• Obniżka
Po prostu mów! Język niemiecki bez gramatyk

Po prostu mów! Język niemiecki bez gramatyki

ISBN: 978-83-8095-988-0
41,90 zł
31,90 zł Oszczędzasz: 10,00 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 32,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Czy ta książka jest dla Ciebie? jeśli chcesz się po prostu porozumieć, potrafić wyrazić swoje myśli w sposób komunikatywny i zrozumieć, co do Ciebie mówią – dobrze trafiłeś!

Publikacja dostępna w wersji papierowej oraz elektronicznej e-book:

Wersja książki
Ilość

Serdecznie polecam nowość na rynku edukacyjnych publikacji: "Po prostu mów! Język niemiecki bez gramatyki" autorstwa Kamila Mykowskiego

Po prostu mów! […] nie jest kolejną publikacją, która kusi iluzją łatwej i przyjemnej nauki w krótkim czasie. Kamil Mykowski prowadzi ucznia do konkretnie zdefiniowanego celu, jakim jest komunikacja w języku niemieckim […]. Zmierza do niego, wykorzystując wzięte z życia przykłady oraz typowe struktury gramatyczne. Dodatkowe wskazówki i wyjaśnienia w postaci odwołań do języka angielskiego stanowią cenną pomoc dla osób, dla których niemiecki jest drugim językiem obcym […]. Powtórkowy charakter książki można docenić, nie tylko mając w planach zdanie egzaminu lub uzyskanie certyfikatu – taka forma przypomnienia wiedzy (np. przed testem poziomującym) może także przynieść efekty podczas prób odświeżenia znajomości niemieckiego we własnym zakresie […]. Służą temu również wskazówki dotyczące korzystania ze słowników i źródeł internetowych.

Unikanie hermetycznej terminologii i przejrzysta struktura mogą się okazać argumentami trafiającymi do dorosłych kursantów lub uczniów, którzy już nie operują pojęciami językoznawczymi w zakresie wymaganym np. w trakcie nauki języka w szkole średniej.

Wnioski z trzech dekad własnej pracy dydaktycznej, które Autor przełożył w niniejszej książce na dobór, budowę i język omawianych przykładów, pozwalają ponadto uwiarygodnić przesłanie kierowane do ucznia oraz odwołać się do faktycznych szans, możliwości i zagrożeń podczas nauki języka niemieckiego.

Z recenzji dr. hab. Krzysztofa Okońskiego, prof. UKW

Czy ta książka jest dla Ciebie?

Ktoś każe Ci odmienić czasownik i podać jego trzy formy podstawowe, a Ty nie wiesz, o co chodzi? Wkuwasz na pamięć jakieś regułki, ale nie bardzo rozumiesz po co? Na myśl o lekcjach gramatyki w szkole zawsze cierpła Ci skóra? W takim razie znalazłeś to, czego szukałeś. W tej książce nie znajdziesz zbyt wielu reguł do zapamiętania. Nie ma tu nawet słownika!

Jeśli więc chciałbyś poznać niemiecką gramatykę, to nie jest to książka dla Ciebie. Ale jeśli chcesz się po prostu porozumieć, potrafić wyrazić swoje myśli w sposób komunikatywny i zrozumieć, co do Ciebie mówią – dobrze trafiłeś! Nie będziesz się uczyć pojedynczych słów, tylko całych fraz. Nie będziesz też poznawać tabelek i wkuwać ich na pamięć. Jeśli zechcesz powiedzieć do szkoły, to nauczysz się zwrotu in die Schule i już. Można też oczywiście najpierw poznać wszystkie możliwe wersje przyimka do, nauczyć się rozróżniać, który z nich stosujemy w odniesieniu do budynków, a który w odniesieniu do osób i jakie są wyjątki, następnie opanować rekcję przyimków z Dativ i Akkusativ oraz nauczyć się, kiedy który z tych przypadków się stosuje, a potem jeszcze wkuć tabelkę z rodzajnikami. Masz ochotę? Bardzo proszę, ale w tej książce takiej wiedzy nie znajdziesz. Dowiesz się z niej za to, jak powiedzieć do szkoły. Po prostu.

Nie ma znaczenia, czy zetknąłeś się już z językiem niemieckim (np. w szkole, w bezpośrednich kontaktach z osobami niemieckojęzycznymi), czy zaczynasz od początku. W tej książce najważniejsze jest to, by nie przechodzić do kolejnego rozdziału, zanim NAPRAWDĘ nie opanuje się poprzedniego. Ta reguła dotyczy w szczególności zasad czytania! Najlepiej byłoby, gdybyście uczyli się we dwoje – z żoną, narzeczonym, bratem czy koleżanką. Jeśli jednak zamierzasz uczyć się sam czy sama, też sobie poradzisz.

19 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
Epub, Mobi
Książka papierowa
oprawa miękka

Specyficzne kody

isbn
978-83-8095-988-0
Stopień 
2022-07-21

Po prostu mów!

Panuje powszechne przekonanie, że język niemiecki jest trudny. Przyczynił się do tego w dużej mierze system nauczania, skoncentrowany na gramatyce, nie zaś na zdobyciu umiejętności komunikacyjnych. Jeśli zatem der, die, das śni ci się po nocach, jeśli odmiana czasowników to dla ciebie prawdziwa katorga i przeszkoda nie do pokonania, jeśli do tej pory nienawidziłeś niemieckiego, to może pora … wrócić do jego nauki? Tyle tylko, że w nieco inny sposób, kładący nacisk na wyrażanie swoich myśli w sposób komunikatywny, nie zaś na wykuwaniu regułek.

Właśnie w takiej efektywnej nauce pomóc może Kamil Mykowski, germanista, nauczyciel z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem. W swojej książce pt. „Po prostu mów! Język niemiecki bez gramatyki”, autor pokazuje, że nauka niemieckiego nie musi być uciążliwa, a co najważniejsze – może być efektywna. Pod warunkiem, że zapomnimy o regułach i listach słówek do zapamiętania. Mykowski, w opublikowanej nakładem Oficyny Wydawniczej książce, proponuje naukę całych fraz, dzięki czemu będziemy w stanie czynić szybkie postępy, a także uzyskamy możliwość porozumienia się w języku niemieckim w najprostszych kwestiach. Tym sposobem już po kilku lekcjach możemy nie tylko się przywitać z osobą władającą językiem niemieckim, ale poprowadzić z nią prostą konwersację.

Książka adresowana jest zarówno do osób, które dopiero chcą rozpocząć naukę, jak i do tych, które mają za sobą miesiące, a nawet lata nauki (szczególnie jeśli czują, że nie są gotowe do poprowadzenia rozmowy w języku niemieckim). Książka składa się z siedmiu części, które krok po kroku rozszerzają nasze umiejętności komunikacyjne. Dlatego tak ważne jest, by kontynuować naukę/przejście do kolejnej części, po opanowaniu wcześniejszej. Reguła ta dotyczy przede wszystkim zasad czytania (wymowy) zawartych w części pierwszej. Kiedy już je przyswoimy, możemy przejść do części drugiej „Czy mogę już mówić?”, w której znajdziemy nie tylko frazy związane z powitaniem, przedstawianiem się (już na tym etapie tworząc minidialogi), ale zaczniemy do dań dodawać przymiotniki i odpowiadać na pytania: jak? Jaka? Jakie? Poszerzymy też słownictwo o różnego rodzaju czynności, nauczymy się liczyć, zapytamy o cenę, poznamy godziny. Będziemy mogli również porozmawiać o tym, dokąd, do kogo, cym i skąd, a także od/do kiedy, u kogo, dla kogo i bez czego. To tylko niewielka część informacji/reguł zawartych w części drugiej.

Część trzecia odsłoni przed nami tajniki form grzecznościowych, nauczymy się również mówić per pan w poleceniach i prośbach. W czwartej części nauczymy się mówić nie tylko o sobie, ale i porozmawiać o kimś innym. Dowiemy się również, w jaki sposób odpowiadać na pytanie: czyj?. Piąta część pozwoli nam wypowiedzieć się w liczbie mnogiej, poznamy zaimki dzierżawcze: nasz i wasz, a także zaimki osobowe w liczbie mnogiej. Część szósta zawiera kilka praktycznych rad, które pomogą nam w nauce – dowiemy się tu m.in. jak rozpoznać rodzaj rzeczownika czy jak utworzyć jego liczbę mnogą. Część siódma składa się tylko z jednostronicowego pożegnania zachęcającego jednocześnie do budowania „językowych domów” i … nauki języka. Bo przecież niemiecki wcale nie jest taki prosty, a ucząc się w sposób proponowany przez autora, gramatykę poznajemy niejako przy okazji, intuicyjnie. Najważniejsze jest to, że jesteśmy w stanie po prostu mówić!

źródło: http://www.qulturaslowa.pl/2022/07/kamil-mykowski-po-prostu-mow-jezyk.html

Stopień 
2022-07-04

Język niemiecki bez gramatyki

"Po prostu mów. Język niemiecki bez gramatyki" autorstwa Kamila Mykowskiego to pozycja książkowa do nauki języka. Jednak nie jest to klasyczna publikacja szkoleniowa, czy też podręcznik, a innowacyjny materiał do szybkiej i nieskomplikowanej nauki, która nie powinna nastręczać trudności. Autor tego kursu stawia na praktykę – nie chce swoich czytelników zanudzać swoistymi regułkami, zasadami gramatycznymi, które jedynie ważne stają się wtedy, kiedy chcemy nauczyć się języka w mowie i w piśmie, aby móc radzić sobie w sprawach urzędowych, oficjalnych, lub też podjąć pracę, w której należy znać wszystko od podszewki. Autor w swojej publikacji proponuje idealne rozwiązanie do osób, które po prostu chcą się dogadać, nawiązywać nowe znajomości, czuć się bezpiecznie w zwykłych codziennych sytuacjach.

Ta metoda nauki ma już wielu zwolenników. Zresztą sporo osób właśnie w ten sposób uczy się języka obcego – poprzez bezpośredni kontakt z tymże językiem i ludźmi, w normalnym życiu. Ta metoda przyswajania wiedzy językowej znana jest chyba od zarania dziejów (metoda ekspozycji), jednak jeszcze nie została ona przedstawiona w formie publikacji książkowej. Co ciekawe, oprócz braku omówienia zasad gramatycznych, nie mamy tutaj typowego słowniczka – nowych wyrazów uczymy się przez kontekst wypowiedzi. Zdecydowanie ten rodzaj nauki jest mocno intuicyjny, a przy okazji przyjemny. Czytelnik nie będzie czuł presji wkuwania nowych słówek, nie będzie czuł się zdezorientowany przy przyswajaniu gramatycznych aspektów języka niemieckiego.
Autor wykorzystuje tu technikę uczenia się całych fraz, bez dywagowania dlaczego dana część zdania odmienia się w taki, czy inny sposób. Jest to idealna koncepcja dla ludzi, którzy chcą się czuć zrozumiani, a ich komunikacja będzie miała pożytek w formie zawiązywania nowych znajomości. Jest jednak jedna bardzo ważna reguła uczenia się przy pomocy omawianej publikacji – nie należy przechodzić do kolejnego rozdziału, jeśli nie przysposobiło się wiedzy z poprzednich. To jest właściwie jedyna zasada jaka panuje przy wdrukowywaniu sobie wiadomości z tego książkowego kursu.

Co ważne, początkujący kursant poradzi sobie sam w chłonięciu wiedzy językowej. Nie potrzebujemy lektora, nauczyciela, który nam pomoże w rozwikłaniu problemów dydaktycznych i merytorycznych. Treść tego kursu jest tak mocno intuicyjna, że czytelnik sam dla siebie jest tutaj nauczycielem, lektorem i wykładowcą w porozumieniu oczywiście z samym autorem. Jako, że twórca stawia tutaj na komunikację ustną, to dużą wagę przywiązuje do wymowy określonych słówek, czy całych zdań. Dla osoby całkowicie początkującej jest to niezmiernie ważne, aby posiąść wiedzę na temat poprawnego wypowiadania słów – bez tego raczej nasz język będzie niezrozumiały dla otoczenia.
Warto również wspomnieć, że ten konkretny kurs książkowy nie jest podyktowany żadnej danej grupie- stopień zaawansowania gra tutaj jedynie rolę w tempie nauki, a ci już zaznajomieni trochę z językiem będą mogli po prostu ominąć kilka rozdziałów. Takie rozwiązanie wydaje się być mocno innowacyjne, gdyż raczej spotykamy się z publikacjami, które wskazują na stopień znajomości języka. Mimo braku oznaczenia sugerowałabym ten kurs dla osób początkujących i średniozaawansowanych.

Podsumowując należy stwierdzić, że wspomniany kurs językowy jest strzałem w dziesiątkę dla osób chcących używać języka niemieckiego w praktyce. Autor stawia tutaj na pragmatyzm, realizuje najważniejsze zagadnienia związane z życiem codziennym, przekazuje wiedzę niezbędną, a tę zbędną omija szerokim łukiem. Jeśli więc chcecie nauczyć się szybko i przyjemnie języka, bez wkuwania skostniałych reguł gramatycznych, to ta publikacja jest dla was.
Polecam serdecznie!

źródło: https://sztukater.pl/ksiazki/item/38469-po-prostu-mow-jezyk-niemiecki-bez-gramatyki.html

Napisz recenzje

Kamil Mykowski

Kamil MykowskiGermanista, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nauczyciel praktyk z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w nauczaniu języka niemieckiego we wszystkich grupach wiekowych: od przedszkola przez szkołę podstawową, gimnazjum i szkołę średnią po kursy dla dorosłych, w tym w grupach języka zawodowego. Ponadto nauczyciel języka angielskiego. W pracy z uczniem i kursantem preferuje metodę konwersacyjną, kładąc nacisk na posługiwanie się językiem w codziennych sytuacjach życiowych. W nauczaniu języka niemieckiego wykorzystuje techniki dialogowe, a także wiedzę i umiejętności uzyskane przez uczniów podczas nauki języka angielskiego.

Jest czynnym tłumaczem przysięgłym języka niemieckiego. Pracował jako pilot wycieczek zagranicznych i wykładowca na kursach dla pilotów.

Pasjonat sportu, wieloletni trener ligowego zespołu piłkarskiego kobiet. To właśnie sport uważa za największą inspirację do tego, by w nauczaniu języków obcych skupiać się na działaniach praktycznych. W tej dziedzinie życia bowiem najłatwiej przekonać się o tym, że tylko teoria przełożona na rzeczywistość potrafi być skuteczna.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Kamil Mykowski

ISBN druk

978-83-8095-988-0

ISBN e-book

978-83-66990-47-0

Objętość

112 stron

Wydanie

I, 2021

Format

B5 (160x235). E-book: epub i mobi

Oprawamiękka, klejona, folia matowa

1. PIERWSZE KROKI

1.1. Jak to „bez gramatyki”?
1.2. Czy ta książka jest dla Ciebie?
1.3. Niemiecki a angielski – fakty i mity
1.4. Zasady czytania
1.5. Rathausparkplatz nie taki straszny

2. CZY MOGĘ JUŻ MÓWIĆ?

2.1. Dzień dobry, to ja!
2.2. Jestem i mam… A może nie mam…?
2.2.1. Jestem (ich bin)
2.2.2. Mam (ich habe)
2.3. Niemiecki jest prosty!
2.4. Co robisz?
2.5. Zapytaj mnie…
2.6. Te dłuuugie liczby…
2.6.1. Liczby
2.6.2. Ceny
2.6.3. Godziny
2.7. Autobusem czy długopisem?
2.7.1. Do parku, do Polski, do lekarza
2.7.2. Z bratem, tramwajem, z Polski, z szafy, z kartonu
2.7.3. Od wczoraj, od dzisiaj, od poniedziałku do piątku, od wujka
2.7.4. U fryzjera
2.7.5. Dla przyjaciółki
2.7.6. Bez cytryny
2.7.7. Przez ulicę
2.8. Pod stołem, na stół
2.8.1. Gdzie? (Wo?)
2.8.2. Dokąd (gdzie)? (Wohin?)
2.9. To ode mnie dla ciebie… Kocham cię!
2.10. Cieszę się!
2.11. To było wczoraj…
2.12. Chcę, ale nie mogę!
2.13. Ja wsiadam, ty wysiadasz
2.14. Pospiesz się!

3. NIE JESTEŚMY NA TY!

3.1. Duzen czy siezen?
3.2. Nie wierzę panu!
3.3. Proszę wyjść!
3.4. Gdzie pani była?
3.5. Przepraszam, czy może pani…?

4. POROZMAWIAMY O KIMŚ INNYM?

4.1. On i ona
4.2. Go czy jego? Ją czy nią?
4.3. Jego kot, jej pies
4.4. Kto wyprowadził psa?
4.5. Nie wolno mu…

5. CHYBA JEST NAS TU WIĘCEJ

5.1. Liczba mnoga
5.2. My i wy
5.3. Oni i one
5.4. Nasze, wasze, ich
5.5. Nam, z wami, od nich
5.6. Byliście w kinie?
5.7. Oni też nie muszą

6. KILKA PRAKTYCZNYCH RAD

6.1. Jak rozpoznać rodzaj rzeczownika?
6.2. Jak utworzyć liczbę mnogą rzeczownika?
6.3. Jak korzystać ze słownika?
6.4. Jak wykorzystać internacjonalizmy?
6.5. Poszukajmy germanizmów
6.6. Jak unikać pułapek językowych?
6.7. Bardzo niepoprawne zdania, które każdy zrozumie

7. ZANIM SIĘ ROZSTANIEMY

fragment

Po prostu mów! […] nie jest kolejną publikacją, która kusi iluzją łatwej i przyjemnej nauki w krótkim czasie. Kamil Mykowski prowadzi ucznia do konkretnie zdefiniowanego celu, jakim jest komunikacja w języku niemieckim […]. Zmierza do niego, wykorzystując wzięte z życia przykłady oraz typowe struktury gramatyczne. Dodatkowe wskazówki i wyjaśnienia w postaci odwołań do języka angielskiego stanowią cenną pomoc dla osób, dla których niemiecki jest drugim językiem obcym […]. Powtórkowy charakter książki można docenić, nie tylko mając w planach zdanie egzaminu lub uzyskanie certyfikatu – taka forma przypomnienia wiedzy (np. przed testem poziomującym) może także przynieść efekty podczas prób odświeżenia znajomości niemieckiego we własnym zakresie […]. Służą temu również wskazówki dotyczące korzystania ze słowników i źródeł internetowych.

Unikanie hermetycznej terminologii i przejrzysta struktura mogą się okazać argumentami trafiającymi do dorosłych kursantów lub uczniów, którzy już nie operują pojęciami językoznawczymi w zakresie wymaganym np. w trakcie nauki języka w szkole średniej.

Wnioski z trzech dekad własnej pracy dydaktycznej, które Autor przełożył w niniejszej książce na dobór, budowę i język omawianych przykładów, pozwalają ponadto uwiarygodnić przesłanie kierowane do ucznia oraz odwołać się do faktycznych szans, możliwości i zagrożeń podczas nauki języka niemieckiego.

Z recenzji dr. hab. Krzysztofa Okońskiego, prof. UKW

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło