• Obniżka
Plastyczne wymyśl-Anki

Plastyczne wymyśl-Anki

Podtytuł: czyli opowiadania o sztuce
ISBN: 978-83-7587-655-0
19,05 zł
14,05 zł Oszczędzasz: 5,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 15,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Krótkie opowiadania o sztuce zainspirują dzieci w wieku od 7 do 13 lat do własnych poszukiwań artystycznych, których rezultatem będą zapewne bardzo ciekawe realizacje plastyczne.

Wersja książki
Ilość

Świeże w swej treści, pełne zabawnych puent opowiadania o sztukach plastycznych z pewnością zainspirują dzieci w wieku 7–12 lat do własnych artystycznych poszukiwań i swobodnej realizacji pomysłów. Ponadto mają one charakter edukacyjny – ich krótka forma sprawia, że młody czytelnik z łatwością przyswaja sobie wiedzę o kolorach.

Po każdym opowiadaniu umieszczone zostały krótkie wskazówki metodyczne, a niektóre historyjki w ramach tej metodyki zostały dodatkowo zilustrowane.

Z opinii recenzenta:

"Plastyczne wymyśl-Anki" to cały zestaw króciutkich opowiadań, dzięki którym nauczyciel bądź rodzic może pobudzić wyobraźnię dziecka. Jak korzystać z książki? Bardzo łatwo. Każde opowiadanie ma jeden cel, zadaniem dziecka jest je zilustrować. Czy wiecie jak wygląda hałas? Jak narysować ciszę? Ja też nie wiem, ale właśnie o to chodzi aby ruszyć głową i użyć wyobraźni! Króciutkie opowiadania sprzyjają wymyślaniu, a później wystarczy już tylko pochwalić się rysunkiem przed grupą.

W książce są też przykładowe rysunki wykonane przez autorkę i krótkie wskazówki metodyczne. Całość wydana jest w formacie a4, więc korzystanie z książki jest rzeczywiście bardzo wygodne. Ta książka przyda się przede wszystkim nauczycielom wychowania wczesnoszkolnego. Polecam!

czyli opowiadania o sztuce
288 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
PDF
Książka papierowa
oprawa miękka

Specyficzne kody

isbn
978-83-7587-655-0

Kalbarczyk Anna

Kalbarczyk AnnaUkończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu, kierunek: wychowanie plastyczne oraz studia podyplomowe na kierunku duchowość chrześcijańska na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie.

Zapraszamy na stronę internetową: www.annakalbarczyk-grafiki.pl

Jest autorką następujących publikacji książkowych:

1. Plastyczny alfabet -quizy i zabawy o sztuce dla dzieci i młodzieży - Wydawnictwo "Jedność" 2005.
2. Zabawy ze sztuką - Oficyna Wydawnicza "Impuls" 2005 (trzy wydania).
3. Kolorowe szybki czyli jak małym dzieciom mówić o sztuce - Oficyna Wydawnicza "Impuls" 2007.
4. Najważniejsze lata czyli jak rozumieć rysunki małych dzieci - Oficyna Wydawnicza "Impuls" 2007.
5. Plastyczne wymyśl-Anki - Oficyna Wydawnicza "Impuls" 2011.
6. Leksykon Biblii. Kompendium wiadomości biblijnych. WDS Sandomierz 2014
7. Biblia w krzyżówce oraz wiadomości biblijne w zagadkach i rebusach. Bernardinum 2016

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Kalbarczyk Anna

ISBN druk

978-83-7587-655-0

ISBN e-book

978-83-7587-655-0

Objętość

76 stron

Wydanie

I, 2011

Format

A4

Oprawamiękka, klejona

Od autorki

Jaki kolor ma cisza?

Chcę złamać trochę nieba

Jaki kolor ma hałas?

Pewien smutny ołówek

Dokuczliwi sąsiedzi

Kto zabrał siłę czerwieni?

Zakochany żółty kolor

List do niebieskiego koloru

Zazdrośnicy

Plotkarki

Okropny sen jasnozielonej kredki

Czerwony latawiec w podróży

Co się wydarzyło na pewnym obrazie

Niedoszły król krainy Szarości

Historia wzoru w linie

Trzy wesołe czerwone plamki

Refleksyjna natura koloru fioletowego

Przyjaciółki na literę U

Nauczka

Jakiego koloru jest ciepło, czyli wszystko na opak

Kropla wody

Niebieski kotek czy czerwony kotek?

Zamek

Zaczarowana drabina

Każdy władca ma jakąś słabość

Portret czy karykatura?

Trzy zielone listki

Krzesła na wyścigach

Bal w stylu op-art

Cóż za dziwna architektura!

Wielkie tournée papierowych patchworków

Czy to smok, czy to czajnik?

Tulipany z dyptyku

Telefon w pejzażu

Dwie góry

Czy dźwięki mają kolory?

Lampy i cienie

Spotkanie przy herbatce w kawiarence Kontrast

Jaki kolor ma samotność?

Lekcje dobrego stylu kameleona Leona

Kolorowe dżdżownice

Światło

Gra w zielone

Nie od razu obraz namalowano

Wspólny kolor tataraku i niezapominajki

Kto jest najważniejszy?

Na sztukę pomysłów kilka

Zasadniczo uprawianie sztuki – i bierne, i czynne – aktywuje sieci neuronalne w korze mózgowej. Ale w którym konkretnie jej obszarze, to zależy już od rodzaju sztuki. (…) Malarstwo będzie aktywowało część wzrokową i w mniejszym stopniu – skroniową. Każda dziedzina sztuki rozwija jednak w nas uwagę poznawczą – pisał w jednej ze swoich książek Jerzy Vetulani, polski psychofarmakolog i neurobiolog. Nie od dziś wiadomo, że każdy bodziec wspomaga procesy rozwojowe dziecka, zaś muzyka, ruch czy właśnie malarstwo są szczególnie istotne dla rozwoju umysłowego i koordynacji ruchów. Dlatego też zajęcia dla maluchów powinny obfitować nie tylko w zabawy ruchowe, śpiewanie czy taniec, ale też wprowadzać dziecko w świat sztuki, uczyć je wrażliwości na piękno, jak również zachęcać do aktywności, do ujmowania swoich emocji, otaczającego ich świata językiem kreski i plamy.

Pomocą w projektowaniu zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, zarówno w placówkach oświatowych, jak i w domowym zaciszu, służyć może książka Anny Kalbarczyk. Opublikowana nakładem Oficyny Wydawniczej Impuls pozycja Plastyczne wymyśl-Anki, czyli opowiadania o sztuce to zbiór krótkich tekstów, inspirujących do kreowania własnej rzeczywistości, do przelania wyobrażeń na papier, do zastanowienia się nad barwami różnorakich zjawisk fizycznych oraz przyrodniczych. To wspaniała propozycja, która znaleźć się powinna nie tylko w biblioteczce każdej szkoły czy przedszkola, by mogli z niej aktywnie korzystać nauczyciele, w gabinecie psychologa, a także w każdym domu rodzinnym – może bowiem stanowić wspaniały pomysł na popołudniową zabawę oraz stanowić podwalinę pod kolejne historie czy plastyczne wyzwania.

Dzięki lekturze możemy wraz z dzieckiem wyobrażać sobie, jaki kolor ma cisza czy też hałas, ilustrując wytwory naszej wyobraźni. Dowiemy się, w jaki sposób złamać kolory bądź też jaka barwa będzie dobrym towarzystwem dla koloru szarego. Przeprowadzimy eksperyment, odpowiadając na pytanie, jak wygląda w nocy kolor czerwony, zaprojektujemy nawet wzór na poduszkę, posługując się żółtymi, zazdrosnymi kwadratami (pod warunkiem oczywiście, że na widok czerwonych i niebieskich kółeczek nie obrażą się i nie odejdą). Poznamy ponadto refleksyjną naturę koloru fioletowego, spróbujemy wyobrazić sobie kolor ciepła, zilustrujemy opowiadanie o krzesłach na wyścigach oraz o dziwnej architekturze. To zaledwie kilka z wielu pomysłów na dobrą zabawę, służącą nie tylko relaksowi, ale też rozwojowi oraz budowaniu więzi.

Plastyczne wymyśl-Anki, czyli opowiadania o sztuce to kolejna wspaniała publikacja, która pomaga rozbudowywać warsztat pracy nauczyciela, służąc również rodzicom wsparciem. Każdy z tekstów opatrzony jest wskazówkami metodycznymi, a niektóre również ilustracjami autorki, w żaden sposób jednak nie ogranicza to wyobraźni, a nawet może stanowić punkt wyjścia do dalszej pracy twórczej. Krótkie opowiadania mogą być czytane zarówno przez rodzica czy opiekuna, jak i przez dziecko – dobór słownictwa pozwoli na czytanie ze zrozumieniem nawet młodszym uczestnikom plastycznych zabaw. Warto również włączać teksty Kalbarczyk do scenariuszy zajęć, budując dzięki nim tematyczne zabawy, pracując nad wyrażaniem emocji czy rozwojem kreatywności.

źródło: http://www.granice.pl/recenzja,plastyczne-wymysl-anki-czyli-opowiadania-o-sztuce,13827

Bardzo sobie cenię książki, które wychodzą naprzeciw nauczycielowi. "Plastyczne wymyśl-Anki" to cały zestaw króciutkich opowiadań, dzięki którym nauczyciel bądź rodzic może pobudzić wyobraźnię dziecka.

Jak korzystać z książki? Bardzo łatwo.

Każde opowiadanie ma jeden cel, zadaniem dziecka jest je zilustrować. Czy wiecie jak wygląda hałas? Jak narysować ciszę? Ja też nie wiem, ale właśnie o to chodzi aby ruszyć głową i użyć wyobraźni! Króciutkie opowiadania sprzyjają wymyślaniu, a później wystarczy już tylko pochwalić się rysunkiem przed grupą. W książce są też przykładowe rysunki wykonane przez autorkę i krótkie wskazówki metodyczne. Całość wydana jest w formacie a4, więc korzystanie z książki jest rzeczywiście bardzo wygodne. Ta książka przyda się przede wszystkim nauczycielom wychowania wczesnoszkolnego.

Polecam!

źródło: http://zakurzonapolka.blogspot.com/2012/04/plastyczne-wymysl-anki-anna-kalbarczyk.html

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło