• Obniżka
  • Nowy
Nie znam Cię i inne bajki profilaktyczne

Nie znam Cię i inne bajki profilaktyczne

ISBN: 978-83-8095-956-9
29,80 zł
26,00 zł Oszczędzasz: 3,80 zł

Premiera!

Każda z bajek profilaktycznych zaprezentowana  w tej publikacji porusza inną problematykę, którą akcentuję po każdej z nich. Mamy nadzieję, że sformułowane przez Autorkę wskazówki zainspirują pedagogów lub terapeutów do stworzenia tematycznych scenariuszy wychowawczych lub do wyboru zagadnień odpowiednich do pracy z określonym dzieckiem lub grupą terapeutyczną.

Wersja książki
Ilość

Publikacja dostępna w wersji papierowej oraz elektronicznej e-book.

Życie to nieznana podróż, która częstokroć zaskakuje nas, dorosłych. Każdego dnia stawia przed nami nowe wyzwania, przynosi nam radości, ale i trudności do pokonania. Wszystkie te doświadczenia musimy nauczyć się przyjmować mądrze i refleksyjnie, choć nieobce są nam błędy i porażki. Jednakże winniśmy się ich wystrzegać ze względu na najmłodszych, którzy jak w kalce odczytują w dorosłych pożądane postawy. Dołóżmy zatem starań, by wyposażyć dzieci w narzędzia do analizowania obrazu świata, którego im dostarczamy – świata przepełnionego beztroską zabawą, nieograniczoną miłością, ale niekiedy również piętnem życiowych tragedii. [...]

Życie jest pełne rozmaitych niebezpieczeństw, przed którymi pragniemy najmłodszych ustrzec. Nie zawsze jednak potrafi my rozmawiać z nimi na trudne tematy. W jaki sposób bowiem mamy uprzedzić je, że są ludzie, którzy miewają złe zamiary, że na życie, oprócz radości, składają się także smutki? Na pewno nie przemilczeniem. Nieocenioną pomocą mogą okazać się bajki profilaktyczne, które dzięki symbolicznej warstwie tekstowej w subtelny oraz w przystępny dla dzieci sposób ukazują wszystko to, co chcemy im przekazać. W bajkach nie ma tematów tabu, bo w realnym życiu, a do takiego chcemy przygotować nasze dzieci, również wszystko może się wydarzyć. Czym jest śmierć, miłość, adopcja, przemoc? Bajki profilaktyczne stają się jedynie pretekstem do rozmów na te i inne ważne tematy, na które z powodu codziennych obowiązków nie mamy czasu pogawędzić lub nie wiemy, w jaki sposób uczynić to bezpiecznie. Pamiętajmy jednak, że wychowanie dzieci jest jednym z kluczowych zadań rodziców i po prostu muszą mu podołać.

Wspólne czytanie stwarza bezpieczną przestrzeń do bycia razem. Wędrówki po wyimaginowanych krainach są źródłem życiowej wiedzy oraz płaszczyzną do rozmów i poszukiwania odpowiedzi na nurtujące dzieci pytania. Bajki profilaktyczne to wspaniałe narzędzie w pracy wychowawczej, terapeutycznej i profilaktycznej. Zamieszczone w książce bajki opatrzyłam pytaniami-wskazówkami, które mogą pomóc rodzicom rozpoczynającym swoją przygodę z ich interpretowaniem. Nawet najprostszy komentarz może na długo zapaść w pamięć dziecięcego serca. Dlatego też poświęćmy dzieciom należną im uwagę i nie bójmy się udzielać szczerych odpowiedzi na ich pytania, stymulując tym samym do rozwoju.

Każda z bajek profilaktycznych porusza inną problematykę, którą akcentuję po każdej z nich. Mam nadzieję, że sformułowane przeze mnie wskazówki zainspirują pedagogów lub terapeutów do stworzenia tematycznych scenariuszy wychowawczych lub do wyboru zagadnień odpowiednich do pracy z określonym dzieckiem lub grupą terapeutyczną. Piękne i mądre słowo uwrażliwia, wyjaśnia, uczy, wychowuje, przestrzega i daje morał.

polecam i zapraszam Autorka

100 Przedmioty

Specyficzne kody

isbn
978-83-8095-956-9

Małgorzata Walczak-Klimek

Małgorzata Walczak-Klimekurodzona 10 czerwca 1987 roku w Nowym Sączu, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie na Wydziale Filozoficznym ukończyła pedagogikę resocjalizacyjną, oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, gdzie ukończyła terapię pedagogiczną. Na co dzień pracuje na stanowisku starszego wychowawcy w placówce opiekuńczo-wychowawczej dla dzieci i młodzieży w wieku od sześciu do siedemnastu lat, zagrożonych wykluczeniem społecznym. W latach 2015–2019 pełniła funkcję sądowego kuratora do spraw rodzinnych przy Sądzie Rejonowym w Nowym Sączu. Jej zainteresowania zawodowe oscylują wokół elementów socjoterapii, bajek profilaktycznych, gimnastyki mózgu oraz teatru amatorskiego dla młodzieży. Prywatnie jest założycielką vloga pedagogicznego: ciociagosiavloguje, miłośniczką poezji, kulinariów, polskiej muzyki rockowej i zumby oraz mężatką.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Małgorzata Walczak-Klimek

ISBN druk

978-83-8095-956-9

ISBN e-book

978-83-8095-974-3

Objętość

110 stron

Wydanie

I, 2021

Format

A5 (145x208). E-book: epub i mobi

Oprawamiękka, klejona

Przedmowa autorki 

Drzewo pamięci 

Dzielny chrabąszcz Fruwak

Inaczej 

Kula prawdy 

Maskarada 

Maszyna zysków i strat

Miło mi ciebie poznać

Na lepsze

Nie znam cię

Nieszczęsna bransoletka

Odwrócić nieodwracalne

Opustoszałe miasto

Tajemnica Uśmieszku 

To coś

Ważne i ważniejsze

Taki sam 

Nowy towarzysz

Szarość 

Odkurzacz

Trzy siostry 

Nota o autorce

fragment

Zobacz także

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło