• Obniżka
Lubię mówić

Lubię mówić

ISBN: 978-83-8294-236-1
38,10 zł
28,10 zł Oszczędzasz: 10,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 30,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym... Jest uzupełnieniem terapii pedagogicznej i logopedycznej...

Ilość

Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym, które borykają się z nieharmonijnym rozwojem mowy. Stanowią fantastyczną pomoc dla najmłodszych, wzbogaca zasób słownika biernego i czynnego, rozwija percepcję wzrokową. Jest uzupełnieniem terapii pedagogicznej i logopedycznej.

Serdecznie polecamy rodzicom, którzy przez zabawę pragną wspierać mowę swoich pociech.

197 Przedmioty

Opis

Książka papierowa
oprawa miękka
Stopień 
2023-07-12

Lubię mówić

„LUBIĘ MÓWIĆ” - pod tym tytułem kryje się niezwykle urokliwa, bajkowa książeczka dla dzieci, która z jednej strony oferuje fascynujące spotkanie ze światem natury..., zaś z drugiej niesie sobą wspaniałą pomoc dla dzieci - i ich rodziców, które mają kłopoty z poprawnym rozwojem wymowy. Pozycja ta ukazała się nakładem Oficyny Wydawniczej Impuls.

Jako słowo się rzekło, wraz z lekturą tej książeczki wkraczamy do wspaniałego świata natury i literek, które wymawiane tworzą piękne słowa. I mamy oto chociażby zwierzątka z wydawanymi przez nie charakterystycznymi głosami - hau, miau, bee...; mamy też papugę i wspaniałą zabawę w powtarzanie za nią zgłosek...; kolejno mamy kota z długimi wąsami, na których znajdują się samogłoski...; a i nie zabrakło tu także wielkiej orkiestry, która wygrywa nam na poszczególnych instrumentach piękne, powtarzane przez dziecięcego czytelnika, dźwięki.

Autorka tej książki - Aleksandra Sadowska-Krajewska, zaoferowała nam tutaj pokaźną porcję bajkowych, zabawnych i niezwykle pomysłowych ćwiczeń dla dzieci, które wraz z ciekawą, nierzadko rymowaną treścią, stanowią świetną zabawę. To m.in. łączenie literek, dźwięków, powtarzanie wydawanych głosów, czy też chociażby ćwiczenie mocnych wdechów i wydechów. Co więcej, nie zabrakło tu także kolorowanek, rysowanek, a i nawet też ćwiczeń ruchowych. Wszystko to zaś przyjmuje postać radosnych, prostych, logopedycznych ćwiczeń i zabaw dla najmłodszych.

Przede wszystkim trzeba docenić fachowość tej publikacji, gdzie to doświadczona w zawodzie logopedy autorka dzieli się z nami swoją wiedzą, świetnymi pomysłami na ćwiczenia dla dzieci i prostymi rozwiązaniami, które możemy wcielić w życie w domowym, czy też przedszkolnym zaciszu. To również pełne bezpieczeństwo tychże ćwiczeń i zabaw, co z pewnością docenią rodzice dzieci, które mają kłopoty z właściwym rozwojem wymowy.

Docenić warto także ilustracyjną szatę tej książki, za którą odpowiada utalentowana artystka - Marcelina Krzemińska. To ładne dla oka, niezwykle malownicze, przypominające dziecięce malunki i przede wszystkim bardzo klimatyczne i zabawne w swej wymowie - tak na polu kształtów, emocji na twarzach bohaterów oraz bogactwa kolorów, rysunki. I jestem przekonana o tym, że każdy dziecięcy czytelnik będzie oczarowany tymi ilustracjami.

To książka, która w piękny sposób łączy sobą przyjemne z pożytecznym, czyli z jednej strony bajkową rozrywkę pełną różnego rodzaju zabaw i ćwiczeń, zaś z drugiej fachową pomoc dla rodziców i opiekunów dzieci, którym trzeba nieco pomóc we właściwym i harmonijnym rozwoju mowy. I raz jeszcze tytuł ten potwierdza tę oto prawdę, że nie może być nic lepszego w dziecięcej literaturze, aniżeli właśnie połączenie zabawy z nauką i rozwojem.

Spotkanie z tą książeczką upływa w niezwykle dynamicznym tempie, choć ja osobiście proponuję dawkowanie sobie i dziecku po jednym, dwa ćwiczenia na dzień, tak by móc je idealnie opanować, jak i by nasza zabawa z tym tytułem mogła potrwać dłużej. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by powracać do tych zabaw i ćwiczeń wielokrotnie. I jest to czas przyjemnej, radosnej, udanej zabawy, który właśnie teraz w wakacyjne miesiące będzie smakował nam jeszcze lepiej.Słowem podsumowania – książka Aleksandry Sadowskiej-Krajewskiej pt. „Lubię mówić”, to rzecz niezwykle ciekawa, mądrze skonstruowana, pięknie wydana i przede wszystkim ważna. To znakomita pomoc dla rodziców, nauczycieli w przedszkolu oraz logopedów, którzy pracują z dziećmi. Dlatego też gorąco polecam i zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł, którego poznanie może przynieść tylko i wyłącznie same korzyści.

źródło: https://sztukater.pl/ksiazki/item/41542-lubie-mowic.html

Napisz recenzje

Aleksandra Sadowska-Krajewska

filolog polski, oligofrenopedagog, neurologopeda. Od kilkunastu lat zajmuje się diagnozą i terapią zaburzeń mowy o podłożu neurologicznym.


...mówiłem nie do dzieci, a z dziećmi, mówiłem nie o tym, czym chcę, aby były, ale czym one chcą i mogą być.

J. Korczak, Jak kochać dziecko, Oficyna Wydawnicza „Latona”, Warszawa 1993

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Aleksandra Sadowska-Krajewska

ISBN

978-83-8294-236-1

Objętość

28 stron

Wydanie

I.2023

Format

A4 (294x210)

Oprawa

miękka, klejona, fola matowa

fragment

fragment

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło