• Obniżka
  • Nowy
Niecodzienne dzieci, niecodzienni rodzice

Niecodzienne dzieci, niecodzienni rodzice

Podtytuł: Diagnoza-wsparcie-codzienność
ISBN: 978-83-66990-80-7
33,14 zł
25,71 zł Zniżka 22,41%
Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Pozycja, która trafia do Państwa rąk, powstawała kilka lat. Każda rozmowa, każda opowieść Rodziców była dla mnie przeżyciem. Każda stanowiła pewnego rodzaju wyzwanie.

Publikacja dostępna w wersji papierowej oraz elektronicznej e-book:

Wersja książki
Ilość

Zapraszamy Czytelników do książki, z której można czerpać siłę... i wiedzę. Przydatna nie tylko dla osób, zaczynających swoją pracę z osobami niepełnosprawnymi, z ich rodzicami, opiekunami, ale również dla tych, którzy już długo mają przyjemność, by mieć kontakt z osobami z niepełnosprawnością.

Pozycja, która trafia do Państwa rąk, powstawała kilka lat. Każda rozmowa, każda opowieść Rodziców była dla Autorki przeżyciem. Każda stanowiła pewnego rodzaju wyzwanie.

Opowieści wielkich ludzi – Rodziców dzieci niepełnosprawnych – pokazujące ich świat. Świat choroby dziecka widziany ich oczami, z ich perspektywy, jest często innym światem, niż nam się wydaje. To nie zawsze tylko smutek, żal, strach (choć one są bardzo często obecne). To też czasami śmiech, anegdoty, żart... Rodzice pokazują niepełną sprawność dzieci od „kuchni”. Dzielą się swoimi emocjami, obawami, radościami. Warto, wręcz trzeba, poznać świat Rodziców i ich dzieci.

Autorka:

Pomysł na tę książkę powstał w trakcie rozmowy z mamą niepełnosprawnej dziewczynki. Jej historia jest również zawarta w tym zbiorze. Rozmawiałyśmy z mamą o tym, jak wyobrażała sobie macierzyństwo, z czym była zmuszona się zmierzyć, z jakimi emocjami, z jakimi trudnościami, jakie bariery musiała przełamać, jakie drzwi wyważyć. I wtedy właśnie podczas rozmowy powiedziałam do tej mamy: „Kiedyś poproszę Panią o spisanie swoich przeżyć. Zrobimy z tego książkę”. Mama dziewczynki uśmiechnęła się i odrzekła: „Dobra”. Dodała lekko zaczepnie: „Zobaczymy!”. Tak to się zaczęło. [...]

Diagnoza-wsparcie-codzienność
150 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
Epub, Mobi
Książka papierowa
oprawa miękka

Specyficzne kody

isbn
978-83-66990-80-7
Stopień 
2022-02-18

Wspaniałe

Czekałam na taką książkę bardzo długo. Nie mogę się doczekać, aż ją dorwę! Niezwykla baza wiedzy o tym, co przeżywają rodzice dzieci z niepełnościami.

Napisz recenzje

Klaudia Giese-Szczap

Klaudia Giese-Szczapspecjalistka psychologii klinicznej. Pracuje w pilskim Zespole Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych i Niepublicznym Przedszkolu Terapeutycznym „Tęczowa Kraina”. Współpracuje z Ośrodkiem Diagnostyki Neuro­rozwojowej i Rehabilitacji, a także z Centrum Diagnozy i Terapii BBJ w Pile. Jest współautorką książki Mutyzm wybiórczy w praktyce terapeutycznej i autorką bajek ze zbiorów: Bajeczki Haneczki i Las nadziei. Prowadzi własną stronę na Facebooku. Ma wieloletnie doświadczenie w terapii dzieci i młodzieży, pracuje również z osobami dorosłymi.

Niepoprawna optymistka, pasjonatka biegania na coraz dłuższe dystanse. Wierzy, że ludzie są z gruntu dobrzy. Prywatnie mama dorosłej córki, szczęśliwa żona i opiekunka kota.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Klaudia Giese-Szczap

ISBN druk

978-83-66990-80-7

ISBN e-book

978-83-8294-047-3

Objętość

112 stron

Wydanie

I, 2022. Kraków

Format

A5.  E-book: epub i mobi

Oprawamiękka, klejona, folia matowa

Wstęp       

Agnieszka        
Córka królewny   
Doskonale ją rozumiem      
Dyrygent musi odpocząć      
Życie z Aspergerem      
Życie z AS-ami      
Kuba. Historia prawdziwa       
Pięć potwornych sekund       
Mistrz biegania na pięć kilometrów      
Ten drugi    
Nie cierpię Dnia Autyzmu       
Niezwykłe dzieci, niezwykli rodzice       
Niezwykły talent      
Nocny marek, czyli historia Filipa       
Ola. Życie na karuzeli      
Przyszły architekt      
Marzę, żeby moje dziecko było po prostu szczęśliwe 
Wszystko       
Spotkałam więcej dobrych ludzi    
Zosia – Alicja w Krainie Czarów    
Czas się dla mnie zatrzymał    

Podsumowanie 

Fragment

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło