Zwierzyniec het od A do Żet

Zwierzyniec het od A do Żet. Alfabet

ISBN: 978-83-7587-194-4
9,52 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 10,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Proponowana książka jest przeznaczona do ćwiczeń dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym. Na poszczególnych stronach znajdują się graficzne znaki małej i dużej litery z alfabetu oraz miejsce na ćwiczenia w pisaniu kształtu liter. W edukacyjnej zabawie pomogą dzieciom wesołe grafiki zwierząt, ptaków i owadów...

Wersja książki
Ilość

Publikacja dostępna w wersji elektronicznej e-book. Wersja papierowa ostanie egzemplarze.

Proponowana książka jest przeznaczona do ćwiczeń dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym. Na poszczególnych stronach znajdują się graficzne znaki małej i dużej litery z alfabetu oraz miejsce na ćwiczenia w pisaniu kształtu liter. W edukacyjnej zabawie pomogą dzieciom wesołe grafiki zwierząt, ptaków i owadów wykonane przez Agatę Fuks oraz interesujące wiersze Małgorzaty Gintowt. Autorka poprzez ich treść pomaga dzieciom poznawać świat przyrody, ostrzega przed zagrożeniami, uczy sympatii do otaczającego nas świata. Wierzymy, że książka okaże się pomocna nie tylko dla dzieci, ale również ułatwi rodzicom, opiekunom czy nauczycielom pracę i zabawę.

299 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
EPUB

Specyficzne kody

isbn
978-83-7587-194-4

Gintowt Małgorzata

Urodziła się i mieszka w Olsztynie. Z zawodu jest informatykiem. Pisaniem dla dzieci zajmuje się, odkąd przyszedł na świat jej syn Paweł. To jego zamiłowanie do słuchania bajek i wierszy skłoniło autorkę do przelania na papier własnych pomysłów.

Zaczynała od wierszyków:

Wesołe literki
Kolorowe cyferki
Kim zostać?

Potem były bajki:

Wyprawa do Miodocji
Mikołaj w opałach
Leśne przygody

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Gintowt Małgorzata

ISBN druk

978-83-7587-194-4

ISBN e-book

978-83-7587-194-4

Objętość

48 stron

Wydanie

I, 2009

Format

A4. E-book: PDF

Oprawamiękka, klejona

Fragment

Fragment

Zet jak żaba, która boi się bociana i ży­rafa, która nie mogła zrobić sobie zdję­cia, bo ma za długą szyję, owca, która wilka się nie boi, raczek przystojniaczek i słoń muzykant z trąbą oraz chomik, dzięcioł, bóbr i inni - każda literka ma swoje zwierzątko, każde zwierzątko ma swój wierszyk i rysunek. Maluchy słuchają, czytają i piszą, a przy tym trochę się pobawią i trochę się nauczą. Książeczka Małgorzaty Gintownt przeznaczona jest do ćwiczeń dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Mali uczniowie poznają literki, ćwiczą pisanie małych i dużych liter, a w chwili przerwy mogą pokolorować zwierzątka narysowane przez Agatę Fuks. (hab)

Magazyn Literacki "Książki", nr 9/2009, Joanna Habiera


Dzieci w pierwszych latach swojego życia wykształcają ważne umiejętności manualne i przyswajają wiedzę wyjątkowo łatwo. Jedną z umiejętności najbardziej istotnych dla całego procesu edukacji i normalnego funkcjonowania w społeczeństwie jest pisanie i czytanie. Warto oswajać dziecko z pierwszymi literkami jeszcze przed rozpoczęciem procesu edukacji w przedszkolu i szkole. Wówczas będzie przeżywało mniejszy stres w związku z wymaganiami stawianymi przez nauczyciela.

Bardzo pomocne w zachęceniu dziecka do nauki pisania są odpowiednie książeczki, które w atrakcyjny sposób wprowadzają je w świat literek. Oto jedna z nich – przyciąga uwagę już kolorową, zabawną okładką ze śpiącym kotem i myszkami, a duży format (A4) sprawia, że dziecko może doskonale wyćwiczyć rączkę w stawianiu pierwszych znaków alfabetu. Autorka poleca ją przedszkolakom i uczniom I klasy, jednak wiem, że wielu rodziców dużo wcześniej dba o wprowadzenie dziecka w świat nauki, dlatego myślę, że już czterolatki mogą korzystać z takiej formy edukacji poprzez zabawę.

Każda strona jest poświęcona jednej literce – kolejno wielkiej i małej. Zawiera zabawny wierszyk na temat wybranego zwierzęcia, którego nazwa rozpoczyna się na wprowadzaną literkę oraz jego rysunek, który dziecko może pokolorować według własnego uznania. Autorką rysunków świetnie ilustrujących treść książki jest Agata Fuks. Dzięki temu dziecko poznaje świat zwierząt, nie tylko tych domowych, jak chomik, ale też zupełnie dzikich, jak bóbr, czy nawet egzotycznych, jak anakonda. Ta książeczka uczy więc nie tylko pisania, ale też ważnych wartości, jakimi są: szacunek do przyrody i idea różnorodności życia na ziemi. Dziecko poznaje nowe gatunki owadów, ssaków czy gadów. Autorka wierszyków, jako mama, dobrze wie, jak dotrzeć do dzieci z atrakcyjnie podaną wiedzą i realizować ideę nauki przez zabawę. Polecam więc tę książeczkę wszystkim rodzicom i nauczycielom! źródło:

źródł: http://urodaizdrowie.pl/zwierzyniec-het-od-a-do-zet-recenzja

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło