• Obniżka
  • Nowy
Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków

Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków

ISBN: 978-83-8294-055-8
51,43 zł
40,00 zł Zniżka 22,22%
Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Podtytuł: Zbiór bajek psychoedukacyjnych i terapeutycznych

PREMIERA!

Życzymy wszystkim Czytelnikom, którzy sięgają po ten zbiór bajek, by ich czytanie było nie tylko świetną zabawą, lecz także pretekstem do rozmów o małych i dużych problemach. Może dzięki tym niezwykłym zwierzakom, co przeżywają to samo, będzie dzieciom łatwiej zrozumieć własne emocje i rozwiązać niejeden kłopot?

Ilość

Drodzy Czytelnicy,

z wielką radością oddaję w Wasze ręce nowe przygody zapewne znanych już Wam bohaterów z Doliny Futrzaków. Bez wątpienia już wiecie, że te nadzwyczajne psiaki i ich leśni przyja ciele przeżywają zwyczajne problemy, takie same lub podobne do tych, które i Wam się przydarzają. Poznajcie zatem ich kolejne przedziwne przygody i kłopoty oraz niezwykłe sposoby na ich rozwiązanie. Może przy okazji odkryjecie niejeden przyrodniczy sekret?

Drodzy Rodzice, może dzięki tym historiom zauważycie w swoim dziecku problem, o którym trudno było mu mówić albo, dzięki utożsamieniu się Waszej pociechy z konkretnym bohaterem, lepiej poznacie jego charakter i usposobienie?

zapraszamy Impuls„Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków” to kontynuacja perypetii niezwyczajnych psiaków, które mierzą się ze zwyczajnymi problemami niejednego dziecka. Czy uda się futrzakom pokonać lęk przed ciemnością lub przed wizytą w szpitalu? Czy polubią nowych członków ich szkolnego i rodzinnego stada? Czy uda im się pokonać nieśmiałość bądź lęk przed rozstaniem? Przy okazji może znajdą odpowiedź na pytanie czym może się stresować sójka, czy ptaki potrafią nurkować w rzece albo czy leśne mrówki są w ogóle potrzebne? 

Dzięki tym niezwykłym historiom poznacie nie tylko świat przyrody, lecz przede wszystkim świat emocji, postaw i wartości, czyli wszystko to, co czujemy i czego oczekujemy od siebie nawzajem. Niech lektura tych bajek stanie się pretekstem do rozmów z dziećmi o tym, o czym trudno się mówi. Może dzięki tym niezwykłym zwierzakom, co przeżywają to samo, będzie dzieciom łatwiej zrozumieć własne emocje i rozwiązać niejeden kłopot? 

„Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków” to nowe przygody znanych już bohaterów z Doliny Futrzaków. Te nadzwyczajne psiaki i ich leśni przyjaciele, przeżywają te same lub podobne, całkiem zwyczajne, problemy co każdy z nas. Poznajcie zatem ich kolejne przedziwne przygody i kłopoty wraz z niezwykłymi sposobami na ich rozwiązywanie, a przy okazji może odkryjcie niejeden przyrodniczy sekret? 

Drodzy Rodzice, może dzięki tym historiom odkryjecie w swoich dzieciach problem, o którym trudno było im mówić albo, przez utożsamienie się Waszych pociech z konkretnym bohaterem, poznacie lepiej ich charakter i usposobienie? 

Polecamy tę pozycję także nauczycielom, pedagogom i terapeutom jako narzędzie do pracy z dzieckiem. Może będzie dzięki niej to okazja do otwartych i szczerych rozmów o tym, co ważne. Z pewnością mogą te rozmowy pomóc w zrozumieniu własnych emocji i stawianiu czoła temu co spotyka nas wszystkich w życiu codziennym. Wprawne pedagogiczne oko za pewne dostrzeże, że każde z opowiadań tej książki przedstawia zachowania bohaterów w kontekście zdarzeń, które są bliskie nam wszystkim; dzieciom, młodzieży, a także dorosłym. Psiaki przeżywają lęki, borykają się z nieporozumieniami w grupie rówieśniczej, mierzą się z poczuciem odrzucenia czy brakiem akceptacji, także w obliczu cech ze spektrum autyzmu, które jedno z futrzaków wyraźnie okazuje. Każda historia ma swoje dobre zakończenie, ale kto wie, może warto spróbować pozwolić dzieciom niektóre z nich same dokończyć? 

Życzymy wszystkim Czytelnikom, którzy sięgają po ten zbiór bajek, by ich czytanie było nie tylko świetną zabawą, lecz także pretekstem do rozmów o małych i dużych problemach. Może dzięki tym niezwykłym zwierzakom, co przeżywają to samo, będzie dzieciom łatwiej zrozumieć własne emocje i rozwiązać niejeden kłopot?

________________________________________________

Serdecznie zapraszamy i polecamy pierwszą część publikacji Alicji Stepek pt. "Przedziwne przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków" zarówno w wersji papierowej oraz elektronicznej e-book:

Przedziwne przygody

144 Przedmioty

Opis

Książka papierowa
oprawa miękka

Alicja Stepek

Alicja Stepekabsolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, z wykształcenia i pasji biolog, przyrodnik, oligofrenopedagog i dogoterapeuta. W pracy i na co dzień można ją spotkać w towarzystwie dwóch psów rasy golden retriever: Luny i Bruna. Prowadzi zajęcia edukacyjno-terapeutyczne z udziałem psów zarówno dla dzieci w normie, jak i z różnego rodzaju dysfunkcjami. Często wykorzystuje elementy bajkoterapii i edukacji przyrodniczej.

W Internecie obecna na Facebooku: Zabawy Na Cztery Łapki, Nosek i Ogonek – Dogoterapia.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Alicja Stepek

ISBN druk

978-83-8294-055-8

ISBN e-book

Objętość

264 stron

Wydanie

I, 2022

Format

B5 (160/235)

Oprawamiękka, klejona, folia matowa

W książce występują
Jak to się zaczęło?

LATO
O nieprzemyślanych pomysłach, Kolorowych Szczeniaczkach i o tym, jak łatwo wpaść w spore tarapaty .
O cierpliwości, Kolorowych Szczeniaczkach i o tym, że miłość pomaga odnaleźć to, o czym się czasem zapomina

JESIEŃ
O przyjaźni i Florze, która nie umiała znaleźć miejsca dla siebie w psim stadzie
O stresie, leśnych zmartwieniach i ptasiej mapie
O szczęściu, prawdziwej przyjaźni i zaczarowanym jeziorku
O nowym koledze w szkolnym stadzie
O lojalności, akceptacji odmienności i o niezwykłym jesiennym zadaniu
O lęku przed rozstaniem, ptasich odlotach i psialoween

ZIMA
O raptownym Albinie i impulsywności, która o mały włos nie zaprzepaściła wielkiego talentu
O nieśmiałości, zimowej wyprawie do lasu i niezwykłej lekcji w wilczej norze
O świętym piesku Roszku, tajemniczym liście i niezwykłych świątecznych marzeniach
O skąpym owczarku Dolarze i świątecznej akcji futrzaków
O dokuczaniu, Szczęściarzu i ptasich wyborach
O nocnych lękach, dzielnej Holly i kolorowych łapkach

WIOSNA
O paraliżującym strachu, przerażającej Harpii i ratującej sile wyobraźni
O ponurych nastrojach, niezwykle sprytnych czajkach i o tym, że wszystko, co trudne, przemija
O przykrych konsekwencjach fochów, przepraszaniu i tajemniczych leśnych zjawiskach
O honorowej postawie Fado, tropieniu mrówek i niezawodnych przyjaciołach
O psiakach, pluszczach i skrytych talentach
O szpitalnych zmartwieniach i psich kolorowych terapeutach

LATO
Nowy członek rodziny, psi kodeks i spór o pluszową świnkę
O lęku przed psami, dwóch kotach i psich talizmanach odwagi
O upartym lisie, kłusownikach i tajemniczych zaginięciach kur
O złości i o tym, że nie ma złych futrzaków, a jedynie nieszczęśliwe
O zaufaniu, niedopilnowanym futrzaku i dokonywaniu rzeczy niemożliwych
Strajk w Dolinie Futrzaków, czyli plotki, mity i (prawie) cała prawda o zwierzakach

fragment

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło