzieci, bawiące się na podwórku. Jeżdżą na saneczkach, nie przeszkadza im mróz, zjeżdżają ze ślizgawki, a ona leży pod ciepłą kołderką, jest smutna, chciałaby do nich dołączyć, miło spędzić czas na wesołej zabawie. Zamiast tego ma syropy i musi leżeć w łóżku.

W tej książeczce są wierszyki i opowiadania, dotyczące każdej pory roku. Czytamy o dziadku, który jest czarodziejem, śpiewa zabawne piosenki i pięknie opowiada. Jest także babcia, która pozwala pomagać sobie w kuchni, przy lepieniu pierogów: z kapustą, z serem, z rodzynkami, z nią można również pośpiewać, a czas płynie tutaj zupełnie inaczej, weselej, pogodniej. Jest wiersz o Wielkanocy, o tym, jak radosne to święta, co "pachną złotym słonkiem i przynoszą wiosnę, białe przebiśniegi, bazie i sasanki, pyszne mamy ciasta i barwne pisanki".* Zainteresowała mnie też niebanalna historyjka dotycząca Świąt Wielkanocnych właśnie, było tam o tym, jak Asia przyozdobiła pisanki mazakami i pisakami, jak znalazła się wśród owych jajeczek w koszyczku ze święconką, jakie miała tam przygody, kto był dla niej mało uprzejmy, a kto bardzo miły.

Wyobraźnia autorki jest godna wielu pochwał, pisze w sposób ciekawy, na pewno wszystkie dzieci będą słuchały tych opowieści z zaciekawieniem. Jest w tym zbiorku wierszyk "Marzenie", opowiadający o tym, że dziecko pragnie całym sercem mieć pieska, przyjaciela, "który budziłby mnie rano i szczekaniem rozweselał, przy mym łóżku kładł się na noc."* Moja córka także marzy o zwierzątku, które towarzyszyłoby jej z codziennych zabawach, które kochałaby mocno, zajmowałaby się nim. Jest poruszony tutaj temat wiosny, do której teraz bardzo tęsknimy, chcemy już słońca, kwiatków, zieleni. Są zagadki, które możemy wraz z dziećmi rozwiązać, jest opowieść o Krakowie, o jego pięknych zabytkach, o kościele Mariackim, o Lajkoniku, który jest jedną z wielu atrakcji byłej stolicy Polski.

Warto sięgnąć po ten tytuł, jest tu tak wiele spraw poruszonych, nasze dzieci mogą poznać dni tygodnia, pory roku, nauczą się, jak pomagać innym, będą się wraz z bohaterami bajek, opowiadań i wierszy doskonale bawić, poznawać nowe rzeczy, rozumieć nieznane, staną się wrażliwe i tolerancyjne. Takie książeczki są potrzebne, warto się z nimi zapoznać, by pojąć wartości i zasady, jakie wpaja nam tytuł "Czekam na bajkę". Jest mądrze i sensownie napisany, na pewno będę wraz z moimi szkrabami wracać do niego przy różnych okazjach. Polecam.

* cytaty pochodzą z książeczki.

źródło: http://asymaka.blogspot.com/2013/04/czekam-na-bajke-sniezkowska-bielak.html

Recenzja w portalu Czasdzieci.pl:

https://czasdzieci.pl/ksiazki/ksiazka,781703-czekam_bajke_wiersze.html

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło