• Obniżka
Wierszopełki. Zbiór wierszyków dla milusińskich

Wierszopełki. Zbiór wierszyków dla milusińskich

Podtytuł: na jesień i zimę
ISBN: 978-83-7850-768-0
8,57 zł
4,57 zł Oszczędzasz: 4,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 5,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

„Wierszopełki" to gwarancja miło spędzonego czasu z dzieckiem na czytaniu, podziwianiu zabawnych rysunków oraz na dyskusji o tym, czego dzieci się nauczyły z tej książeczki.

Wersja książki
Ilość

Najlepsza Książka na Gwiazdkę 2015 w kategorii Dla najmłodszych decyzją Internautów!

Oficyna Wydawnicza „Impuls” stawia na najmłodszych! Po tyleż niespodziewanym, co i niekwestionowanym sukcesie Gadającej blachy przyszedł czas na Wierszopełki Doroty Chiomy, opatrzonej bajecznymi ilustracjami Beaty Mostowskiej. Wierszopełki, czyli Zbiór wierszyków dla milusińskich na jesień i zimę zachwycają od początku do końca: od zabawnego i pełnego uroku tytułu (dla kogo jeszcze „wierszopełki” to przynajmniej „koszałki-opałki”?), aż po Bajkowy sen – wierszowaną bajeczkę wieńczącą całość. Dwanaście wierszyków – dwanaście bajeczek – układa się w spójną całość, opowiadającą o codziennym życiu przedszkolaka: o porannym wstawaniu, o myciu ząbków, o pani z przedszkola, o jesiennych harcach i Gwiazdkowej radości. Wielkim atutem książeczki jest jej język: prosty, przejrzysty, dostosowany do możliwości małego czytelnika. Ze swej strony możemy jedynie pogratulować Autorce znakomitego debiutu i – z niecierpliwością wyglądać następnej książeczki.

Wierszopełki to jedna z tych książek dla najmłodszych, które bawią i uczą – ukazując właściwe zachowania, kształtują postawy dzieci. Lekkość, z jaką czyta się te rymowanki, użycie słów zrozumiałych dla milusińskich oraz treści, które ze sobą niosą, czynią tę pozycję idealną nie tylko na jesienne czy zimowe wieczory, ale i na pozostałe miesiące. Jednak wprowadzenie podziału na pory roku pozwala mieć nadzieję, że już niedługo będziemy mogli sięgnąć po Wierszopełki na wiosnę oraz lato i wspólnie z dziećmi zaśmiewać się z sytuacji w nich opisanych.
 

na jesień i zimę
244 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
EPUB
Książka papierowa
oprawa miękka

Specyficzne kody

isbn
978-83-7850-768-0

Chioma Dorota

Chioma Dorota

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Chioma Dorota

ISBN druk

978-83-7850-768-0

ISBN e-book

978-83-7850-798-7

Objętość

28 stron

Wydanie

I, 2015

Format

21 cm /21 cm

Oprawamiękka, klejona

Dzień dobry

Zabawki

Gdy rano wstaję

Czyścioszek

Części ciała

W szafie

Jesień

By być zdrowym

Na stole jak na łące

Dzień strachów

Magia świąt

Bajkowy sen


Jesień i zima na wesoło

Miesiące, gdy temperatura spada poniżej zera, zaś pogoda nie sprzyja spacerom, warto spędzić w zaciszu domowego ogniska. Nie znaczy to, że w czasie deszczu czy opadów śniegu dzieci mają się nudzić – w takie dni warto sięgnąć po dobrą książkę i samodzielnie lub przy pomocy opiekunów zagłębić się w świat wykreowany przez autorów. Jedną z propozycji, które pozwolą przetrwać nieprzychylną aurę, które rozgrzeją nawet najbardziej zziębnięte serca, jest książka dla najmłodszych Wierszopełki. Zbiór wierszyków dla milusińskich na jesień i zimę.

Dorota Chioma w opublikowanej nakładem Oficyny Wydawniczej Impuls książce zawarła dwanaście uroczych tekstów, które zostały opatrzone kolorowymi ilustracjami Beaty Mostowskiej. Zabawne rymowanki w uroczy sposób opisują znaną najmłodszym rzeczywistość, dzięki czemu utrzymane jest pełne zaangażowanie dziecka w lekturę. Ten wspaniały zbiór polecić warto również nauczycielom edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej – wiersze stanowić będą wspaniałe uzupełnienie akademii czy występów, a także staną się częścią konspektów lekcji.

Wykorzystując rymowane wierszyki, łatwo można objaśnić dziecku, jak będzie wyglądał jego szkolny rozkład zajęć i jak należy się przywitać z nauczycielem (wierszyk „Dzień dobry”), z łatwością zachęcimy też malucha do porządków („Zabawki”). Dbanie o codzienną higienę stanie się prawdziwą przyjemnością dzięki lekturze rymowanek: „Gdy rano wstaję” i „Czyścioszek”, a z tekstem „Części ciała” maluch pozna schemat swojego ciała i sprawnie odnajdzie się w przestrzeni. Z wierszyka „W szafie” zachowań mógłby się uczyć niejeden rodzic, zaś pory roku i koloryt jesieni przybliża dziecku rymowanka „Jesień”.

Wszyscy wiemy, że sport to zdrowie, ale energii do szaleństwa na dworze dodać może również odpowiednia dieta. O tym, jak właściwie dbać o kondycję, traktuje wierszyk „By być zdrowym”, a mając w sobie „ducha atlety” śmiało możemy poznawać różne warzywa, które powinny gościć na naszym talerzu („Na stole jak na łące”). Autorka wyjaśnia również dzieciom, z czym związane jest święto Halloween, pozwala też doświadczyć prawdziwej magii świąt („Magia świąt”). Zaś na tych, którzy zmęczeni lekturą przyłożą głowę do poduszki czeka wiersz „Bajkowy sen”…

Wierszopełki to jedna z tych książek dla najmłodszych, które bawią i uczą – ukazując właściwe zachowania, kształtują postawy dzieci. Lekkość, z jaką czyta się te rymowanki, użycie słów zrozumiałych dla milusińskich oraz treści, które ze sobą niosą, czynią tę pozycję idealną nie tylko na jesienne czy zimowe wieczory, ale i na pozostałe miesiące. Jednak wprowadzenie podziału na pory roku pozwala mieć nadzieję, że już niedługo będziemy mogli sięgnąć po Wierszopełki na wiosnę oraz lato i wspólnie z dziećmi zaśmiewać się z sytuacji w nich opisanych.

źródło: http://www.granice.pl/recenzja,wierszopelki-zbior-wierszykow-dla-milusinskich-na-jesien-i-zime,14103


„Wierszopełki" to „zbiór wierszyków dla milusińskich na jesień i zimę" wydane nakładem Oficyny Wydawniczej „Impuls". Autorką jest Dorota Chioma, mama dwóch chłopców, mieszkająca od 2006 roku w Londynie i angażująca się w pomoc polskim dzieciom na terenie Wielkiej Brytanii, z wykształcenia pedagog. Obecnie pracuje jako wykładowca pedagogiki na jednej z londyńskich uczelni i przygotowuje nauczycieli do pracy z dziećmi w angielskim systemie oświaty. „Wierszopełki" są przeznaczone dla najmłodszych dzieci. Rymowanki przeprowadzają je przez kolejne etapy dnia, ucząc dbania o zabawki, o higienę osobistą oraz jak zachować zdrowie i zdrowo się odżywiać. Opowiadają o świętach przypadających w okresie jesienno zimowym, takich jak Helloween, Boże Narodzenie, czy przedszkolny bal przebierańców. „Wierszopełki" to dwanaście tematycznych wierszyków. Każdy z nich opatrzony jest kolorowymi ilustracjami, wykonanymi przez Beatę Mostowską, adekwatnymi z tematyką utworu. Tak więc do wierszyka zatytułowanego „Zabawki" dołączono ilustrację pokoju dziecięcego, w którym dziewczynka sprząta swoje skarby, układając misie na półeczkach, zbierając klocki do kartonika, a kredki do kubeczka. Natomiast czytając wierszyk „Czyścioszek", dzieci zobaczą ilustrację łazienki, a w niej wszelkie przybory, potrzebne dla zachowanie czystości – wanna, szczotka i pasta do zębów, grzebień oraz: „(...) mydlane bąbelki – Brudu nieustraszone niszczycielki." „Wierszopełki" to gwarancja miło spędzonego czasu z dzieckiem na czytaniu, podziwianiu zabawnych rysunków oraz na dyskusji o tym, czego dzieci się nauczyły z tej książeczki. Polecam tę pozycję wszystkim rodzicom, nie tylko mamom, którzy chcą miło i pożytecznie spędzić czas ze swoimi małymi pociechami. Wiadomo przecież, że to rodzice kształtują młodego człowieka, a „Wierszopełki" to mądra i przyjemna lektura dla tych najmłodszych. Bawmy się z naszymi dziećmi i czytajmy takie książeczki, które ich czegoś nauczą – takie jak „Wierszopełki" Doroty Chiomy, gdzie nauka odbywa się przez zabawę.

źródło: http://sztukater.pl/ksiazki/item/16114-wierszopelki-zbior-wierszykow-dla-milusinskich-na-jesien-i-zime.html


Dawno już nie pisałam o książeczkach dla dzieci, a dużo ich czytam synkowi. Mam zamiar prezentować na blogu więcej literatury dziecięcej. Jedną z ostatnio przeczytanych książeczek są Wierszopełki.

Zbiór wierszyków dla milusińskich na jesień i zimę Doroty Chiomy.

Zbiorek ten przeznaczony jest dla dzieci od czwartego roku życia i zawiera zabawne wierszyki o dniu codziennym małego przedszkolaka w okresie jesieni i zimy. Towarzyszymy maluszkowi kiedy rano wstaje, myje się, przebywa w przedszkolu, bawi się, spaceruje, poznaje otaczający go świat. Dzieci słuchając tych wierszyków uczą się dlaczego należy szanować swoje zabawki, dbać o porządek, codzienną higienę, zdrowe odżywianie. Poznają części ciała i uczą się jak o nie dbać.

Książeczka jest starannie wydana, a kolorowe ilustracje adekwatne tematycznie do każdego wierszyka wykonała Beata Mostowska.

Mojemu synkowi szczególnie podobał się wierszyk pt. ,,Czyścioszek", którego fragment przytoczyłam poniżej.

,,Kiedy czyścioszek lubi się myć,

By pachnącym i zdrowym być.

Co rano zaczyna się przygoda,

Jej bohaterem jest ciepła woda.

Pomagają mydlane bąbelki- Brudu

nieustraszone niszczycielki..."

Za możliwość przeczytania książeczki i okazane zaufanie dziękuję Oficynie Wydawniczej ,,Impuls"
https://www.impulsoficyna.com.pl

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło