• Obniżka
Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków

Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków

ISBN: 978-83-8294-055-8
51,43 zł
40,00 zł Zniżka 22,22%

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 42,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Podtytuł: Zbiór bajek psychoedukacyjnych i terapeutycznych

Życzymy wszystkim Czytelnikom, którzy sięgają po ten zbiór bajek, by ich czytanie było nie tylko świetną zabawą, lecz także pretekstem do rozmów o małych i dużych problemach. Może dzięki tym niezwykłym zwierzakom, co przeżywają to samo, będzie dzieciom łatwiej zrozumieć własne emocje i rozwiązać niejeden kłopot?

Publikacja dostępna w wersji papierowej oraz elektronicznej e-book:

Wersja książki
Ilość

Drodzy Czytelnicy,

z wielką radością oddaję w Wasze ręce nowe przygody zapewne znanych już Wam bohaterów z Doliny Futrzaków. Bez wątpienia już wiecie, że te nadzwyczajne psiaki i ich leśni przyja ciele przeżywają zwyczajne problemy, takie same lub podobne do tych, które i Wam się przydarzają. Poznajcie zatem ich kolejne przedziwne przygody i kłopoty oraz niezwykłe sposoby na ich rozwiązanie. Może przy okazji odkryjecie niejeden przyrodniczy sekret?

Drodzy Rodzice, może dzięki tym historiom zauważycie w swoim dziecku problem, o którym trudno było mu mówić albo, dzięki utożsamieniu się Waszej pociechy z konkretnym bohaterem, lepiej poznacie jego charakter i usposobienie?

zapraszamy Impuls„Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków” to kontynuacja perypetii niezwyczajnych psiaków, które mierzą się ze zwyczajnymi problemami niejednego dziecka. Czy uda się futrzakom pokonać lęk przed ciemnością lub przed wizytą w szpitalu? Czy polubią nowych członków ich szkolnego i rodzinnego stada? Czy uda im się pokonać nieśmiałość bądź lęk przed rozstaniem? Przy okazji może znajdą odpowiedź na pytanie czym może się stresować sójka, czy ptaki potrafią nurkować w rzece albo czy leśne mrówki są w ogóle potrzebne? 

Dzięki tym niezwykłym historiom poznacie nie tylko świat przyrody, lecz przede wszystkim świat emocji, postaw i wartości, czyli wszystko to, co czujemy i czego oczekujemy od siebie nawzajem. Niech lektura tych bajek stanie się pretekstem do rozmów z dziećmi o tym, o czym trudno się mówi. Może dzięki tym niezwykłym zwierzakom, co przeżywają to samo, będzie dzieciom łatwiej zrozumieć własne emocje i rozwiązać niejeden kłopot? 

„Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków” to nowe przygody znanych już bohaterów z Doliny Futrzaków. Te nadzwyczajne psiaki i ich leśni przyjaciele, przeżywają te same lub podobne, całkiem zwyczajne, problemy co każdy z nas. Poznajcie zatem ich kolejne przedziwne przygody i kłopoty wraz z niezwykłymi sposobami na ich rozwiązywanie, a przy okazji może odkryjcie niejeden przyrodniczy sekret? 

Drodzy Rodzice, może dzięki tym historiom odkryjecie w swoich dzieciach problem, o którym trudno było im mówić albo, przez utożsamienie się Waszych pociech z konkretnym bohaterem, poznacie lepiej ich charakter i usposobienie? 

Polecamy tę pozycję także nauczycielom, pedagogom i terapeutom jako narzędzie do pracy z dzieckiem. Może będzie dzięki niej to okazja do otwartych i szczerych rozmów o tym, co ważne. Z pewnością mogą te rozmowy pomóc w zrozumieniu własnych emocji i stawianiu czoła temu co spotyka nas wszystkich w życiu codziennym. Wprawne pedagogiczne oko za pewne dostrzeże, że każde z opowiadań tej książki przedstawia zachowania bohaterów w kontekście zdarzeń, które są bliskie nam wszystkim; dzieciom, młodzieży, a także dorosłym. Psiaki przeżywają lęki, borykają się z nieporozumieniami w grupie rówieśniczej, mierzą się z poczuciem odrzucenia czy brakiem akceptacji, także w obliczu cech ze spektrum autyzmu, które jedno z futrzaków wyraźnie okazuje. Każda historia ma swoje dobre zakończenie, ale kto wie, może warto spróbować pozwolić dzieciom niektóre z nich same dokończyć? 

Życzymy wszystkim Czytelnikom, którzy sięgają po ten zbiór bajek, by ich czytanie było nie tylko świetną zabawą, lecz także pretekstem do rozmów o małych i dużych problemach. Może dzięki tym niezwykłym zwierzakom, co przeżywają to samo, będzie dzieciom łatwiej zrozumieć własne emocje i rozwiązać niejeden kłopot?

________________________________________________

Serdecznie zapraszamy i polecamy pierwszą, drugą oraz trzecią część publikacji Alicji Stepek pt. "Przedziwne przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków",  "Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków" oraz "Osobliwe historie psiaków z Doliny Futrzaków" zarówno w wersji papierowej oraz elektronicznej e-book:

Przedziwne przygody   Przedziwne przygody   Osobliwe historie psiaków z Doliny Futrzaków

 

99 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
PDF
Książka papierowa
oprawa miękka

Specyficzne kody

isbn
978-83-8294-055-8
Stopień 
2022-12-07

Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków – recenzja książki

Często wykorzystywaną metodą terapeutyczną w pracy z dzieckiem jest bajkoterapia, będąca rodzajem wsparcia psychicznego. Szczęśliwe zakończenie dające poczucie bezpieczeństwa, w połączeniu z pozytywnymi bohaterami, często zwierzęcymi, znajduje wielu zwolenników wśród dzieci. Od lipca do kolekcji terapeutycznych książek można dodać kolejną publikację: „Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków” Alicji Stepek.

Dolina Futrzaków to wspaniałe miejsce dla zwierząt. Otoczona lasami, łąkami i polami, daje wiele możliwości na wielozmysłowe poznawanie świata. Jeszcze lepiej, kiedy swoje odkrycia można porównać z mieszkającymi niedaleko przyjaciółmi i rodziną. A tych nie brakuje! Drugi tom serii Alicji Stepek rozpoczyna się opowieścią o Kolorowych Szczeniaczkach, niezwykłych psiakach o wielobarwnych futerkach, które tak jak dzieci wykazują silną potrzebę poznawania świata i szukania przygód. Jeśli macie ochotę poznać ich perypetie i sposoby na radzenie sobie ze strachem, niepowodzeniem czy złością, a przy okazji dowiedzieć się czym stresuje się sójka, albo po co nam leśne mrówki, koniecznie sięgnijcie po ten tytuł.

„Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków” to kontynuacja zbioru bajek psychoedukacyjnych i terapeutycznych pod tytułem „Przedziwne przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków”. Podobnie jak w pierwszej części, i tym razem młody czytelnik ma szansę poznać przygody mieszkańców Doliny Futrzaków, którzy kłócą się, dają ponieść emocjom, silnie odczuwają niepowodzenia, ale też rozmawiają, słuchają rad i naprawiają swoje błędy, za każdym razem lepiej poznając siebie.
Książka proponuje ponad 20 opowiadań, które mają na celu wzbogacić dziecięce doświadczenia i udzielić wsparcia poprzez naśladownictwo.

Zróżnicowane charaktery bohaterów, swobodny język, jakim spisano ich liczne przygody i szczęśliwe zakończenia zadziałają relaksująco i zredukują napięcie emocjonalne. W pracy terapeutycznej pomogą również pytania dołączone na ostatniej stronie każdej bajki. Zachęcające do rozmowy, stwarzają warunki do zmiany perspektywy i otworzenia się na trudne tematy. Pomagają również małemu czytelnikowi odkryć wiele pięknych i ważnych cech. Dodatkowo dzięki podziale publikacji na pory roku, czytelnik zawsze znajdzie opowiadanie na czasie. Książka sprawdzi się więc nie tylko w domu, ale i w szkole czy placówkach socjoterapeutycznych, gdzie zarówno dzieci w wieku przedszkolnym jak i szkolnym, odkryją niejedno pozytywne rozwiązanie własnych problemów.

Na uwagę zasługują również kolorowe, ciepłe ilustracje oddające nastrój opowiadania wykonane przez Annę Andrzejewską.

Podsumowując, „Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków” to książka dla szerokiego kręgu odbiorców: rodziców, nauczycieli, terapeutów, która oswaja z trudnymi tematami i pozwala zrozumieć własne emocje. Sięgnijcie po książkę i przekonajcie się, że zwierzęta mogą być świetnymi nauczycielami!

Eliza Idczak

Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków
Autor: Alicja Stepek

źródło: https://miastodzieci.pl/czytelnia/nowe-przygody-zwierzakow-z-doliny-futrzakow-recenzja-ksiazki/

Stopień 
2022-10-14

Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków

Mówi się, że w grupie siła. Wiedzą o tym doskonale przyjaciele, ale też i rodzeństwo. Czym więcej osób, tym więcej pomysłów na fantastyczne zabawy czy też możliwości zrobienia czegokolwiek – każdy bowiem wnosi określone kompetencje, talent, inną umiejętność. To sprawia, że niemożliwe staje się możliwe. Większa grupa to oczywiście również więcej szalonych pomysłów, również takich, które nie powinny się doczekać realizacji, ale istotne jest, aby w chwilach trudnych działać wspólnie i nie poddawać się zwątpieniu. Zawsze też można liczyć na przyjazne jednostki dookoła szczególnie, jeśli z uśmiechem i wdzięcznością przyjmujemy pomoc.

Przekonują się o tym każdego niemal dnia sympatyczne psiaki zamieszkujące niewielki, drewniany domek na skraju Dębowego Lasu w Dolinie Futrzaków. Poza mamą Gają mieszkają one z ludźmi, choć opiekunowie nie stanowią centrum ich świata. Ten tak naprawdę jest wszędzie, gdzie tylko można się dobrze bawić, bowiem pieski o nietypowym, wielokolorowym umaszczeniu, są niezwykle ciekawskie i głodne przygód. O ich codzienności, dylematach i dobrej zabawie możecie przeczytać w niezwykle wciągającej opowieści dla młodszych czytelników pt. „Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków”.

Opublikowana nakładem Oficyny Wydawniczej IMPULS książka autorstwa Alicji Stepek, ilustrowana przez Annę Andrzejewską, to fascynująca wyprawa do Doliny Futrzaków i do Dębowego Lasu, pozwalająca nie tylko na przeżywanie dzieciom wspaniałych przygód wraz z pieskami, ale również mogąca stanowić element lekcji języka polskiego. To lektura adresowana również do terapeutów i innych specjalistów, którzy na jej podstawie mogą budować scenariusz zajęć, jak i dla nauczycieli przyrody, tak bowiem odgrywa ogromną rolę w książce. Nie ma chyba odbiorcy (czy to dziecka czy rodzica/opiekuna), który nie da porwać się tym zabawnym pieskom.

Kolorowe Szczeniaczki, czyli Bruno o osobowości lidera i ogromnej ciekawości świata, Luna, łasuch Frodo, Lupus, Fiona i Tara, to główni bohaterowie tej niezwykłej opowieści, pozwalającej nie tylko poznać wybryki szczeniaków, ale również ich przyjaciół, a także różnego rodzaju emocje. Przekonamy się również, że każdy wybór ma konsekwencje, nauczymy dobrych manier, poznamy zwierzęta i ich cechy charakterystyczne. Będzie to możliwe przede wszystkim dlatego, że szczeniaki w swojej ciekawości poznają świat, nie wahają się przed podejmowaniem ryzykownych decyzji, a choć ich wyprawy obarczone są wielkim ryzykiem, to przy pomocy życzliwych zwierząt, zawsze na szczęście kończą się dobrze. Ekscytacja towarzysząca wyprawom szczeniaków, jak tej pierwszej, która miała im pokazać, jak wygląda prawdziwy świat, udziela się także nam. A także niepokój, czy i tym razem szczeniaki wyjdą z tarapatów, bowiem w swojej ciekawości szczeniaki m.in. wpadły do wody i wszystko skończyło się dobrze tylko dzięki interwencji bobra Kastora.

Historie podzielone są na pory roku, które dodatkowo pozwalają poczuć zmienność przyrody i ubarwiają historie. Wszystko to sprawia, że lektura jest prawdziwą przyjemnością, wprowadzającą dziecko w świat przyrody, ale i fundamentalnych wartości. Z niecierpliwością czekam na kolejne spotkanie w Dolinie Futrzaków!

źródło: http://www.qulturaslowa.pl/2022/10/alicja-stepek-nowe-przygody-zwierzakow.html

Napisz recenzje

Alicja Stepek

Alicja Stepekabsolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, z wykształcenia i pasji biolog, przyrodnik, oligofrenopedagog i dogoterapeuta. W pracy i na co dzień można ją spotkać w towarzystwie dwóch psów rasy golden retriever: Luny i Bruna. Prowadzi zajęcia edukacyjno-terapeutyczne z udziałem psów zarówno dla dzieci w normie, jak i z różnego rodzaju dysfunkcjami. Często wykorzystuje elementy bajkoterapii i edukacji przyrodniczej.

W Internecie obecna na Facebooku: Zabawy Na Cztery Łapki, Nosek i Ogonek – Dogoterapia.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Alicja Stepek

ISBN druk

978-83-8294-055-8

ISBN e-book

978-83-8294-055-8

Objętość

264 stron

Wydanie

I, 2022

Format

B5 (160/235). E-book: pdf

Oprawamiękka, klejona, folia matowa

W książce występują
Jak to się zaczęło?

LATO
O nieprzemyślanych pomysłach, Kolorowych Szczeniaczkach i o tym, jak łatwo wpaść w spore tarapaty .
O cierpliwości, Kolorowych Szczeniaczkach i o tym, że miłość pomaga odnaleźć to, o czym się czasem zapomina

JESIEŃ
O przyjaźni i Florze, która nie umiała znaleźć miejsca dla siebie w psim stadzie
O stresie, leśnych zmartwieniach i ptasiej mapie
O szczęściu, prawdziwej przyjaźni i zaczarowanym jeziorku
O nowym koledze w szkolnym stadzie
O lojalności, akceptacji odmienności i o niezwykłym jesiennym zadaniu
O lęku przed rozstaniem, ptasich odlotach i psialoween

ZIMA
O raptownym Albinie i impulsywności, która o mały włos nie zaprzepaściła wielkiego talentu
O nieśmiałości, zimowej wyprawie do lasu i niezwykłej lekcji w wilczej norze
O świętym piesku Roszku, tajemniczym liście i niezwykłych świątecznych marzeniach
O skąpym owczarku Dolarze i świątecznej akcji futrzaków
O dokuczaniu, Szczęściarzu i ptasich wyborach
O nocnych lękach, dzielnej Holly i kolorowych łapkach

WIOSNA
O paraliżującym strachu, przerażającej Harpii i ratującej sile wyobraźni
O ponurych nastrojach, niezwykle sprytnych czajkach i o tym, że wszystko, co trudne, przemija
O przykrych konsekwencjach fochów, przepraszaniu i tajemniczych leśnych zjawiskach
O honorowej postawie Fado, tropieniu mrówek i niezawodnych przyjaciołach
O psiakach, pluszczach i skrytych talentach
O szpitalnych zmartwieniach i psich kolorowych terapeutach

LATO
Nowy członek rodziny, psi kodeks i spór o pluszową świnkę
O lęku przed psami, dwóch kotach i psich talizmanach odwagi
O upartym lisie, kłusownikach i tajemniczych zaginięciach kur
O złości i o tym, że nie ma złych futrzaków, a jedynie nieszczęśliwe
O zaufaniu, niedopilnowanym futrzaku i dokonywaniu rzeczy niemożliwych
Strajk w Dolinie Futrzaków, czyli plotki, mity i (prawie) cała prawda o zwierzakach

fragment

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło