• Obniżka
  • Nowy
Krzyżówki matematyczne dla dzieci w młodszym wieku szkolnym

Krzyżówki matematyczne dla dzieci w młodszym wieku szkolnym

ISBN: 978-83-8294-314-6
36,19 zł
26,19 zł Oszczędzasz: 10,00 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 28,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 28,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Premiera!  Duży format A4!   UWAGA! Obniżka prawie 30%


Niniejsza publikacja stanowi zbiór 50 krzyżówek matematycznych przeznaczonych dla dzieci w młodszym wieku szkolnym. Mogą one stać się jedną z form uatrakcyjnienia zajęć z zakresu edukacji matematycznej w klasach I–III szkoły podstawowej, jak również stanowić propozycję wartościowego edukacyjnie spędzenia czasu w przestrzeni domowej.

Wersja książki
Ilość

przykładNiniejsza publikacja stanowi zbiór 50 krzyżówek matematycznych przeznaczonych dla dzieci w młodszym wieku szkolnym. Mogą one stać się jedną z form uatrakcyjnienia zajęć z zakresu edukacji matematycznej w klasach I–III szkoły podstawowej, jak również stanowić propozycję wartościowego edukacyjnie spędzenia czasu w przestrzeni domowej.

Dzieci, chcąc poznać hasło krzyżówki, muszą wykazać się znajomością działań i pojęć z zakresu edukacji matematycznej, co z pewnością będzie sprzyjać ich   utrwaleniu   oraz   stanowić   sprawdzian   wiedzy   ucznia.   Dzięki   krzyżówkom będą mogły poszerzyć już zdobytą wiedzę i udoskonalić posiadane umiejętności (np. rozwiązywania działań arytmetycznych w zakresie 1000 oraz kolejności ich wykonywania). 

Niniejsze propozycje ułożone są według stopnia trudności: od najprostszych, ukazujących matematykę jako niezwykle pojemny i wielokontekstowy obszar wiedzy, do bardziej skomplikowanych, wymagających większej znajomości pojęć i umiejętności matematycznych. Na końcu książki znajdują się część z odpowiedziami oraz spis haseł poszczególnych propozycji, by móc z łatwością dopasować je do realizowanych tematów i zajęć. Mamy nadzieję, że spotkają się one z uznaniem rodziców, nauczycieli, a przede wszystkim dzieci, a także pozwolą na pełne radości rozwijanie matematycznych umiejętności.

Z życzeniami owocnej pracy
Autorki

150 Przedmioty

Opis

Książka papierowa
oprawa miękka

Specyficzne kody

isbn
978-83-8294-314-6
Stopień 
2024-05-15

Krzyżówki matematyczne dla dzieci

Matematyka jest jedną z najstarszych i najważniejszych dziedzin nauki, a jej znaczeniu dla rozwoju ludzkości nie sposób zaprzeczyć. Nie bez przyczyny uważa się, że jest ona królową nauk, ponieważ stanowi fundament dla wielu innych dziedzin, takich jak fizyka, chemia, informatyka czy ekonomia. Matematyka jest uniwersalnym językiem nauki, dzięki niej bowiem możemy precyzyjnie opisywać i modelować zjawiska występujące w świecie. Dlaczego zatem, ta wspaniała matematyka, mająca wszechstronne zastosowanie, bywa znienawidzona przez uczniów, a wyniki egzaminów m.in. maturalnych z tego przedmiotu, są znacznie gorsze od pozostałych, choćby języka polskiego czy angielskiego? Od lat trwa dyskusja na ten temat, a winę próbuje się zrzucić to na program nauczania, to na nauczycieli. Tymczasem kluczem do tego, żeby z matematyki być dobrym, jest polubienie jej i dostrzeżenie logiki w niej zawartej. Aby jednak było to możliwe, warto wprowadzać dzieci już od najmłodszych lat w świat matematyki. I nie chodzi tu o skomplikowane obliczenia stopni nachylenia ramion trójkąta czy wyciąganie pierwiastka z danej liczby, ale o zabawę, na przykład w tworzenie zbiorów (z zabawek, klocków tego samego koloru), szeregów, liczenie drzew mijanych w drodze do przedszkola czy czerwonych samochodów w drodze powrotnej.

Jednym z takich sposobów na polubienie matematyki, a także przyswojenie czy nawet rozszerzenie wiedzy z tej dziedziny, jest książka autorstwa Feliksa Piechoty i Emilii Grzesiak pt. „Krzyżówki matematyczne dla dzieci w młodszym wieku szkolnym”. Opublikowana nakładem Oficyny Wydawniczej IMPULS pozycja, to zbiór pięćdziesięciu krzyżówek matematycznych, adresowanych do dzieci w młodszym wieku szkolnym. To doskonała książka zarówno dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i matematyki, którzy dzięki niej mogą uatrakcyjnić swoje lekcje, dla terapeutów, którzy dzięki niej mogą podtrzymywać umiejętności edukacyjne u osób z niepełnosprawnością intelektualną, jak również dla rodziców. Wspólne rozwiązywanie krzyżówek wraz z dzieckiem może stać się dobrą zabawą, a przy tym dziecko mimowolnie operuje pojęciami związanymi z matematyką, a także rozwiązuje działania arytmetyczne w zakresie do 1000.

Propozycje podane przez autorów ułożone są według stopnia trudności, co daje możliwość indywidualizacji pracy z dzieckiem i dopasowania określonej krzyżówki (i jej poziomu) do dzieci i / lub całej grupy. Przy czym matematyczne krzyżówki nie oznaczają, że odpowiedzią będą wyłącznie wyniki działań czy konkretne pojęcia taki jak suma, mnożnik itp. Matematyka przenika również inne dziedziny nauki i możemy spotkać ją na każdym kroku w naszym życiu, stąd pytania jaki jest pierwszy miesiąc w roku, ile mamy rąk, jaki dzień jest wolny od zajęć szkolnych czy o to, co służy do ważenia. Dziecko ćwiczy nie tylko matematyczne działania, ale utrwala dni tygodnia, pory roku, stosunki przestrzenne (tak przydatne m.in. w geometrii) czy daty ważnych świąt. Integralną częścią książki jest zbiór odpowiedzi oraz spis haseł poszczególnych propozycji, pomagający z łatwością dopasować daną krzyżówkę do realizowanych tematów czy powtórzyć daną partię materiału. Każda krzyżówka została umieszczona na jednej stronie, dzięki czemu z łatwością możemy powielić zadanie tak, by rozdać krzyżówkę każdemu uczniowi.

Regularne rozwiązywanie krzyżówek i wprowadzenie ich do szkolnej codzienności nie tylko sprawi, że dziecko swobodnie poruszać się będzie w świecie matematyki, ale przyniesie również dodatkowe korzyści – ćwiczyć będzie ono koncentrację, pamięć i zdolność logicznego myślenia. Kto zatem jest gotowy na pierwszą krzyżówkę?

źródło: http://www.qulturaslowa.pl/2024/05/feliks-piechota-emilia-grzesiak.html

Napisz recenzje

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Feliksa Piechota, Emilia Grzesiak

ISBN druk                    

978-83-8294-314-6

ISBN e-book

Objętość

90 stron

Wydanie

I, 2024

Format

B5 (160x235)

Oprawamiękka, klejona, folia matowa

Spis haseł:

 1.    JEDEN
 2.    PIĘĆ
 3.    TRZY
 4.    SZEŚĆ
 5.    SIEDEM
 6.    DWA
 7.    OSIEM
 8.    DWADZIEŚCIA
 9.    DZIEWIĘĆ
10.    CZTERY
11.    TRZYDZIEŚCI
12.    CZTERDZIEŚCI
13.    OSIEMDZIESIĄT
14.    PIĘĆDZIESIĄT
15.    SZEŚĆDZIESIĄT
16.    DZIEWIĘĆDZIESIĄT
17.    SIEDEMDZIESIĄT
18.    DZIESIĘĆ
19.    STO
20.    STO SIEDEM
21.    STO PIĘĆDZIESIĄT TRZY
22.    STO SIEDEMDZIESIĄT OSIEM
23.    DWIEŚCIE CZTERNAŚCIE
24.    TRZYSTA SZEŚĆDZIESIĄT DWA
25.    WIOSNA
26.    LATO
27.    JESIEŃ
28.    ZIMA
29.    KALENDARZ
30.    WAKACJE
31.    FERIE ZIMOWE
32.    ŚWIĄTECZNA MATEMATYKA
33.    KOŁO
34.    KWADRAT
35.    PROSTOKĄT
36.    TRÓJKĄT
37.    GEOMETRIA
38.    ZEGAR
39.    LICZYDŁO
40.    KALKULATOR
41.    LINIJKA
42.    WAGA
43.    KASA SKLEPOWA
44.    SPRAWNIE DODAJĘ
45.    SZYBKO ODEJMUJĘ
46.    LUBIĘ MATEMATYKĘ
47.    SUKCES
48.    ŚWIETNIE
49.    BARDZO DOBRZE
50.    MATEMATYKA

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło