• Obniżka
Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej

Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej

ISBN: 978-83-7587-438-9
37,90 zł
28,10 zł Oszczędzasz: 9,80 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 30,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej to książka przeznaczona zarówno dla kobiet oczekujących dziecka, jak i tych, które planują posiadanie potomstwa. Przystępnie przedstawia zasady nie tylko prawidłowego odżywiania się, ale także zdrowego stylu życia, higieny i kosmetyki ciała.

Wersja książki
Ilość

Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej to książka przeznaczona zarówno dla kobiet oczekujących dziecka, jak i tych, które planują posiadanie potomstwa. Przystępnie przedstawia zasady nie tylko prawidłowego odżywiania się, ale także zdrowego stylu życia, higieny i kosmetyki ciała. Poradnik podpowiada czytelniczkom, jak komponować swój jadłospis, aby dostarczyć sobie i rozwijającemu się dziecku wszystkich niezbędnych dla zdrowia składników, a jednocześnie zachować dobrą formę w czasie ciąży i po porodzie. W ciągu ostatnich lat zmieniły się poglądy i zalecenia dotyczące odżywiania przyszłych matek. Książka uwzględnia te nowości, a zaproponowane w niej przepisy oparte są zarówno na kuchni tradycyjnej, jak i współczesnej.

Książka jest napisana przystępnym językiem i składa się z trzech części.

W pierwszej, pt. Żywienie kobiety oczekującej dziecka, przyszła mama znajdzie informacje o wartościach odżywczych podstawowych produktów żywnościowych oraz prawidłowym odżywianiu. Niestety wśród młodego pokolenia wiedza na ten temat jest znikoma. Jesteśmy tym, co jemy. Zatem rozwój i zdrowie naszego dziecka będą zależeć od tego, jak się odżywiamy. Kluczowe jest, aby kobieta ciężarna zdawała sobie sprawę z tego, ile szkodliwych substancji może dostać się do jej organizmu. Dlatego wiele miejsca poświęcono dodatkom chemicznym najczęściej występującym w dostępnej na rynku żywności oraz ich oddziaływaniu na organizm kobiety spodziewającej się dziecka.

Ciąża to jeden z najważniejszych i najpiękniejszych momentów w życiu każdej kobiety. W okresie tym powinna szczególnie dbać o higienę ciała oraz dobierać kosmetyki niepodrażniające skóry, jak również wyglądać nadal atrakcyjnie i olśniewająco, co pomoże jej znieść trudy dziewięciomiesięcznej ciąży. Zagadnieniu temu poświęcono drugą część książki pt. Higiena i kosmetyka kobiety oczekującej dziecka.

W trzeciej części – pt. Kuchnia młodej pani domu i przyszłej mamy – podano proste przepisy kulinarne z kuchni tradycyjnej oraz współczesnej. Mam nadzieję, że znajdą uznanie wśród młodych czytelniczek. Wiele propozycji kulinarnych, zwłaszcza sałatek z dodatkiem sera, makaronów czy ryb, można modyfikować w zależności od możliwości finansowych, dostępności składników oraz pory roku. Zachęcam do samodzielnego gotowania i przygotowywania posiłków. Radzę, aby w jak najmniejszym stopniu korzystać z gotowych potraw oraz zrezygnować z żywności typu fast food.

Impuls poleca artykuł na bazie fragmentów z PORADNIKA:

48 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
Epub, Mobi
Książka papierowa
oprawa miękka

Specyficzne kody

isbn
978-83-7587-438-9

Tuchmacher Grażyna

Tuchmacher Grażyna absolwentka Akademii Rolniczej w Poznaniu, (Wydział Technologii Żywności). Większość życia zawodowego związana jest ze szkołą.

Od zawsze pasjonowała się kuchnią i medycyną, a w szczególności wpływu sposobu odżywiania na zdrowie człowieka. Wszak jesteśmy tym, co jemy. Już w 1825 roku francuski pisarz, polityk i gastronom J.A. Brillat-Savarin napisał w swojej książce „Fizjologia smaku albo medytacje o gastronomii doskonałej”: " Losy narodów zależą od ich sposobów odżywiania się".

Swoje kulinarno-medyczne zainteresowania autorka może realizować, nauczając w Zespole Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim. Młodzież chętnie chłonęła wiedzę z zakresu podstaw żywienia człowieka i technologii gastronomicznej. Wbrew modzie żywieniowej autorka preferuje masło zamiast margaryny; jabłko zamiast tak uwielbianych przez uczniów chipsów, ograniczenie soli na korzyść ziół przyprawowych oraz żywność jak najmniej przetworzoną. Dzisiaj te trendy zwyciężają.

Pasja i długoletnie doświadczenie w pracy szkolnej z nastolatkami i dorastającą młodzieżą, obserwacja ich sposobów odżywiania i nawyków wyniesionych z domu, zaowocowały napisaniem książki „Zdrowe odżywianie kobiety w ciąży”.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Tuchmacher Grażyna

ISBN druk

978-83-7587-438-9

ISBN e-book

978-83-7850-262-3

Objętość

218 stron

Wydanie

I, 2010

Format

B5 (160x235)

Oprawatwarda, szyta

Od autorki

Część I

Żywienie kobiety oczekującej dziecka

Będę szczęśliwą mamą

Prawidłowa waga w czasie ciąży

Zdrowe odżywianie kobiety ciężarnej

Wartość odżywcza podstawowych produktów żywnościowych

Warzywa i ich rola w żywieniu kobiety ciężarnej

Owoce jako naturalna słodycz

Mleko, jogurty, kefiry i sery jako źródła wapnia i białka

Jaja jako źródło cennych składników

Produkty zbożowe jako źródło węglowodanów

Ryby – smaczne i zdrowe Indyk to najlepszy drób

Mięso zwierząt rzeźnych Jaki tłuszcz jest najzdrowszy?

Przyprawy kuchenne Substancje chemiczne najczęściej dodawane do żywności

Planowanie jadłospisów

Wiosna

Lato

Jesień

Zima

Część II

Higiena i kosmetyka kobiety oczekującej dziecka

Pielęgnacja ciała Pielęgnacja cery

Pielęgnacja intymnych okolic ciała

Pielęgnacja skóry pod pachą

Pielęgnacja włosów

Pielęgnacja stóp

Część III

Kuchnia młodej pani domu i przyszłej mamy

Zasady obowiązujące w kuchni

Potrawy z warzyw

Owoce w potrawach

Potrawy z mleka i jego przetworów

Dania z jaj

Potrawy mączne

Sałatki z makaronem

Zupy

Dania półmięsne z makaronami i warzywami

Potrawy z ryb

Dania z drobiu

Potrawy z mięsa

Miniprzekąski

Desery i kilka wypieków

Podstawowe przeliczniki miar i wagi w kuchni

Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej to książka przeznaczona przede wszystkim dla kobiet oczekujących dziecka, jak i tych, które planują posiadanie potomstwa.

Choć jestem już mamą uważam, że informacje zawarte w książce przydatne są również dla każdej mamy dbającej o zdrowe odżywiane swojej rodziny. Książka składa się z 3 części. Każda z nich poświęcona jest innej tematyce.

Pierwsza część Żywienie kobiety oczekującej dziecka zawiera niezbędne informacje dotyczące między innymi prawidłowej wagi w ciąży, czy wartości odżywczych podstawowych produktów żywnościowych. Szczegółowo opisane są poszczególne warzywa, owoce, nabiał, mięsa oraz ich wpływ na dietę i wykaz korzyści wynikających z ich spożywania. Ciekawym podtytułem pierwszej części jest opis substancji chemicznych najczęściej dodawanych do żywności wraz z opisem i rozszyfrowaniem znanych z etykiet znaków E.

Kolejna część Higiena i kosmetyka kobiety oczekującej dziecka poświęcona jest pielęgnacji całego ciała kobiety ciężarnej. Rozdział zawiera praktyczne porady kosmetyczne oraz informacje o wpływie kosmetyków na dziecko, ukazując jak wybierać te bezpieczne.

Ukoronowaniem tej układanki w drodze po zdrowie jest Kuchnia młodej pani domu i przyszłej mamy to spis wielu przepisów począwszy od warzyw i owoców, potraw z mleka i jego przetworów aż po zupy, potrawy z mięsa i ryb, sałatki makarony kończąc na deserach. Jednym słowem ta pozycja to swoisty poradnik i świetna książka kucharska w jednym.

Ja jestem zachwycona i gorąco polecam.

źródło: http://recenzje.wrolimamy.pl/produkt/zdrowe-odzywianie-i-higiena-kobiety-ciezarnej/

Grażyna Tuchmacher, która z zawodu jest technikiem żywienia ukończyła wydział Technologii Żywności na Akademii Rolniczej w Poznaniu. Swoje kulinarno-medyczne zainteresowania zrealizowała jako nauczycielka dorastającej młodzieży. Pasja oraz wieloletnia obserwacja nawyków żywieniowych nastolatków jak i mody na niezdrową żywność i elementarnego braku świadomości jaki wpływ ma tego typu sposób odżywiania na rozwój fizyczny i umysłowy w okresie dojrzewania oraz na przyszłą ciążę zainspirowały do napisania książki pt. „Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej”.

Książka ta jest przeznaczona zarówno dla kobiet oczekujących dziecka jak i tych , które planują posiadanie potomstwa. Ten świetny poradnik , przystępnie przedstawia i podpowiada czytelniczkom zasady nie tylko prawidłowego odżywiania się , ale także zdrowego stylu życia, higieny i kosmetyki ciała, podczas dziewięciomiesięcznej ciąży , czyli najpiękniejszego i najważniejszego okresu w życiu każdej kobiety.

Książka autorstwa Grażyny Tuchmacher składa się 3 części następującej treści:

Część I zawiera:

Żywienie kobiety oczekującej dziecka

– będę szczęśliwą mamą

– prawidłowa waga w czasie ciąży

– zdrowe odżywianie kobiety ciężarnej

– wartość odżywcza podstawowych produktów żywnościowych

– warzywa i ich rola w żywieniu kobiety ciężarnej

– owoce jako naturalna słodycz

– mleko, jogurty , kefiry i sery jako źródła wapnia i białka

– jaja jako źródło cennych składników

– produkty zbożowe jako źródło węglowodanów

– ryby

– smaczne i zdrowe

– indyk to najlepszy drób

– mięso zwierząt rzeźnych

– jaki tłuszcz jest najzdrowszy?

– przyprawy kuchenne

– substancje chemiczne najczęściej dodawane do żywności

– planowanie jadłospisów

– wiosna

– lato

– jesień

– zima

Część II zawiera:

Higiena i kosmetyka kobiety oczekującej dziecka

– pielęgnacja ciała

– pielęgnacja cery

– pielęgnacja intymnych okolic ciała

– pielęgnacja skóry pod pachą

– pielęgnacja włosów

– pielęgnacja stóp

Część III zawiera: Kuchnia młodej pani domu i przyszłej mamy

– zasady obowiązujące w kuchni

– potrawy z warzyw

– owoce w potrawach

– potrawy z mleka i jego przetworów

– dania z jaj

– potrawy mączne

– sałatki z makaronem

– zupy

– dania pól-mięsne z makaronami i warzywami

- potrawy z ryb

– dania z drobiu

– potrawy z mięsa

- Mini-przekąski

- przekąski i kilka wypieków

Autorka przedstawiła doskonałe przepisy dla kobiet w ciąży oraz czytelników, którzy lubią zdrowo się odżywiać: sałatka z groszku zielonego, karp w sosie chrzanowym, zimowa sałatka z owoców, jajecznica na parze, naleśniki z nadzieniem twarogowo-szpinakowym oraz pizza z łososiem.

Prawidłowe odżywianie oraz higiena w czasie ciąży ma służyć prawidłowemu rozwoju dziecka i dzięki temu poradnikowi można zaczerpnąć wiadomości, które posłużą w początkowym etapie ciąży jak i po urodzeniu dziecka.

Zmienia się wiele zaleceń na przełomie lat odnośnie zdrowia i pielęgnacji , odżywienia kobiet w ciąży, ale moim zdaniem ta książka uwzględnia nowości , a zawarte w niej przepisy oparte są na współczesnej oraz tradycyjnej kuchni.

Książka posiada fotografie zaprezentowanych przepisów, wykonaną w perfekcyjny sposób grafikę, uwagi z cennymi poradami „Zapamiętaj!”, tabela dotycząca substancji dodawanych do żywności – część I oraz interesujące anegdoty z perspektywy maleństwa. Oprawa miękka, stron 215. Wydana została przez Oficynę Wydawniczą „Impuls”.

Polecam przeczytać tą książkę każdej przyszłej mamie.

Anna Dz.

"Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej" to książka przeznaczona zarówno dla kobiet oczekujących dziecka, jak i tych, które planują posiadanie potomstwa.[...] Poradnik podpowiada czytelniczkom, jak komponować swój jadłospis, aby dostarczyć sobie, i swojemu rozwijającemu się dziecku wszystkich niezbędnych dla zdrowia składników, a jednocześnie zachować dobrą formę w czasie ciąży i po porodzie".

Istnieje powiedzenie, że ciąża to nie choroba. Gdy będziemy jednak spodziewali się potomstwa warto nie brać na siebie zbyt dużo obowiązków, może nas w nich wyręczyć ukochany mężczyzna. Jeżeli praca jest stresująca możemy udać się na zwolnienie lekarskie - jest to dość powszechne w naszych czasach. W czasie ciąży wskazane jest, aby jeść dużo ryb, pić mleko - jeśli go nie lubimy możemy zastąpić go zółtym serem. Musimy dbać też o naszą higienę. W aptekach znajdują się specjalne preparaty dla kobiet ciężarnych. Najlepiej używać po porodzie jednego rodzaju, aby wiedzieć od czego dziecko może być uczulone. Warto też smarować się np. oliwką dla dzieci na rozstępy, nie możemy zapominać też o posmarowaniu brzucha. Jak odżywiać się w czasie ciąży? Ile kilogramów tyje przeciętna kobieta? Jak dbać o swoją higienę?

Książka jest bardzo ciekawie napisana, prostym językiem. Jest doskonała zarowno dla kobiet w ciąży, jak i tych, które dopiero planują potomstwo. Mi książka się bardzo podobała, jest podzielona na kilka rozdziałów, z których możemy wynieść dużo interesujących informacji :) Hitem okazało się około 130 stron przepisów, które możemy wykorzystywać każdego dnia , niekoniecznie będąc w ciąży ! Serdecznie polecam :)

Moja ocena : 10/10
Paulina Kwiatkowska

Ciąża to dla wielu kobiet czas radosnego oczekiwania na narodziny dziecka. Warto się do niego dobrze przygotować. Autorka publikacji przyznaje, że od dawna planowała napisać książkę o żywieniu i higienie kobiet oczekujących dziecka, gdyż jej zdaniem wiedza na ten temat w dalszym ciągu jest niewystarczająca. Kiedy ona była w ciąży, musiała zawierzyć swojej intuicji. Nie miała skąd czerpać wiedzy. Postanowiła to zmienić.

Jak przekonuje nas wydawca, „Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej” to książka przeznaczona zarówno dla kobiet oczekujących dziecka, jak i tych, które planują posiadanie potomstwa. Przystępnie przedstawia zasady nie tylko prawidłowego odżywiania się, ale także zdrowego stylu życia, higieny i kosmetyki ciała. Poradnik podpowiada czytelniczkom, jak komponować swój jadłospis, aby dostarczyć sobie i rozwijającemu się dziecku wszystkich niezbędnych dla zdrowia składników, a jednocześnie zachować dobrą formę w czasie ciąży i po porodzie. W ciągu ostatnich lat zmieniły się poglądy i zalecenia dotyczące odżywiania przyszłych matek. Książka uwzględnia te nowości, a zaproponowane w niej przepisy oparte są zarówno na kuchni tradycyjnej, jak i współczesnej.

Publikacja została napisana dość przystępnym językiem, by wszystkie przyszłe mamy mogły zrozumieć to, co autorka chce im przekazać. Grażyna Tuchmacher stara się udowodnić, że jesteśmy tym, co jemy i to od nas zależy, czy w trakcie ciąży przekażemy dzieciom odpowiednie wartości odżywcze, czy też będziemy się źle odżywiać i odbije się to na zdrowiu zarówno naszym jak i syna czy córki.

Całość jest podzielona na 3 części. Każda z nich dotyczy innego zagadnienia. Dowiadujemy się, jak przygotować się do ciąży, jak dbać o siebie w tym okresie i w końcu mamy okazję, by przekonać się, co najlepiej jeść. Najwięcej miejsca (ponad połowę książki) zajmuje III część, która dotyczy właśnie żywienia przyszłej mamy i pani domu. Przepisy zajmują ponad 100 stron. Przyznam szczerze, że większości z tych potraw w ogóle bym nie tknęła. Niespecjalnie przepadam za wymienionymi w przepisach składnikami. Może w ciąży mi się pozmienia. Póki co wolę pozostać przy tym, co do tej pory gotowałam. Na końcu znajduje się kilka zdjęć potraw. Muszę powiedzieć, że większość wyglądała smakowicie. Jedynie nie połasiłabym się na zrazy. Nie wyglądały zbyt apetycznie. Publikację uzupełniają zabawne rysunki, które zapełniają wolną przestrzeń. Czy były potrzebne? Nie powiedziałabym, ale też nie widzę nic złego w tym, że je umieszczono. Podchodzę do nich raczej neutralnie.

Trudno mi powiedzieć, czy rady Grażyna Tuchmacher są dobre czy złe. Autorka napisała tę książkę na podstawie własnych doświadczeń. Chciała udowodnić, zwłaszcza młodym mamom, które lubią niezdrowo się odżywiać, że można jeść zdrowo i smacznie. Jak wspomniałam, publikacja została napisana prostym językiem. Nie ma tu naukowego bełkotu i niezrozumiałych sformułowań. Ważniejsze informacje zostały wyróżnione w ramkach, dzięki czemu łatwiej je zapamiętać. Na chwilę obecną ten poradnik będzie dla mnie tylko teorią, ale kto wie, czy nie wrócę do niego za parę lat, kiedy te informacje będą mi potrzebne?

Myślę, że to dobra propozycja przede wszystkim dla kobiet w ciąży. One najwięcej z niej wyciągną. Mam nadzieję, że to, co starała się im przekazać autorka, na coś im się przyda i dobrze zniosą okres oczekiwania na dziecko. Tego im życzę.

źródło: https://sztukater.pl/ksiazki/item/20846-zdrowe-odzywianie-i-higiena-kobiety-ciezarnej.html

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło