Czekam na bajkę. Wiersze, bajeczki i opowiadania dla dzieci
Podtytuł: Wiersze, bajeczki dla dzieci
Autor:
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
ISBN: 978-83-7850-285-2
17,14 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 18,00 zł
Książka jest zbiorem wierszy, bajek i opowiadań dla dzieci. Ma walory poznawcze i wychowawcze. Uczy np. zapamiętywania nazw dni tygodnia, miesięcy, a także prawidłowego zachowania się w różnych środowiskach (w lesie, w szkole, w domu)...
Książka jest zbiorem wierszy, bajek i opowiadań dla dzieci. Ma walory poznawcze i wychowawcze. Uczy np. zapamiętywania nazw dni tygodnia, miesięcy, a także prawidłowego zachowania się w różnych środowiskach (w lesie, w szkole, w domu). Uczy wrażliwości na drugiego człowieka, na czyjś smutek lub trudną sytuację. Pokazuje, że przyjaźń i serdeczność mogą być ratunkiem dla wielu ludzi, których spotykają przykrości.
Dotyka poza tym problemu polskich tradycji obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy. Uczy też tolerancji i akceptacji ludzi z innych krajów, a nawet nacji.
Jej wielkim walorem jest jej sfera poznawcza. Dzieci poznają miasta leżące wzdłuż Wisły, zachowanie zwierząt o różnych porach roku. Podsumowując – książka ta uczy, bawi i wychowuje.
Powinna zainteresować rodziców dzieci w wieku 6–10 lat, którzy chcą rozszerzyć sferę poznawczą dziecka i uwrażliwić je na takie wartości, jak dobro, przyjaźń i piękno.
Wiersze, bajeczki dla dzieci
96 Przedmioty
Opis
- Książka elektroniczna - E-book
- Książka papierowa
- oprawa miękka
Specyficzne kody
- isbn
- 978-83-7850-285-2
Śnieżkowska-Bielak Elżbieta
jest poetką, pisarką, członkinią Dolnośląskiego Oddziału Związku Literatów Polskich we Wrocławiu. Mieszka w Gryfowie Śląskim. Wydała tomiki wierszy: „Świątki ciszy” (1984), „Aluzje do serca” (1997), „Pomiędzy” (2003), „Moja mała Adoracja” (2005), „Miniatury Karkonoskie” (2007) i ich niemiecki przekład „Risegebirgsminiaturen” (2008), którego dokonał Józef Zaprucki, „Odblaski” (2008), Na pograniczach świtu (2010), powieść „Weronika”(2005), tom opowiadań „Odlot motyla” (2006 ), powieść „Smak błękitnego nieba” ( 2008) oraz opowiadania tematyce chrześcijańskiej wydanych w sześciu książkach opublikowanych przez Dom Wydawniczy „Rafael” z Krakowa. W lipcu 2010 roku w wydawnictwie STON2 W Kielcach ukazały się dwie pozycje: powieść „Randki.pl” i zbiór opowiadań o „A w Karkonoszach serce…”
Pisarka pisze również dla dzieci. Spod jej pióra wyszły zarówno poetyckie adaptacje baśni klasyków, jej autorskie bajki, wiersze i opowiadania, jak również książeczki są pomocne w poznawaniu świata i pomagające w procesie wychowawczym małego człowieka. Pisarka wydała również wiersze dla logopedów i nauczycieli, pomagające w artykulacji polskich głosek zebrane w pozycji „Mówię wyraźnie”, wiersze i bajki dla dzieci „Czekam na bajkę”, serie opowiadań bajkowych o wartościach w wychowaniu dziecka pt. „Rozmowy z Aniołem Stróżem”, a także książeczkę dla dzieci starszych „Chłopaki z domku na drzewie. W przygotowaniu kolejne pozycje wydawnicze. Pisarka współpracuje również z czasopismem dla dzieci„Hutosie” wydawanym przez firmę SDT FILM z Warszawy.
W 2008 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski odznaczył pisarkę odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”
Więcej informacji na www.sniezkowska.pl
Oficyna Wydawnicza "Impuls"
Autor | Śnieżkowska-Bielak Elżbieta |
ISBN druk | 978-83-7850-285-2 |
ISBN e-book | 978-83-7850-285-2 |
Objętość | 64 stron |
Wydanie | II, 2013 |
Format | B5 (160x235) |
Oprawa | miękka, klejona |
Chora dziewczynka
Krasnoludek Kuleczka i gwiazdka
Dziadziuś Czarodziej
W kuchni z babunią
Konwalia i biedronka
Wielkanoc
Historia wielkanocnej święconki
Królowa Deszczu
Piękny świat
Zaginione dzwoneczki
W Fiołkowie
Marzenie
Zmartwienie Żuczka Błyskotka
Rozmowa w górach
Powitanie wiosny
Skarby znad morza
Szukanie lata
Wróżka z poduszki
Słodkie zamieszanie
Zabawa w Indian
Pan Listopad
Jesienne przysmaki
Zimowa kołysanka
Wieczór wigilijny
Spotkanie Starego Roku z Nowym Rokiem
Opowieść Świętego Mikołaja
Bajka o staruszku Tygodniu i jego dzieciach
Podarunki miesięcy
Kolęda
Śniegowe kule
Prośba
Marzenia dzieci świata
Wspaniała podróż
Czarodziejska ścieżka
Zagadki znad Wisły
Krakowskie czary
Bardzo ciekawy tytuł, zupełnie mnie zaskoczył! Dedykowany jest wnukom autorki, co jest bardzo miłe moim zdaniem. Widać w nim to, że zna się na dzieciach, że wie, o czym pisze, co może maluchy zainteresować, zafascynować, z jakimi problemami się borykają młodsi odbiorcy. Szczególnie spodobał mi się pierwszy wierszyk, o chorej dziewczynce, która czuje się samotna, spogląda przez okno na inne dzieci, bawiące się na podwórku. Jeżdżą na saneczkach, nie przeszkadza im mróz, zjeżdżają ze ślizgawki, a ona leży pod ciepłą kołderką, jest smutna, chciałaby do nich dołączyć, miło spędzić czas na wesołej zabawie. Zamiast tego ma syropy i musi leżeć w łóżku.
W tej książeczce są wierszyki i opowiadania, dotyczące każdej pory roku. Czytamy o dziadku, który jest czarodziejem, śpiewa zabawne piosenki i pięknie opowiada. Jest także babcia, która pozwala pomagać sobie w kuchni, przy lepieniu pierogów: z kapustą, z serem, z rodzynkami, z nią można również pośpiewać, a czas płynie tutaj zupełnie inaczej, weselej, pogodniej. Jest wiersz o Wielkanocy, o tym, jak radosne to święta, co "pachną złotym słonkiem i przynoszą wiosnę, białe przebiśniegi, bazie i sasanki, pyszne mamy ciasta i barwne pisanki".* Zainteresowała mnie też niebanalna historyjka dotycząca Świąt Wielkanocnych właśnie, było tam o tym, jak Asia przyozdobiła pisanki mazakami i pisakami, jak znalazła się wśród owych jajeczek w koszyczku ze święconką, jakie miała tam przygody, kto był dla niej mało uprzejmy, a kto bardzo miły.
Wyobraźnia autorki jest godna wielu pochwał, pisze w sposób ciekawy, na pewno wszystkie dzieci będą słuchały tych opowieści z zaciekawieniem. Jest w tym zbiorku wierszyk "Marzenie", opowiadający o tym, że dziecko pragnie całym sercem mieć pieska, przyjaciela, "który budziłby mnie rano i szczekaniem rozweselał, przy mym łóżku kładł się na noc."* Moja córka także marzy o zwierzątku, które towarzyszyłoby jej z codziennych zabawach, które kochałaby mocno, zajmowałaby się nim. Jest poruszony tutaj temat wiosny, do której teraz bardzo tęsknimy, chcemy już słońca, kwiatków, zieleni. Są zagadki, które możemy wraz z dziećmi rozwiązać, jest opowieść o Krakowie, o jego pięknych zabytkach, o kościele Mariackim, o Lajkoniku, który jest jedną z wielu atrakcji byłej stolicy Polski.
Warto sięgnąć po ten tytuł, jest tu tak wiele spraw poruszonych, nasze dzieci mogą poznać dni tygodnia, pory roku, nauczą się, jak pomagać innym, będą się wraz z bohaterami bajek, opowiadań i wierszy doskonale bawić, poznawać nowe rzeczy, rozumieć nieznane, staną się wrażliwe i tolerancyjne. Takie książeczki są potrzebne, warto się z nimi zapoznać, by pojąć wartości i zasady, jakie wpaja nam tytuł "Czekam na bajkę". Jest mądrze i sensownie napisany, na pewno będę wraz z moimi szkrabami wracać do niego przy różnych okazjach. Polecam.
* cytaty pochodzą z książeczki.
źródło: http://asymaka.blogspot.com/2013/04/czekam-na-bajke-sniezkowska-bielak.html
Recenzja w portalu Czasdzieci.pl:
https://czasdzieci.pl/ksiazki/ksiazka,781703-czekam_bajke_wiersze.html
Zobacz także
Powiązane produkty
- Brak powiązanych produktów