Giętki język. Wierszyki i zagadki pomocne w terapii logopedycznej

Giętki język. Wierszyki i zagadki pomocne w terapii logopedycznej

Podtytuł: Wierszyki i zagadki
ISBN: 978-83-8095-709-1
19,05 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 20,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Ćwiczenia przygotowujące do wywołania głosek szeregu syczącego, szumiącego, tylnojęzykowych, głoski r, v, f, samogłoski...

Ilość

Pozycja przeznaczona jest dla dzieci od trzeciego roku życia, wspomaga terapię logopedyczną oraz pedagogiczną. Zawiera wierszyki i zagadki, które pomagają w utrwalaniu prawidłowej wymowy poszczególnych głosek, a kolorowe ilustracje stanowią dla dzieci dodatkową zachętę do pracy.

Dziecko, korzystając z tej książeczki, ćwiczy rozumienie poleceń słownych, sprawność aparatu artykulacyjnego, prawidłowe wymawianie głosek w konkretnych słowach. Praca z książeczką w domu umożliwia kontynuowanie ćwiczeń wykonywanych podczas terapii logopedycznej oraz motywuje dzieci do częstych i systematycznych powtórzeń. Dzięki temu można kontrolować stan rozwoju mowy spontanicznej dziecka, skłaniać je do opowiadania o tym, co widzi na obrazkach utrwalających daną głoskę.

Wierszyki i zagadki
283 Przedmioty

Opis

Książka papierowa
oprawa miękka

Aleksandra Sadowska-Krajewska

filolog polski, oligofrenopedagog, neurologopeda. Od kilkunastu lat zajmuje się diagnozą i terapią zaburzeń mowy o podłożu neurologicznym.


...mówiłem nie do dzieci, a z dziećmi, mówiłem nie o tym, czym chcę, aby były, ale czym one chcą i mogą być.

J. Korczak, Jak kochać dziecko, Oficyna Wydawnicza „Latona”, Warszawa 1993

Projekt okładki, ilustracje, skład i łamanie: Marcelina Krzemińska

rocznik 1986, ukończyła projektowanie graficzne na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na co dzień opracowuje graficznie książki, plakaty i logotypy, pasjonuje się ilustracją i fotografią. Miłośniczka zwierząt, ze szczególnym uwzględnieniem świnek morskich, dla których od dwóch lat prowadzi dom tymczasowy.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Aleksandra Sadowska-Krajewska

ISBN druk

978-83-8095-709-1

ISBN e-book

Objętość

60 stron

Wydanie

I, 2019

Format

A5 (148/210)

Oprawamiękka, klejona

Najnowsza książka autorstwa Pani Aleksandry Sadowskiej-Krajewskiej pt. ''Giętki język. Wierszyki i zagadki pomocne w terapii logopedycznej'' są to bardzo dobrze skonstruowane i przemyślane zagadki i wierszyki, dzięki którym dzieci będą mogły ćwiczyć systematycznie głosek umieszczonych w słowach na samym ich początku.

Zdarza się z czasem, że dziecku sprawiają problemy wypowiadanie trudnych słów zawierających w sobie głoskę k czy r, która przyczynia się do tego, że rodzic jej wyraźnie nie słyszy, a dziecko zastępuje je inną do mówienia głoską.

Ćwiczenia te będą dla dzieci stanowiły pokrótce nie tylko dobrą zabawę, ale spowodują uśmiech na ich twarzach po kolejnej próbie podjęcia wymówienia kolejnego nowego słowa sprawiającego im trudność.

Zaproponowane ćwiczenia w wierszach przez autorkę podkreślą walory trudnych do wypowiedzenia słów w grupie głosek. Przykład wierszy: Cecylia i Cezary, Żuk, żaba i żyrafa.

Odkryjemy przede wszystkim w trakcie zapoznawania się ćwiczeniami nowe metody nauczania, które zostały trafnie dopasowane do wieku dziecka. Przykład: Wykonywanie czubkiem języka rysunków na podniebieniu, liczenie językiem dolnych i górnych zębów.

Moim zdaniem wymienione przeze mnie metody powinny spodobać się pod każdym względem zarówno merytorycznym, jak i praktycznym rodzicom ćwiczącym z dziećmi oraz nauczycielom wychowania przedszkolnego, gdyż powinni oni zwracać uwagę na wypowiadane przez dzieci słowa w początkowym rozwoju mowy.

Zwróciłam szczególną uwagę również na wykonane rysunki przez Panią Marcelinę Krzemińską, która ponadto była pomysłodawcą okładki tej książeczki oraz całościowego i graficznego jej trafnie dobranego całościowego wyglądu.

Oficynie Wydawniczej ''Impuls'' dziękuję za podarowanie mi do zrecenzowania książki autorstwa Pani Aleksandry Sadowskiej-Krajewskiej pt. ''Giętki język. Wierszyki i zagadki pomocne w terapii logopedycznej''.

Warto jest posiadać tę książeczkę.

źródło: Anna Sz.

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło