• Obniżka
Przedziwne przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków

Przedziwne przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków

ISBN: 978-83-66990-20-3
41,90 zł
33,33 zł Zniżka 20,45%

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 35,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Polecamy wyjątkowy zbiór bajek psychoedukacyjnych i terapeutycznych w których bohaterami są zwierzęta i ich sekrety!
Życzymy, by czytanie tych bajek z dziećmi było nie tylko świetną zabawą, lecz także podpowiedzią, jak rozmawiać, jak pomóc dzieciom w ich małych i dużych problemach.

Publikacja dostępna w wersji elektronicznej e-book:

Wersja książki
Ilość

O co kłócą się wiewiórki? Czy króliki wpadają w tarapaty? Co się stanie, gdy kukułki zostaną przyłapane na podrzucaniu jaj do cudzych gniazd? Czy pies może być obrażony lub rozczarowany?

zapraszamy ImpulsPrzeczytajcie niezwykłe historie zwierząt z Doliny Futrzaków, by uzyskać odpowiedzi na te i inne pytania. Dzięki przedziwnym przygodom bohaterów poznacie nie tylko świat przyrody, lecz także świat emocji, postaw i wartości, czyli wszystko to, co czujemy i czego oczekujemy od siebie nawzajem.
Niech lektura tych bajek stanie się pretekstem do rozmów z dziećmi o tym, o czym trudno się mówi. Może dzięki zwierzakom, które przeżywają to samo, dzieciom łatwiej będzie zrozumieć własne emocje.
Życzymy, by czytanie tych bajek z dziećmi było nie tylko świetną zabawą, lecz także podpowiedzią, jak rozmawiać, jak pomóc dzieciom w ich małych i dużych problemach.

Dla kogo i o czym jest książeczka?

* Książka ta to zbiór bajek psychoedukacyjnych i socjoterapeutycznych dla dzieci w wieku szkolnym (może być też dla młodszych), w których bohaterami są zwierzęta i ich sekrety.
* Każda z opowieści przedstawia zachowania bohaterów w kontekście zdarzeń, które są bliskie nam wszystkim, a szczególnie dzieciom w życiu codziennym.
* Czytelnik ma szansę poznać tu nie tylko świat przyrody, lecz także świat emocji, postaw i wartości, czyli wszystko to co czujemy i oczekujemy od siebie nawzajem.
* Te historie z łatwością mogą stać się pretekstem do otwartych i szczerych rozmów. Z pewnością pomogą dzieciom w zrozumieniu własnych emocji i rozwiązywaniu swoich małych u dużych problemów.
* Idealna pozycja na zajęcia terapeutyczne, edukacyjne, na lekcje wychowawcze, a także na miły wieczór rodzica z dzieckiem przy książce.

________________________________________________

Serdecznie zapraszamy i polecamy pierwszą, drugą oraz trzecią część publikacji Alicji Stepek pt. "Przedziwne przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków",  "Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków" oraz "Osobliwe historie psiaków z Doliny Futrzaków" zarówno w wersji papierowej oraz elektronicznej e-book:

Przedziwne przygody   Przedziwne przygody   Osobliwe historie psiaków z Doliny Futrzaków

 

199 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
Epub, Mobi

Specyficzne kody

isbn
978-83-66990-81-4
Stopień 
2022-07-13

Przedziwne Przygody Zwierzaków

Niepozorna książeczka o tytule Przedziwne przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków autorstwa Aliny Stepek to ciekawa, mądra i ciepła opowieść o sprawach najmłodszych – ich problemach, rozmyślaniach, doświadczeniach i nowych sytuacjach, w których się znajdują. Jednak nie jest to tylko trywialna historyjka dla dzieci, a wielopoziomowy utwór, który ma wiele ukrytych symboli. Nawet jeśli mały czytelnik nie będzie w stanie ich przechwycić świadomie, to jego podświadomość zakoduje mu treści, które wyjątkowo ubogacą jego sferę duchową. Można śmiało powiedzieć, że jest to wyjątkowy zbiór opowieści o charakterze terapeutycznym, który nie przynosi jedynie rozrywki, ale uczy zachowań i rozumienia postępowania innych osób. Jeśli zatem nie potrafimy przekazać tych ważnych treści w sposób bezpośredni, jako rodzice i opiekunowie, możemy śmiało posiłkować się tą książką, która wywrze pozytywny wpływ na mechanizmy myślowe podopiecznego oraz jego interpretację rzeczywistości.
Bajki terapeutyczne są świetną alternatywą dla tzw. „suchej” nauki wychowywania i przekazywania wiedzy o wartościach i potrzebach ludzkich. Istniały one już wieki temu pod postacią np. przypowieści, historii biblijnych, czy też w późniejszym czasie w twórczości braci Grimm i Andersena. W przypadku tych pierwszych źródeł terapeutycznych uczenie zasad, kultury oraz moralności odbywało się za pomocą wierzeń religijnych, które były fundamentem i kanonem reguł dla całej społeczności. Baśnie Grimmów, czy Andersena były natomiast opowieściami fantastycznymi z elementami realizmu, który niejednokrotnie opierał się na konwencji horrorystycznej – krew czasami lała się strumieniami, ktoś kogoś zabijał, skazywał na wygnanie, przemieniał w zwierzęta, podtruwał, zostawiał w lesie. Z tych opowieści wypływał jakiś morał, jednak narzędzia wykorzystywane przez autorów były nieco zbyt brutalne, szczególnie dla dzieci. Dzisiejsza bajka terapeutyczna ma opierać się na pozytywnych odczuciach, poczuciu bezpieczeństwa czytelnika, łagodności, a także winna być uniwersalna – uczyć wszystkich bez stygmatyzowania i naleciałości religijnych. Wydaje się zatem, że ta unowocześniona jej wersja jest jak najbardziej potrzebna i efektywna w nauce i wychowywaniu.
Oczywiście autorka nie unika trudnych tematów – realizuje te, które mogą dotyczyć młodych ludzi wchodzących w przestrzeń społeczną, którą jest rodzina, środowisko przedszkolne, a później szkolne. Nie można więc w odniesieniu do tych czynników nie wspominać o ciężkich doświadczeniach, o nowych przeżyciach i sposobach radzenia sobie z nimi. Autorka takimi treściami operuje perfekcyjnie – wdraża pewne substytuty zachowań, jednak robi to w sposób niewidoczny, nienamacalny, mało inwazyjny. Widać wyraźnie, że czuje ona intuicyjnie na czym polega pisanie tej specyficznej literatury.
Twórczyni tej malutkiej książeczki pokusiła się również o przemycanie informacji ze świata przyrody. Jej dzieło podzielone jest na opowiadania, które należą do określonych pór roku – dzięki temu dzieci zapamiętują kolejność pór, a co za tym idzie, towarzyszący im klimat. Niezwykle dobrą decyzją było wykreowanie bohaterów historii na pieski, zwierzęta kojarzące się z ciepłem ogniska domowego, bezpieczeństwem, czymś miłym. Ten mały zabieg stał się poniekąd też kluczem do sukcesu powieści – moi znajomi, którzy mają dzieci zachwycają się tą lekturą wskazując jednocześnie, że ich milusińscy uwielbiają stworzonych psich bohaterów i nieraz utożsamiają ich z innymi podobnymi zwierzętami z bardzo popularnej bajki dla dzieci.
Nie pozostaje mi nic innego, jak gorąco polecić tę publikację wszystkim opiekunom małych dzieci, szczególnie w sytuacjach, kiedy sami nie potrafimy w sposób werbalny przekazać ważnych wartości w życiu każdego człowieka. Te historyjki będą nieodzowną pomocą dydaktyczną i terapeutyczną dla każdego dziecka, bez wyjątku.

źródło: https://sztukater.pl/ksiazki/item/38559-przedziwne-przygody-zwierzakow-z-doliny-futrzakow.html

Napisz recenzje

Alicja Stepek

Alicja Stepek absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, z wykształcenia i pasji biolog, przyrodnik, oligofrenopedagog i dogoterapeuta. W pracy i na co dzień można ją spotkać w towarzystwie dwóch psów rasy golden retriever: Luny i Bruna. Prowadzi zajęcia edukacyjno-terapeutyczne z udziałem psów zarówno dla dzieci w normie, jak i z różnego rodzaju dysfunkcjami. Często wykorzystuje elementy bajkoterapii i edukacji przyrodniczej.

W Internecie obecna na Facebooku: Zabawy Na Cztery Łapki, Nosek i Ogonek – Dogoterapia.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Alicja Stepek

ISBN druk

978-83-66990-20-3

ISBN e-book

978-83-66990-81-4

Objętość

160 stron

Wydanie

I, 2021

Format

B5 (160/235). E-book: epub i mobi

Oprawamiękka, klejona, folia matowa

JESIEŃ
O ambitnym Albinie w wyścigu po ulubione smaczki    
O obrażonej Tosi i skłóconych wiewiórkach    
O wyśmiewanym Marleju, ukrytych talentach i niezwykłych okularach    
O zbuntowanym Fadusiu, który bał się nieznanego    
O niechętnym Fadusiu i Bursztynce, która nigdy się nie poddawała       

ZIMA
O empatycznych szczeniakach i chorej Zoi   
O intuicji Zoi i króliku w tarapatach       
O bezradnym weterynarzu i empatycznych psich wolontariuszach       
O odpowiedzialnym Dragonie i jego koledze Kronosie, który miał wiele spraw w nosie      
Dramat w Dolinie Futrzaków      

WIOSNA
O honorowej postawie Magnuma i uciekających myszach       
O leniwych kukułkach i niezwykłym wydarzeniu w Dębowym Lesie       
O łobuzerstwie Albina i Koko i oburzonych mieszkańcach Dębowego Lasu       
O rozsądnej Bursztynce i zagubionej kawce w samym środku Miasteczka      
O nieposłusznej wiewiórce i dziwnym zadaniu nad rzeką   

LATO
O mściwych Koko i Albinie w głębi ciemnego lasu   
O Dragonie, Albinie, Koko i innych, i komu tak naprawdę powinno być wstyd    
O lojalnych szczeniakach, które nigdy nie zostawiają swoich przyjaciół samych z problemem   
O tolerancji i o tym, że nigdy nie należy oceniać pieska po futerku    
O wytrwałości, silnej woli i o tym, że każdą wadę można przekuć w zaletę

fragment

fragment

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło