• Obniżka
Niecodzienne dzieci, niecodzienni rodzice

Niecodzienne dzieci, niecodzienni rodzice

Podtytuł: Diagnoza-wsparcie-codzienność
ISBN: 978-83-66990-80-7
40,00 zł
28,00 zł Oszczędzasz: 12,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 30,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Pozycja, która trafia do Państwa rąk, powstawała kilka lat. Każda rozmowa, każda opowieść Rodziców była dla mnie przeżyciem. Każda stanowiła pewnego rodzaju wyzwanie.

Publikacja dostępna w wersji papierowej oraz elektronicznej e-book:

Wersja książki
Ilość

Zapraszamy Czytelników do książki, z której można czerpać siłę... i wiedzę. Przydatna nie tylko dla osób, zaczynających swoją pracę z osobami niepełnosprawnymi, z ich rodzicami, opiekunami, ale również dla tych, którzy już długo mają przyjemność, by mieć kontakt z osobami z niepełnosprawnością.

Pozycja, która trafia do Państwa rąk, powstawała kilka lat. Każda rozmowa, każda opowieść Rodziców była dla Autorki przeżyciem. Każda stanowiła pewnego rodzaju wyzwanie.

Opowieści wielkich ludzi – Rodziców dzieci niepełnosprawnych – pokazujące ich świat. Świat choroby dziecka widziany ich oczami, z ich perspektywy, jest często innym światem, niż nam się wydaje. To nie zawsze tylko smutek, żal, strach (choć one są bardzo często obecne). To też czasami śmiech, anegdoty, żart... Rodzice pokazują niepełną sprawność dzieci od „kuchni”. Dzielą się swoimi emocjami, obawami, radościami. Warto, wręcz trzeba, poznać świat Rodziców i ich dzieci.

Autorka:

Pomysł na tę książkę powstał w trakcie rozmowy z mamą niepełnosprawnej dziewczynki. Jej historia jest również zawarta w tym zbiorze. Rozmawiałyśmy z mamą o tym, jak wyobrażała sobie macierzyństwo, z czym była zmuszona się zmierzyć, z jakimi emocjami, z jakimi trudnościami, jakie bariery musiała przełamać, jakie drzwi wyważyć. I wtedy właśnie podczas rozmowy powiedziałam do tej mamy: „Kiedyś poproszę Panią o spisanie swoich przeżyć. Zrobimy z tego książkę”. Mama dziewczynki uśmiechnęła się i odrzekła: „Dobra”. Dodała lekko zaczepnie: „Zobaczymy!”. Tak to się zaczęło. [...]

Diagnoza-wsparcie-codzienność
127 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
Epub, Mobi
Książka papierowa
oprawa miękka

Specyficzne kody

isbn
978-83-66990-80-7
Stopień 
2022-12-14

Niecodzienne Dzieci, Niecodzienni Rodzice

Po publikację autorstwa Klaudii Giese - Szczap pt. “Niecodzienne dzieci, niecodzienni rodzice Diagnoza - wsparcie - codzienność”, wydaną nakładem Oficyny Wydawniczej Impuls, sięgnęłam nieprzypadkowo. Książka jest zbiorem historii bardzo bliskich mojemu sercu, ponieważ zawiera historie rodziców i opiekunów dzieci z niepełnosprawnościami. Takich dzieci w obecnych czasach jest niestety coraz więcej, a ja jestem jedną z mam, które mają takie właśnie dziecko.

Książka Klaudii Giese - Szczap jest zbiorem prawdziwych historii ludzi, które miały znaczny wpływ na ich życie. Można by powiedzieć, że je ukształtowały na nowo, zmieniły, przeobraziły, ale dały też mnóstwo siły do tego, by z uśmiechem zmagać się z wyzwaniami dnia codziennego. Muszę przyznać, że opowiedziane w publikacji historie nierzadko powodują łzy. Nie każdy przecież ma do czynienia na co dzień z wyzwaniem wychowywania niepełnosprawnego dziecka. Książka jest też zwróceniem bacznej uwagi na to, że współcześnie niepełnosprawność nie jest mierzona jedynie niepełnosprawnością fizyczną. W XXI wieku bowiem zdecydowanie częściej mamy do czynienia z niepełnosprawnością intelektualną i związaną z zaburzeniami neurologicznymi. W publikacji znaleźć można historie o dzieciach z zespołem Downa, zespołem Aspergera, z autyzmem, z białaczką limfoblastyczną, z białaczką i ostrą padaczką… Śmiało można stwierdzić, że książka jest absolutnie obowiązkową lekturą dla każdego współczesnego, uważnego rodzica, który chciałby wiedzieć więcej i móc szerzej spoglądać na świat i otaczającą go rzeczywistość.

“Niecodzienne dzieci, niecodzienni rodzice Diagnoza - wsparcie - codzienność” to jednak nie tylko historie o dzieciach, ale może przede wszystkim - o rodzicach. Mam wrażenie, że w obecnych czasach zbyt mało uwagi poświęca się właśnie rodzicom niepełnosprawnych dzieci. Z publikacji dowiemy się tego, jak wielką siłę walki o zdrowie i życie własnych dzieci rodzice mają nierzadko. O tym, jak wiele przeszkód muszą pokonać aby sprawić, by ich dziecko było bezpieczne i szczęśliwe w domu, w szkole, w każdym innym miejscu. Ogromnym atutem książki, wpływającym na jej autentyczność i zwiększającym jej wartość jako pozycji wydawniczej, jest to, że historie opowiedziane przez rodziców są wypowiedziami nadanymi przez nich samych. Dla czytelnika oznaczać to będzie przede wszystkim fakt, że nie są wypowiedziami mocno zredagowanymi. Ich prawdziwość może być porównana na wagę złota.

Książkę Klaudii Giese - Szczap, będącą zapisem rozmów z rodzicami dzieci niepełnosprawnych oceniam najwyżej, jak tylko mogę - na mocną 6. To wspaniały zbiór prawdziwych historii z życia, które mogą uwrażliwić niejedno mało wrażliwe serce i sprawić, że czytelnik zacznie doceniać to, co go w życiu spotyka. Do tego historie zebrane w książce pt. “Niecodzienne dzieci, niecodzienni rodzice Diagnoza - wsparcie - codzienność” mogą być też przyczynkiem do pracy z rodzicami dzieci z niepełnosprawnościami, z terapeutami, nauczycielami wspomagającymi, pedagogami specjalnymi, lekarzami, osobami uczestniczącymi w diagnozie i rehabilitacji dzieci czy psychologami. Publikacja stanowi skarbnicę prawdziwych historii, którymi można się inspirować w wielu dziedzinach życia, ale też i uczyć się siły walki, odpowiedzialności, cierpliwości i miłości.

Lekturę książki polecam wszystkim tym czytelnikom, którym bliski jest temat niepełnosprawności dzieci, ale i tym, którzy w ogóle nie znają tego tematu, a chcieliby go sobie nieco przybliżyć. Publikacja z pewnością trafi też w głębokie zakamarki serca tych czytelników, którzy mają w sobie mnóstwo empatii względem drugiego człowieka. Niech lektura prawdziwych historii z życia rodziców dzieci z niepełnosprawnościami sprawi, że ich świat będzie bardziej zrozumiały, bliższy i niezupełnie już taki nieznany i można by powiedzieć, nieco “egzotyczny”.

źródło: https://sztukater.pl/ksiazki/item/39941-niecodzienne-dzieci-niecodzienni-rodzice.html

Stopień 
2022-05-31

Niecodzienne dzieci, niecodzienni rodzice. Diagnoza – wsparcie –

Będąc w ciąży zwykle każda kobieta czuje niezwykłą ekscytację i wielką moc. I nawet, jeśli mamy obawy, jak sobie w tej roli poradzimy, to zwykle spychamy je na bok, wyobrażając sobie, jak cudownie będzie tulić w objęciach maleństwo, obserwować, jak wymawia pierwsze słowa, stawia pierwsze kroki, jak staje się coraz bardziej samodzielne. Niestety niektóre kobiety już na etapie ciąży wiedzą, że te marzenia o samodzielności, a przynajmniej pełnej samodzielności dziecka, są nierealne. To te matki, u których w wyniku badań prenatalnych, amniopunkcji czy też w inny sposób stwierdzono wady płodu. Takie kobiety bardzo często czują strach, jak będzie wyglądało życie ich dziecka, we wciąż nieprzychylnym niepełnosprawności państwie.

Są też takie matki, które do końca ciąży nie miały świadomości, że ten człowiek, którego sprowadzają na świat, jest chory. Niektóre z nich dowiadują się o tym bezpośrednio po porodzie, inne odkrywają, że coś jest nie tak wówczas, kiedy mimo upływu czasu maluch nie rozwija się zgodnie z przyjętą normą. Często wówczas rozpoczyna się cały proces związany z badaniami lekarskimi tylko po to, by usłyszeć druzgocącą diagnozę.

Tych wszystkich przypadków nie da się porównać, bowiem na niepełnosprawność nie da się przygotować. Co więcej, każda z rodzin jest inna, w każdej dziecko z niepełnosprawnością ma inną opiekę, a rodzice i bliscy lepiej lub gorzej radzą sobie z prawdą. Jako osoba pracująca z dorosłymi osobami z niepełnosprawnościami zauważam ze smutkiem, że niektórzy nie radzą sobie zupełnie, a w miarę upływu lat jest tylko gorzej, bowiem do świadomości, że oto stajemy się rodzicem niepełnosprawnego dziecka dochodzi troska o to, co się stanie z dzieckiem, kiedy zachorujemy lub w wypadku naszej śmierci.

Tak naprawdę mimo wszystkich oferowanych przez państwo świadczeń na dziecko, stowarzyszeń, teoretycznego wsparcia lekarzy, rodzic dziecka z niepełnosprawnością jest samotny, a to, czego niekiedy najbardziej mu brakuje, to rozmowa z drugim człowiekiem, a także świadomość, że ktoś przeżywa to, co on. Dlatego tak cenne są publikacje, które oddają głos rodzicom dzieci z niepełnosprawnościami. Takie książki, w których opowiadają swoje historie, dzielą się swoimi sukcesami, porażkami, ale i obawami dotyczącymi przyszłości. Taką właśnie publikacją jest książka pt. „Niecodzienne dzieci, niecodzienni rodzice. Diagnoza – wsparcie – codzienność”.

Opublikowana nakładem Oficyny Wydawniczej jedność pozycja, autorstwa Klaudii Giese-Szczap, to lektura po którą powinni sięgnąć wszyscy rodzice, ale również lekarze, terapeuci i inni specjaliści, uczestniczący w procesie diagnozy, opieki i rehabilitacji dziecka. Jak sama autorka pisze, pomysł na książkę powstał w trakcie rozmowy z mamą niepełnosprawnej dziewczynki, której historia zawarta jest zresztą w książce. Ta opowieść jest jedną z wielu spisanych czy zaprezentowanych przez autorkę (w niektórych przypadkach to sami rodzice pisali o swoich bolączkach i radościach), bowiem otrzymujemy ponad dwadzieścia jeden historii, opowieści o dzieciach i takich trudach macierzyństwa, na które żaden rodzic nie jest do końca przygotowany, ale też historii wielkiej miłości, akceptacji i oddania.

Opisane przypadki dotyczą różnego rodzaju niepełnosprawności, począwszy od Agnieszki, u której zdiagnozowano po urodzeniu krwawienie śródczaszkowe, poprzez Zosię ze spektrum autyzmu i Julię z zespołem Aspergera, po Michała i Kornelię z zespołem Downa i ostrą białaczką limfoblastyczną oraz Olę z białaczką, uszkodzeniem mózgu i padaczką. Każda z tych opowieści wydaje się być inna, ale różnice są tylko w diagnozach. Każda jest bowiem opisem dramatu, jaki przeżywają rodzice po usłyszeniu diagnozy, a następnie walki o utrzymanie dziecka przy życiu/w jak najlepszym zdrowiu. Z każdej z tych opowieści przebija też świadomość odpowiedzialności za życie człowieka, który w większości przypadków nigdy nie będzie samodzielny, rozgoryczenie na wspomnienie niekompetentnych osób na drodze oraz wdzięczność dla tych, którzy pokazali kierunek działania. Dlatego książka jest tak cenną pozycją, bo jest tak naprawdę zbiorem doświadczeń nie tylko tych opisanych osób, ale wszystkich, którzy borykają się z niepełnosprawnościami swoich dzieci. W sytuacji, kiedy wsparcie psychologiczne dla takich rodzin tak naprawdę jest fikcją, to nieoceniona pomoc, pozwalająca zobaczyć sens dalszego trwania.

źródło: http://www.qulturaslowa.pl/2022/05/klaudia-giese-szczap-niecodzienne.html

Stopień 
2022-02-18

Wspaniałe

Czekałam na taką książkę bardzo długo. Nie mogę się doczekać, aż ją dorwę! Niezwykla baza wiedzy o tym, co przeżywają rodzice dzieci z niepełnościami.

Napisz recenzje

Klaudia Giese-Szczap

Klaudia Giese-Szczapspecjalistka psychologii klinicznej. Pracuje w pilskim Zespole Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych i Niepublicznym Przedszkolu Terapeutycznym „Tęczowa Kraina”. Współpracuje z Ośrodkiem Diagnostyki Neuro­rozwojowej i Rehabilitacji, a także z Centrum Diagnozy i Terapii BBJ w Pile. Jest współautorką książki Mutyzm wybiórczy w praktyce terapeutycznej i autorką bajek ze zbiorów: Bajeczki Haneczki i Las nadziei. Prowadzi własną stronę na Facebooku. Ma wieloletnie doświadczenie w terapii dzieci i młodzieży, pracuje również z osobami dorosłymi.

Niepoprawna optymistka, pasjonatka biegania na coraz dłuższe dystanse. Wierzy, że ludzie są z gruntu dobrzy. Prywatnie mama dorosłej córki, szczęśliwa żona i opiekunka kota.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Klaudia Giese-Szczap

ISBN druk

978-83-66990-80-7

ISBN e-book

978-83-8294-047-3

Objętość

112 stron

Wydanie

I, 2022. Kraków

Format

A5.  E-book: epub i mobi

Oprawamiękka, klejona, folia matowa

Wstęp       

Agnieszka        
Córka królewny   
Doskonale ją rozumiem      
Dyrygent musi odpocząć      
Życie z Aspergerem      
Życie z AS-ami      
Kuba. Historia prawdziwa       
Pięć potwornych sekund       
Mistrz biegania na pięć kilometrów      
Ten drugi    
Nie cierpię Dnia Autyzmu       
Niezwykłe dzieci, niezwykli rodzice       
Niezwykły talent      
Nocny marek, czyli historia Filipa       
Ola. Życie na karuzeli      
Przyszły architekt      
Marzę, żeby moje dziecko było po prostu szczęśliwe 
Wszystko       
Spotkałam więcej dobrych ludzi    
Zosia – Alicja w Krainie Czarów    
Czas się dla mnie zatrzymał    

Podsumowanie 

Fragment

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło