Najlepsze prace dyplomowe wrocławskich uczelni

person Wysłane przez: PTWP-ONLINE list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Trafienie: 596

... jej stół RodTab promujący czynną rekreację w ogrodzie zajął druge miejsce w plebiscycie...Moją inspiracją są ludzie i ich potrzeby: rozmawiamy z laureatką konkursu na najlepsze prace dyplomowe wrocławskich uczelni

Anna Andrzejewska to absolwentka ASP we Wrocławiu, która znalazła się wśród laureatów tegorocznej edycji konkursu Prezydenta Wrocławia na najlepsze prace dyplomowe Uczelni Wrocławskich dotyczące szeroko pojętej poprawy jakości życia mieszkańców. Jej stół RodTab promujący czynną rekreację w ogrodzie zajął druge miejsce w plebiscycie. Z młodą projektantką rozmawiamy o idei projektu, ulubionych twórcach oraz designie w dobie pandemii koronawirusa.

Pani praca dyplomowa, stół RodTab, zajęła drugie miejsce w tegorocznej XVII edycji konkursu Prezydenta Wrocławia na najlepsze prace dyplomowe Uczelni Wrocławskich. Stół można składać, zmieniać jego wysokość, uzupełniać o pojemniki z własnymi plonami, a te z kolei można również na miejscu umyć... Skąd czerpała Pani inspirację do projektu tak "dynamicznego" mebla?


Anna Andrzejewska: Moją inspiracją są ludzie i ich potrzeby. Poprzez moje projekty chcę sprawić by wypoczynek oraz praca były przyjemnością. Bardzo ważna jest dla mnie funkcjonalność i wygoda użytkowania. Staram się zawsze trzymać zamierzonego celu. Tak było również podczas projektowania stołu RodTab. Wielkim wyzwaniem było zaprojektowanie dużego stołu, który jednocześnie składa się i zajmuje niewiele miejsca.

Czy planuje Pani może uzupełnienie stołu o inne meble? 

Tak, chciałbym stworzyć całą linię wielofunkcyjnych mebli ogrodowych. Choć nie wykluczone, że moją uwagi zwrócą również inne dziedziny. 

Jest Pani nie tylko projektantką wzornictwa przemysłowego, ale również ilustratorką. Która z tych dziedzin przynosi dla Pani większe twórcze spełnienie? 

W projektowaniu przemysłowym podoba mi się najbardziej to, że mogę uczestniczyć w całym procesie twórczym. Najważniejsza jest koncepcja, która buduje kolejne etapy. Jednego dnia wybieram materiały, innego dnia wymyślam nazwę, szlifuję drewno, a następnego ilustruję działanie produktu oraz pracuję nad zaprojektowaniem logo. Oczywiście to skrócona wersja. Lubię mieć każdy etap pod kontrolą, w projektowaniu i ilustrowaniu nie da się nudzić.

Jeśli chodzi o ilustrowanie, to myślę, że otworzyło mnie na to malarstwo, którym interesowałam się już od najmłodszych lat, posługując się różnymi technikami między innymi lawowaniem, malowaniem gwaszem. Moje obrazy były nagradzane różnymi dyplomami, wyróżnieniami i nagrodami. Ostatnio zilustrowałam trzy książki dla oficyny wydawniczej Impuls. Dwie z nich, „Bajki z natury prawdziwe”,,Pierwsze kroki w przedszkolu'' autorstwa Elżbiety Bielak oraz ,,Wierszyki ortograficzne z krzyżówkami” Katarzyny Michalec, miały premierę w sierpniu. 

Aktualnie pracuję nad ilustracjami do kolejnej książki. Współpracuję również z wydawnictwem Promyczek dla którego ilustruję już od ponad roku rubrykę „Mistrz kuchni”. Zaprojektowałam również dwa zeszyty do religii dla wydawnictwa Beniamin. Ostatnio dostałam również możliwość od agencji Ambient Media House, aby zaprojektować logo dla gitarzysty Maćka Mellera, który aktualnie wydał swoją pierwszą solową płytę o nazwie „Zenith”. Projektowanie daje możliwość poznawania kreatywnych ludzi.

Odpowiadając na Pani pytanie: każdy proces twórczy sprawia mi wielką przyjemność i satysfakcję (uśmiech). 

Do dalszej części rozmowy zapraszamy na stronę (źródło wiadomości):
https://www.propertydesign.pl/wywiady/109/moja_inspiracja_sa_ludzie_i_ich_potrzeby_rozmawiamy_z_laureatka_konkursu
_na_najlepsze_prace_dyplomowe_wroclawskich_uczelni,31007.html

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło