Psoty literek

Psoty literek

ISBN: 978-83-7587-476-1
15,24 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 16,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Książeczka dla dzieci „Psoty literek” jest przeznaczona dla pięcio i sześciolatków. Dzieci poznają wierszyki – bajeczki o zwierzętach rodzinie, rówieśnikach, które są tak pomyślane, aby jak najwięcej wyrazów z omawianą literka się w nich znalazło.

Ilość

Książeczka dla dzieci „Psoty literek” jest przeznaczona dla pięcio i sześciolatków. Dzieci poznają wierszyki – bajeczki o zwierzętach rodzinie, rówieśnikach, które są tak pomyślane, aby jak najwięcej wyrazów z omawianą literka się w nich znalazło. Pod każdym wierszykiem są ćwiczenia w postaci wyrazów do uzupełnienia, i miejsce na rysunek. Rozwija to nie tylko wiedzę o polskim alfabecie, ale i ćwiczy umiejętności manualne oraz rozbudza fantazję małego człowieka. Książeczka przeznaczona jest tez dla rodziców, którzy powinni pracować wraz ze swoim dzieckiem. Może służyć również nauczycielom, jak i logopedom.

497 Przedmioty

Opis

Książka papierowa
oprawa miękka

Śnieżkowska-Bielak Elżbieta

Śnieżkowska-Bielak Elżbietajest poetką, pisarką, członkinią Dolnośląskiego Oddziału Związku Literatów Polskich we Wrocławiu. Mieszka w Gryfowie Śląskim. Wydała tomiki wierszy: „Świątki ciszy” (1984), „Aluzje do serca” (1997), „Pomiędzy” (2003), „Moja mała Adoracja” (2005), „Miniatury Karkonoskie” (2007) i ich niemiecki przekład „Risegebirgsminiaturen” (2008), którego dokonał Józef Zaprucki, „Odblaski” (2008), Na pograniczach świtu (2010), powieść „Weronika”(2005), tom opowiadań „Odlot motyla” (2006 ), powieść „Smak błękitnego nieba” ( 2008) oraz opowiadania tematyce chrześcijańskiej wydanych w sześciu książkach opublikowanych przez Dom Wydawniczy „Rafael” z Krakowa. W lipcu 2010 roku w wydawnictwie STON2 W Kielcach ukazały się dwie pozycje: powieść „Randki.pl” i zbiór opowiadań o „A w Karkonoszach serce…”

Pisarka pisze również dla dzieci. Spod jej pióra wyszły zarówno poetyckie adaptacje baśni klasyków, jej autorskie bajki, wiersze i opowiadania, jak również książeczki są pomocne w poznawaniu świata i pomagające w procesie wychowawczym małego człowieka. Pisarka wydała również wiersze dla logopedów i nauczycieli, pomagające w artykulacji polskich głosek zebrane w pozycji „Mówię wyraźnie”, wiersze i bajki dla dzieci „Czekam na bajkę”, serie opowiadań bajkowych o wartościach w wychowaniu dziecka pt. „Rozmowy z Aniołem Stróżem”, a także książeczkę dla dzieci starszych „Chłopaki z domku na drzewie. W przygotowaniu kolejne pozycje wydawnicze. Pisarka współpracuje również z czasopismem dla dzieci„Hutosie” wydawanym przez firmę SDT FILM z Warszawy.

W 2008 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski odznaczył pisarkę odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

Więcej informacji na www.sniezkowska.pl

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Śnieżkowska-Bielak Elżbieta

ISBN druk

978-83-7587-476-1

ISBN e-book

 

Objętość

72 stron

Wydanie

I, 2011

Format

A4

Oprawamiękka, klejona, fola matowa

A. Wakacyjne propozycje literki A

A. Adam, auto i podróże

Ą. Rozmowa gąsek

B. Buty Benka

C. W kredensie ciotki Celiny

Ć. Ćma na lampie

D. Domek Danki

D. Domki naszych przyjaciół

E. Encyklopedia Ewy

Ę. Wdzięk literki ę

F. Kłopoty Franka

G. Gawęda o Gople

H. Harcerska zabawa

I. Iglasty jeż

J. Jeż Jarosław

K. Wielkie K

K. Poszukaj literek K i k

K. Małe k

L. Wędrujące literki L i l

Ł. Kłopoty literki ł

M. Schowane literki M i m

M. Marta, mama i lale

N. Marzenia lwa Nero

O. Okrągłe O

Ó. Wśród wróbelków

P. Pantera i ptysie

R. Przechwałki dużego R

S. Wielkie S i małe s

Ś. Śniegowa bajeczka

T. Tata Tomka

U. Ula, ule i zawierucha

W. W rozsypance

Y. Dwa psy – to my

Z. Zebra Zenia

Ź. Źrebak zuch

Ż. Żwawe żabki

W królestwie Alfabecji

Sprzeczka samogłosek

fragment

Choć częściej pracuję z młodzieżą, niż z maluchami, ostatnie zainteresowanie bajkami w mediach i mnie skłoniło, by zgłębić wiedzę na ich temat. Postanowiłam przeczytać publikację „Czekam na bajkę” (Elżbieta Śnieżkowska-Bielak).

Ta krótka książeczka mieści w sobie około 35 opowiadań,bajek i wierszy dla dzieci w wieku 6-10 lat.

Czy ktoś z Was zastanawiał się kiedyś po co są bajki? Autorka doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że rozwijają wyobraźnię i ciekawość poznawczą, toteż stosuje przystępne dla dziecka epitety oraz potrafi wprowadzać nastrój zachęcający do pytania „co dalej?”. Ponadto przez krótkie rymowanki uczy dzieci dni tygodnia i miesięcy. Teksty dotyczące świąt natomiast ukazują wiążące się z nimi tradycje i obyczaje. Znaleźć możemy również interesujące zagadki o polskich miastach. Jestem przekonana, że dzieciaki chórem potrafią na nie odpowiadać!

Na największą uwagę zasługuje według mnie zawarta w omawianej pozycji „Historia wielkanocnej święconki”. Jednak, nie Wielkanoc,lecz poruszony tam aspekt tolerancji wobec innych najbardziej mnie urzeka. Myślę,że wartości takie jak: przyjaźń, kultura oraz empatia ujęte są w jak najbardziej trafny sposób.

Bajki czyta się od niepamiętnych czasów. Ostatnio popularne są bajki terapeutyczne, pozwalające rozwiązać małym istotom poważniejsze problemy (pojawienie się rodzeństwa czy szkolny wyścig szczurów). Nie zapominajmy o tym obcując z maluchami i dbajmy o, by codziennie mogły przyswajać nowe, swobodne dla nich informacje, z pewnością wspomożemy ich rozwój. Czytanie warto potraktować jako własną zabawę, na pewno efekty będą lepsze!

Współczesna psychologia twierdzi, że bajka, którą najbardziej pamiętamy po kilkunastu, kilkudziesięciu latach, pozwala nam dowiedzieć się czegoś o naszej osobowości. Która Wam utkwiła w pamięci? Jakie bajki najbardziej lubicie?

źródło: http://www.iwonaturzanska.pl/recenzje-dla-wydawnictwa-naukowego-pwn/po-co-sa-bajki/


_____________________________________________________________________________________________


Dziś kolejna ciekawa propozycja od wydawnictwa IMPULS a mianowicie "Psoty literek" autorstwa Elżbiety Śnieżkowskiej-Bielak:

 poleca Impuls


Znajdziecie w niej wiele ciekawych i zabawnych wierszyków a każdy z nich jest dedykowany jakiejś literce. Ale to nie wszystko :)

 poleca Impuls
 

Jest to bardzo ciekawe połączenie książeczki do czytania z ćwiczeniami. Po każdym z wierszy znajduje się jakieś ciekawe zadanie do wykonania. Czasem trzeba coś narysować, czasem uzupełnić literki. Dodatkowo, każdy obrazek w książce można pokolorować. Dzięki temu dziecko łatwiej utrwala sobie zdobywaną wiedzę.
Choć mój synek nie przepada za ćwiczeniami grafomotorycznymi to w tej książce działał bardzo chętnie i choć jeszcze nie skończył 4 lat to bardzo się starał.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest "wytłuszczenie" w wierszu każdej litery, kótrej dedykowana jest dana rymowanka. Dziecko wzrokowo wychwytuje właśnie tę literkę i utrwalają.

 poleca Impuls

 

W "Psotnych literkach" są też wiersze poświęcone polskim znakom ( ą, ę, ć, ź, ż). Nie wiem jednak dlaczego, ale nie znalazłam tam literki ń. Czyżby to była ta "najbardziej psotna" literka ;P która uciekła ??
Na ostatnich stronach znajdziecie kilka dużych liter do pokolorowania lub do wykorzystania w innych zabawach.

Książeczka przeznaczona jest dla dzieci 5-6 letnich ale równie dobrze nadaje się dla młodszych jeśli chcecie wcześniej wprowadzić swojego malucha w świat literek. Wierszyki też świetnie sprawdzają się nam do ćwiczeń logopedycznych z synkiem. Oliwier przeważnie unika ćwiczenia literki "s" ale wierszyk " Wielkie S i małe s" czytał już chyba kilkadziesiąt razy :)

Jeśli Wasze dzieci interesują się literami, uczą się pisać i czytać to "Psotne literki" będą bardzo ciekawą pomocą.

źródło: http://www.urwiskowo.com.pl/2012/02/psoty-literek.html

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło