• Obniżka
Krakowiaczek Krakowiak. Zaśpiewaj, zatańcz i pokochaj nowe wiersze, tańce i piosenki o Krakowie

Krakowiaczek Krakowiak. Zaśpiewaj, zatańcz i pokochaj nowe wiersze, tańce i piosenki o Krakowie

Podtytuł: Śpiewnik z nutami
ISBN: 978-83-8095-627-8
45,71 zł
37,71 zł Oszczędzasz: 8,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 40,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Dzieci otrzymują szansę poznania — często zabawnie przedstawionych — znanych miejsc, realiów i tradycji Krakowa, takich jak: Planty, Wawel, Stary Kleparz, Błonia, wesele krakowskie, smok wawelski, lot balonem, wielkanocny festyn Emaus, Wianki

Wersja książki
Ilość

Książka z nutami przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Może stanowić doskonały materiał dla nauczycieli szkół muzycznych i ogólnokształcących oraz instruktorów pracujących w domach kultury, a także wychowawców i rodziców. Szczególną rolę może odegrać w życiu rodzin i zespołów polonijnych.

W tomiku zamieszczono piosenki i wiersze naszego autorstwa o tematyce związanej z Krakowem. Piosenki posłużą zarówno do śpiewania, jak i tańczenia — do poznawania charakterystycznych rytmów synkopowanych, tempa, dynamiki i energii krakowiaka, a także łączenia melodii krakowskich z tradycyjnymi figurami i krokami tanecznymi w łatwych układach choreograficznych.

Dzieci otrzymują szansę poznania — często zabawnie przedstawionych — znanych miejsc, realiów i tradycji Krakowa, takich jak: Planty, Wawel, Stary Kleparz, Błonia, wesele krakowskie, smok wawelski, lot balonem, wielkanocny festyn Emaus, Wianki (tradycyjna impreza pełna muzyki i tańca, odbywająca się corocznie w noc świętojańską nad Wisłą), kopce. Proponowane przez nas piosenki i wiersze sprzyjają przybliżaniu dzieciom wiedzy historycznej i kształtowaniu u nich postawy patriotycznej. Książka jest bogato ilustrowana, co stanowi jej dodatkowy walor.

poleca Impuls

Śpiewnik z nutami
497 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
Epub, Mobi, PDF
Książka papierowa
oprawa miękka

Specyficzne kody

isbn
978-83-8095-627-8

Ławrowska Romualda

notka w przygotowaniu

Nowak Zbigniew

notka w przygotowaniu

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Ławrowska Romualda, Nowak Zbigniew

ISBN druk

978-83-8095-627-8

ISBN e-book

978-83-8095-701-5

Objętość

80 stron

Wydanie

I, 2019

Format

21/20 cm

Oprawamiękka, spirala, fola matowa

Wstęp       

Krakowiak w programach edukacyjnych   
Krakowiak jako taniec narodowy       
Znane stylizacje krakowiaka w muzyce artystycznej      
Krakowiak w kulturze polskiej i światowej      
Opis charakterystycznych kroków i figur tanecznych      

Cwał boczny   
Krzesanie / krzesany      
Hołubce      
Hołubce w kwadracie     
Układ pary, chwyty w parach      

Propozycje metodyczne do nauki krakowiaka 

Nauka piosenki w rytmie krakowiaka
Spotkanie z synkopą (ti-ta-ti)   
Ćwiczenia typu echo z zastosowaniem rytmów krakowiaka      

Echo rytmiczne       
Echo melodyczne    
Echa krakowskie w metrum dwudzielnym   

Układanie choreografii     
Inscenizacje    
Chórek i tancerze   
Tworzenie rytmizacji wierszy i stosowanie cech stylistycznych krakowiaka    
Wiązanka krakowska   
Wycieczka    

Zaśpiewaj, zatańcz i pokochaj ruch z muzyką
Nowe piosenki i wiersze o Krakowie  

Nowe piosenki o Krakowie  
Krakowiaczek, krakowiak  

Opis tańca krakowiaczek – w łatwym układzie dla dzieci   

Walczyk na Błoniach      
Wiązanka krakowska    

Smok    
Lajkonik   
Widok z góry    
Pomnik Grunwaldzki 

Emaus      
Na Plantach      
Wesele krakowskie      
Wianki pod Wawelem    

Zbigniew Nowak
Nowe wiersze o Krakowie    

Z mariackiej wieży      
Na Rynek      
Targ na Kleparzu     
Na Barbakan      
W Sukiennicach      
Krakowskie kopce    
Fantastyczny spacer po dawnym Kazimierzu      
Szopka krakowska     
Serce Rzeczypospolitej      

Bibliografia  

 

Nakładem Wydawnictwa Impuls ukazała się właśnie niezwykle intrygująca pozycja pt. "Krakowiaczek, Krakowiak. Zaśpiewaj, zatańcz i pokochaj nowe wiersze, tańce i piosenki o Krakowie". Pozycja przeznaczana zarówno dla przedszkolnych wychowawców i szkolnych nauczycieli muzyki, jak i też dla samych rodziców, którzy dzięki tej książce będą mogli zapewnić swoim dzieciom znakomitą zabawę!

Romualda Ławrowska i Zbigniew Nowak - autorzy tej książeczki, zapraszają nas za jej sprawą do czytelniczej i muzycznej podróży po Krakowie. Podróży, wypełnionej zarówno klasycznymi, jak i też nowymi wierszykami, piosenkami i tańcem, które to nawiązują sobą do kultury i tradycji najpiękniejszego z polskich miast. Co ważne, obok samych tekstów i wskazówek dotyczących pracy i zabawy z nimi, zawarto tu również zapisy nutowe tychże utworów, co docenią z pewnością nauczyciele muzyki, jak i osoby potrafiące grać na instrumentach. Całości pozytywnego i jakże okazałego efektu, dopełnia zaś sobą bogata szata fotograficzna, obrazująca najładniejsze i najważniejsze zakątki Krakowa.

Książka ta została podzielona na kilka głównych części, z których to każda odnosi się sobą do innego aspekt tej poetycko-muzycznej opowieści o Krakowie i jego kulturze. I tak oto wita nas merytoryczny, aczkolwiek bardzo przystępny w odbiorze wstęp o Krakowiaku, jako tańcu narodowym. Kolejne strony skupiają się już bezpośrednio na krokach, figurach i propozycjach metodycznej nauki tego tańca. Druga część przedstawia zaś sobą nowe wiersze i piosenki o Krakowie - m.in. autorstwa Zbigniewa Nowaka, które to także oferują nam nie tylko piękne, zabawne i ciekawe słowa, ale też i nutowe zapisy, czy też kroki taneczne. I trzeba tu obiektywnie przyznać, że bogactwo oferty tej książki w tym względzie, jest naprawdę imponujące.

Spotkanie z tą pozycją łączy w sobie przyjemne z pożytecznym. Oto bowiem z jednej strony mamy okazję poznać, nauczyć się i świetnie się bawić przy odkrywaniu podstaw kroków Krakowiaka i innych tańców, jak i też po prostu czerpać wielką przyjemność z poznawania wspaniałych wierszy o Wieży Mariackiej, Barbakanie, Sukiennicach, czy też choćby Kazimierzu. Z drugiej strony książka ta niesie sobą cenne walory edukacyjne w zakresie rytmiki, śpiewu oraz samego tańca. Naturalnie, nie sposób nie wskazać tu także na wspaniałą naukę o kulturze, historii i architekturze miasta Kraków, przystosowaną tu w idealny sposób do możliwości najmłodszego odbiorcy tej pozycji.

Duże słowa uznania należą się tu również pod kątem wydania tej książki, które to jest naprawdę piękne. Mam tu na myśli skoroszytowy charakter łączenia kartek, doskonałej jakości papier, przejrzysty układ treści, czy też wreszcie malownicze zdjęcia. Otóż fotografie te oddają sobą w niezwykle barwny, efektowny i wielce imponujący sposób najważniejsze obiekty tego miasta, co spotka się z pewnością ze szczególnym zainteresowaniem u dziecięcych odbiorców tej książki.

Książka ta może okazać się z pewnością doskonałym wsparciem pracy nauczyciela muzyki, czy też choćby animatora kultury. Oto bowiem treść ta oraz zawarte tu porady i wskazówki, stanowią sobą coś na wzór gotowego scenariusza zajęć, który może być oczywiście dowolnie modyfikowane względem potrzeb i wymagań danej grupy odbiorców. Dlatego też pragnę zwrócić na ten tytuł uwagę właśnie tej grupy zawodowej, która wyniesie z tej treści najwięcej. Jednocześnie polecam sięgnięcie po ten tytuł także i wszystkim tym czytelnikom, którzy kochają muzykę, poezję, taniec, jak i oczywiście miasto Kraków.

Polecam - naprawdę warto!
Ocena recenzenta: 6/6!

źródło: https://sztukater.pl/ksiazki/item/29232-krakowiaczek-krakowiak.html

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło