Labirynty dla dzieci

Labirynty dla dzieci

ISBN: 978-83-8294-173-9
11,43 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 12,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

"Labirynty dla dzieci" Magdy Śliwerskiej, to nietypowa książka dla najmłodszych (od 6 do 12 lat). Czytelnik wraz z bohaterami wędruje przez 64 labirynty przygód, ćwicząc wyobraźnię przestrzenną, spostrzegawczość, zdolność rozwiązywania problemów...

Publikacja dostępna wyłącznie w wersji elektronicznej e-book:

Wersja książki
Ilość

"Lbirynty dla dzieci" Magdy Śliwerskiej, to nietypowa książka dla najmłodszych (od 6 do 12 lat). Czytelnik wraz z bohaterami wędruje przez 64 labirynty przygód, ćwicząc wyobraźnię przestrzenną, spostrzegawczość, zdolność rozwiązywania problemów o różnym stopniu trudności. Bogato ilustrowana książka będzie znakomitym prezentem dla dzieci, nagrodą w konkursach, z okazji Dnia Dziecka, zakończenia pobytu w przedszkolu, końca roku szkolnego, na imieniny czy w okresie świąt.

497 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
PDF
Książka papierowa
oprawa miękka

Specyficzne kody

isbn
978-83-8294-173-9

Magda Śliwerska

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Magda Śliwerska

ISBN druk

978-83-7587-978-0

ISBN e-book

978-83-8294-173-9

Objętość

70 stron

Wydanie

V, 2012

Format

A4. E-book: pdf

Oprawamiękka, klejona

fragment

- Mamo pomóż mi ...

- Mamo nie mogę znaleźć wyjścia z tego labiryntu...

Prawie codziennie wysłuchiwałam takich utyskiwań mojej latorośli. Kiedy otrzymała do testów tą książeczkę, każdego wieczora siedzi pochylona nad blatem biurka i w skupieniu dąży do celu. A cel to nie byle jaki :) Trzeba doprowadzić kotka do jego właściciela, albo klucze do zamka w drzwiach.

Trzyma mocno kolorowe kredki i równiutko po liniach zaznacza właściwą drogę. Labirynty to wersja ćwiczeń znana już za czasów mojej młodości. Jednak tak ciekawie opracowanej książeczki do tej pory nie znałam. Labirynty występują tutaj w przeróżnych formach. Z resztą popatrzcie tylko...

A tutaj już praca mojej córki. Udało jej się złapać wszystkie pieski uciekające od swych właścicieli :)

Każdy labirynt jest starannie wydrukowany na poszczególnych stronach książki. Obrazki są odpowiednio duże, a szczegóły dopracowane. Dodatkowo istnieje możliwość pokolorowania obrazków, co szybciutko i z zapałem czyniła córka.

Nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam takie łamigłówki. Przyznam się bez bicia, że niektóre labirynty są tak trudne do przebycia, że sama miałam kłopot z ich rozwiązaniem :) Stąd to ciągłe wołanie mojej córki o pomoc :) Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Jednak stwierdzam w zupełności , że i starsi pokuszą się o taką zabawę.

Książka może zostać wykorzystana także przez nauczycieli. Wydawca trafnie określił, że będzie znakomitą i rozwijającą nagrodą w szkolnych konkursach, lub prezentem na Dzień Dziecka.

Labirynty uczą malca cierpliwości, spostrzegawczości i logicznego myślenia, którego tak im potrzeba w dalszych, naukowych zmaganiach.

Cena za taką pozycję literacką jest niska, a więc warto skusić się na zakup Labiryntów dla swoich pociech. Na pewno im się spodobają :) Moja właśnie kończy dziesiąty już obrazek i za chwilę weźmie się za kolejny :) Książeczka pochłonęła ją na maksa!

źródło: http://tuptusiowox.bloog.pl/id,333979559,title,Zawile-labirynty-,index.html?ticaid=61059a


Dzieci to istoty dociekliwe i lubiące wyzwania, dlatego proste zadania szybko je nudzą. O to, by były one bardziej skomplikowane i zajęły Wasze pociechy przynajmniej na dłuższą chwilę, z pewnością zadba przedstawiana tu książeczka! Magda Śliwerska zabierze je w świat magicznego labiryntu, który otwiera drzwi do niesamowitej przygody – nawet w zaciszu przytulnego, dziecięcego pokoju!

Historia Gucia i skrzata Zgadusia jest pełna tajemniczych zwrotów akcji, a obaj bohaterowie tej opowieści ciągle stają przed wyzwaniem poszukiwania: drogi do celu, odpowiedniego klucza do drzwi, czy pomagają Wiewiórkowi trafić do norki… Oczywiście udaje im się to z dużą pomocą małego czytelnika, którego wprawna rączka na pewno szybko nakreśli właściwą drogę!

To książeczka wspaniale rozwijająca wyobraźnię, spostrzegawczość i umiejętność rozwiązywania problemów. Dziecko angażuje się nie tylko w poznawanie losów bajkowych postaci, ale aktywnie wkracza w opowiadaną historyjkę i staje się jej współtwórcą. Przy okazji poznaje mitologię grecką, która świetnie tutaj współistnieje ze współczesnymi realiami. Takie połączenie to dowód na to, że w bajkach wszystko jest możliwe:)

Duży format (A4) i atrakcyjne rysunki to gwarancja połączenie przyjemnego z pożytecznym w spędzaniu czasu przez dzieci już w wieku wczesnoszkolnym! Polecam tę książeczkę jako znakomite uzupełnienie procesu edukacji dzieci w wieku 6-12 lat, a także jako wyjątkową pomoc dla rodziców w zapewnieniu dzieciom rozwijającej rozrywki w czasie spędzanym w domu. To znakomita alternatywa dla telewizora i gier komputerowych – ćwiczy zdolności manualne, rozwija ciekawość świata, uczy wrażliwości i rozwija preferencje czytelnicze.

Aż 64 labirynty, które musi przejść czytelnik wraz z bajkowymi postaciami, to droga do lepszego rozwoju intelektualnego i wspaniały pomysł na zachęcenie dziecka do twórczych zajęć. Nic przecież nie stoi na przeszkodzie, by stały się inspiracją do tworzenia własnych łamigłówek:) Zadbaj o rozwijanie wyobraźni Twojego dziecka z książeczkami takimi jak ta – gorąco ją polecam jako idealny pomysł na prezent!

źródło: http://urodaizdrowie.pl/labirynty-dla-dzieci-recenzja

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło