Bajki dla dyslektyków

Bajki dla dyslektyków

Podtytuł: Kolorowanki logopedyczne
ISBN: 978-83-7850-958-5
14,29 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 15,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Książka jest niezastąpioną pomocą w zwalczaniu problemu z nauką czytania i pisania, który nie polega na tym, jak wielu sądzi, czy dziecko nauczy się czytać i pisać, lecz na tym, jakim sposobem i w jakim czasie to osiągnie...

Wersja książki
Ilość

Książka jest niezastąpioną pomocą w zwalczaniu problemu z nauką czytania i pisania, który nie polega na tym, jak wielu sądzi, czy dziecko nauczy się czytać i pisać, lecz na tym, jakim sposobem i w jakim czasie to osiągnie. Prezentowane w niniejszej publikacji bajki pomagają dzieciom zbudować zbiór skojarzeń ułatwiających prawidłowe rozpoznawanie liter, a dzięki zabawie uatrakcyjniają proces nauki czytania i pisania.

Kolorowanki logopedyczne
997 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
Epub, Mobi, PDF
Książka papierowa
oprawa miękka

Specyficzne kody

isbn
978-83-7850-958-5

Waleszkiewicz Kamila

Waleszkiewicz Kamilaredaktor naczelna portalu MiastoDzieci.pl, prezes Fundacji Akademia Młodych, założycielka Klubu Kultury Dziecięcej KaKaDu, organizatorka ogólnopolskich akcji: Książkowe Pogotowie Ratunkowe, Zabierz dyslektyka do optyka-optometrysty lub okulisty, współorganizatorka Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Cinemagic.pl, autorka książek dla dzieci i dorosłych (Dziewczyńskie bajki na dobranoc, Wydawnictwa AMEA) a przede wszystkim mama Oliwii i Oskara.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Waleszkiewicz Kamila

ISBN druk

978-83-7850-958-5

ISBN e-book

978-83-7850-026-1

Objętość

40 str.

Wydanie

VI, 2015

Format

B5 (160x235)

Oprawamiękka, klejona, fola matowa

Wstęp

Małe ą

Małe ę

Bajka o małe literce ł

Bajka o małej literce t

Kiełkująca literka

Literkowa wyprawa

Fragment

Edukacja i zabawa

Wolne tempo czytania, słaba technika czytania (przedłużony etap głoskowania), znaczna liczba charakterystycznych błędów, słabe zrozumienie przeczytanego tekstu i niechęć do czytania – to wszystko symptomy, mogące świadczyć o występowaniu u dzieci dysleksji. Ich zmienność uzależniona jest od rodzaju oraz nasilenia dysfunkcji będących przyczyną dysleksji, od wieku i – co za tym idzie – długości treningu w czytaniu i pisaniu, a także od poziomu sprawności intelektualnej oraz od pracy nad problemem. Praca ta powinna przebiegać dwutorowo i obejmować zarówno specjalistyczną pomoc (tj. ćwiczenia korekcyjno-kompensacyjne), jak i systematyczny trening w czytaniu i pisaniu, który mogą z powodzeniem prowadzić rodzice.

Nieocenioną pomocą w walce z dysleksją są publikacje Oficyny Wydawniczej Impuls, w tym książka Kamili Waleszkiewicz Bajki dla dyslektyków. Kolorowanki logopedyczne. Ta niewielka objętościowo (39 stron) pozycja nie tylko wskaże rodzicom czy nauczycielom kierunek pracy z dzieckiem, ale dzięki specjalnie dobranym ćwiczeniom zapewni możliwość pracy nad eliminacją błędów, których przyczyną może być słaba pamięć wzrokowa bądź kinestetyczno-ruchowa. Prezentowane przez Waleszkiewicz opowieści o problematycznych literkach nie tylko uczą, ale i bawią. Dzięki połączeniu fascynujących historii i zadań stojących przed dzieckiem, mimowolnie zaczyna ono kojarzyć nazwy przedmiotów i ich pisownię, zaś praca twórcza, jaką musi wykonać, w połączeniu z wyobraźnią, pozwala osiągać coraz większe sukcesy na polu walki z dysleksją.

Jakie dziecko bowiem oprze się opowieści o wędkującym „a” i jego wypadku z haczykiem, „e” - pomysłowemu budowniczemu, literce „l”, która lubiła piesze wędrówki przez las, czy roślinko-literkom „n” i „m”? Doskonałym pomysłem jest zaangażowanie dziecka w uzupełnianie przytoczonych bajek poprzez kolorowanie literek, kończenie obrazków czy rozwiązywanie krzyżówek. W ten sposób każde ćwiczenie jest dla dziecka sprawdzianem, choć ono odbiera je jako wyzwanie i okazję do twórczej kreacji.

Bajki dla dyslektyków mogą służyć nie tylko do niwelowania trudności w czytaniu i pisaniu, ale również do ujawnienia zagrożenia dysleksją i działań profilaktycznych. Pozycja Waleszkiewicz sprawdzi się doskonale zarówno w warunkach domowych, jak i przedszkolnych, zapewniając dzieciom dużo radości oraz eliminując lęk przed negatywną oceną ich umiejętności.

źródło: http://www.granice.pl/recenzja,bajki-dla-dyslektykow--kolorowanki-logopedyczne,11212

 

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło