Osobliwe historie psiaków z Doliny Futrzaków

ISBN: 978-83-8294-235-4
41,90 zł
30,90 zł Oszczędzasz: 11,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 33,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Podtytuł: Opowieści psychoedukacyjne i terapeutyczne

Życzymy wszystkim Czytelnikom, którzy sięgają po ten zbiór bajek, by ich czytanie było nie tylko świetną zabawą, lecz także pretekstem do rozmów o małych i dużych problemach. Trzecia część przygód nadzwyczajnych psów i ich leśnych przyjaciół. Zwierzaki znów muszą stawić czoła nowym trudnościom i wyzwaniom.

Wersja książki
Ilość

Osobliwe historie psiaków z Doliny Futrzaków to kolejna, trzecia część przygód nadzwyczajnych psów i ich leśnych przyjaciół. Zwierzaki znów muszą stawić czoła nowym trudnościom i wyzwaniom. 

Zaczytajcie się, zasłuchajcie, puśćcie wodze wyobraźni, a przy tym sprawdźcie czy bohaterom uda się pokonać rozczarowanie sytuacjami, które ich spotykają. Czy wbrew przeciwnościom losu spełnią swoje szczenięce marzenia? Czy zwalczą nieśmiałość, lęk przed zmianami i brak odwagi? Przy okazji odkryjcie z nimi tajemnicę borsuka, rozwiążcie zagadkę zniknięcia krokusów, złapcie nikczemnych leśnych przestępców na gorącym uczynku i uratujcie niejedno (i nie tylko psie) życie.

Ze wstępu do książki:

Drodzy Młodzi Czytelnicy,
oto w Waszych rękach kolejna, trzecia część przygód nad­zwyczajnych psiaków i ich leśnych przyjaciół. Zwierzaki znów muszą stawić czoła nowym trudnościom i wyzwaniom.
Zaczytajcie się, zasłuchajcie, puśćcie wodze wyobraźni, a przy tym sprawdźcie, czy bohaterom uda się pokonać rozczarowanie sytuacjami, które ich spotykają. Czy wbrew przeciwnościom losu spełnią swoje szczenięce marzenia? Czy zwalczą nieśmiałość, lęk przed zmianami i brak odwagi? Przy okazji odkryjcie z nimi tajemnicę borsuka, rozwiążcie zagadkę zniknięcia krokusów, złapcie nikczemnych leśnych przestępców na gorącym uczynku i uratujcie niejedno (i nie tylko psie) życie.
Poznajcie dzieje psich bohaterów, ich zawody i niezwykłe wyczyny. W historiach tych doszukać się można prawdziwych wydarzeń. Jeżeli Was to zainteresowało, to zapraszam do poszukiwań ciekawostek o dzielnych psach pracujących, które zapisały się na kartach losów świata.
Mam nadzieję, że uda się Wam wytropić na ilustracjach wszystkich bohaterów Doliny Futrzaków. Zapewne zauważyliście, że w tej książce jest mniej obrazków niż w poprzednich częściach. Udowodnijcie, że pomimo komputeryzacji, licznych filmów z efektami specjalnymi i wielobarwnych animacji wciąż macie bogatą wyobraźnię.
Życzę Wam przesympatycznych chwil z czarującymi psiakami!


Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Terapeuci,

jestem przekonana, że dzięki tym historiom odsłonicie przed dziećmi świat emocji i wartości oraz wszystko to, co czujecie i czego oczekujecie od siebie nawzajem. Dzięki utożsamieniu się Waszych dzieci z konkretnym bohaterem lepiej poznacie ich codzienne trudności, o których zwykle trudno się rozmawia.
Wydarzenia, w które uwikłane są psy w opowiadaniach, dotykają problemów samooceny, poczucia własnej wartości, poczucia bycia gorszym od innych, przeżywania różnego rodzaju lęków i traum. Bohaterowie pokazują, jak dawać sobie radę, znajdować sposób działania w konkretnych sytuacjach. Starają się udowodnić, że każdy z nas ma swoją niepodważalną wartość. To, kim wszyscy jesteśmy, nie zależy od sukcesów lub porażek, ale od tego, czego jesteśmy w stanie dokonać, by osiągnąć cel i zrealizować marzenie. Opisane historie ilustrują to, że niejednokrotnie trzeba dokonywać wyborów między tym, co łatwe, a tym, co dobre. Niezwykłe psiaki z Doliny Futrzaków w swoich perypetiach uczą, jak ważne jest, żeby w drodze do obranego celu się nie poddawać, ale działać wbrew przeciwnościom losu.
Niech wspólne czytanie będzie nie tylko wyjątkowym przeżyciem, lecz także okazją do otwartych rozmów o problemach, jakie przynosi codzienność w życiu dziecka.
Życzę wielu udanych spotkań przy książce!

Autorka

________________________________________________

Serdecznie zapraszamy i polecamy pierwszą, drugą oraz trzecią część publikacji Alicji Stepek pt. "Przedziwne przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków",  "Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków" oraz "Osobliwe historie psiaków z Doliny Futrzaków" zarówno w wersji papierowej oraz elektronicznej e-book:

Przedziwne przygody   Przedziwne przygody   Osobliwe historie psiaków z Doliny Futrzaków

 

192 Przedmioty

Opis

Książka papierowa
oprawa miękka

Specyficzne kody

isbn
978-83-8294-235-4

Alicja Stepek

Alicja Stepekabsolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, z wykształcenia i pasji biolog, przyrodnik, oligofrenopedagog i dogoterapeuta. W pracy i na co dzień można ją spotkać w towarzystwie dwóch psów rasy golden retriever: Luny i Bruna. Prowadzi zajęcia edukacyjno-terapeutyczne z udziałem psów zarówno dla dzieci w normie, jak i z różnego rodzaju dysfunkcjami. Często wykorzystuje elementy bajkoterapii i edukacji przyrodniczej.

W Internecie obecna na Facebooku: Zabawy Na Cztery Łapki, Nosek i Ogonek – Dogoterapia.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Alicja Stepek

ISBN druk

978-83-8294-235-4

ISBN e-book

Objętość

174 stron

Wydanie

I, 2023

Format

B5 (160/235)

Oprawamiękka, klejona, folia matowa

Jesień

Brownie, Niekolorowe Szczeniaczki i czarny diament    
O akceptowaniu samego siebie i o tym, co stanowi o wartości człowieka: wygląd czy osobowość
Frodo, wodny pies ratowniczy i trop zaginionej legendy      
O poczuciu własnej wartości i wierze w swoje możliwości, poszukiwaniu swoich mocnych stron i ukrytych talentów, wytrwałości w realizacji planów, często pomimo trudności
Albin, pies lotniskowy i psia idolka z Nowego Jorku      
O tym, że nic, co dobre i ważne, nie przychodzi łatwo, o determinacji w dążeniu do celu i realizacji swoich marzeń

ZIMA

Flora i Brownie, leśne psie patrole i pakt o współpracy   
O zaletach przestrzegania zasad (kodeksu) i postępowaniu fair play oraz o korzyściach współpracy
Magnum, pies zaprzęgowy i leśna akcja ratunkowa       
O zaletach pracy zespołowej oraz o tym, co stanowi o wartości działania: sama przyjemność i własne korzyści czy pomoc drugiemu
Dragon, pies policyjny i łowcy skór       
O poszukiwaniu swoich mocnych stron oraz wytrwałości w realizowaniu i rozwijaniu swoich talentów, które mogą przynieść pomysł na życie

WIOSNA

Barry i Bella, górskie psy ratownicze i lawinowa akcja ratunkowa      
O postawie asertywnej, umiejętności wypowiadania swojej opinii i o tym, że każda sytuacja, także odmienna od naszych planów, oczekiwań i zamierzeń, może przynieść coś dobrego
Juhas, pies pasterski i sprawa zniknięcia krokusów   
O lękach i traumach z przeszłości, o lęku przed niespełnieniem oczekiwań innych, problemie zaniżonej samooceny, a także o odwadze przy podejmowaniu wyzwań

Fiona, psia asystentka weterynarza i tajemnica borsuka    
O kompleksach, problemie niskiej samooceny, uczuciu bycia gorszym od innych, o tym, że to, co nas spotyka, może nam wyjść na dobre i każdy może stać się superbohaterem

LATO

Luna i Bruno, psiaki terapeutyczne i Wielki Dąb solenizant   
O smutku: czy jest ważny i potrzebny oraz jak sobie z nim radzić
Bursztynka i Tosia, psiaki asystujące i babcia Róża 
O szacunku i uznaniu dla każdego bez względu na to, kim jest i czym się zajmuje, oraz o tym, że każdy ma swoją wartość
Zoja, pies przewodnik i ziemne pieski    
O gospodarowaniu czasem, o dzieleniu się, kompromisach oraz o tym, że lepiej jest się porozumieć, niż prowadzić spory

Zamiast bibliografii, na zakończenie serii bajek o przygodach zwierzaków z Doliny Futrzaków 

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło