Tuchmacher Grażyna

Tuchmacher Grażyna

Tuchmacher Grażynaabsolwentka Akademii Rolniczej w Poznaniu, (Wydział Technologii Żywności). Większość życia zawodowego związana jest ze szkołą.

Od zawsze pasjonowała się kuchnią i medycyną, a w szczególności wpływu sposobu odżywiania na zdrowie człowieka. Wszak jesteśmy tym, co jemy. Już w 1825 roku francuski pisarz, polityk i gastronom J.A. Brillat-Savarin napisał w swojej książce „Fizjologia smaku albo medytacje o gastronomii doskonałej”: " Losy narodów zależą od ich sposobów odżywiania się".

Swoje kulinarno-medyczne zainteresowania autorka może realizować, nauczając w Zespole Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim. Młodzież chętnie chłonęła wiedzę z zakresu podstaw żywienia człowieka i technologii gastronomicznej. Wbrew modzie żywieniowej autorka preferuje masło zamiast margaryny; jabłko zamiast tak uwielbianych przez uczniów chipsów, ograniczenie soli na korzyść ziół przyprawowych oraz żywność jak najmniej przetworzoną. Dzisiaj te trendy zwyciężają.

Pasja i długoletnie doświadczenie w pracy szkolnej z nastolatkami i dorastającą młodzieżą, obserwacja ich sposobów odżywiania i nawyków wyniesionych z domu, zaowocowały napisaniem książki „Zdrowe odżywianie kobiety w ciąży”.

Jest 1 tytuł.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło