Ho-Janecka Jolanta

Ho-Janecka Jolanta

Ho-Janecka JolantaOd ponad 20 lat pracuję z dziećmi, najpierw jako nauczyciel w klasach I-III, a od 18 lat jako logopeda. Pierwsze umiejętności do wykonywania zawodu zdobyłam na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, studiując na wydziale Pedagogiki i Psychologii.Natomiast podstawy do pracy w zawodzie logopedy poznałam, kończąc również w Katowicach, Podyplomowe Studia Logopedii i Glottodydaktyki z Terapią Pedagogiczną. Moim macierzystym zakładem pracy, w którym zaczęła się i wciąż trwa prawdziwa przygoda z logopedią, jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Jastrzębiu-Zdroju. Praca z dziećmi i ich rodzicami to wciąż dla mnie źródło wielkiej radości i satysfakcji z osiąganych wspólnymi siłami sukcesów. Bo na efekty moich wysiłków terapeutycznych składa się dobra współpraca z domem rodzinnym dziecka, gdzie dziecko utrwala zadany materiał językowy oraz wspaniała praca nauczycieli przedszkoli, których wsparcie w mojej pracy zwłaszcza z „ maluszkami” z opóźnionym rozwojem mowy, wysoko sobie cenię.

W mojej pracy na co dzień spotykam się z szerokim spectrum zaburzeń związanych z mową, rozumieniem słowa, artykulacją i ogólnie mówiąc rozwojem komunikacji. Poza tym pracuję z dziećmi mającymi trudności z uczeniem się, dyslektycznymi i przejawiającymi inne dysharmonie rozwojowe. W czasie zajęć wykorzystuję różne techniki i metody pracy wspierając rozwój dzieci w sferze werbalnej, umysłowej, emocjonalnej i ruchowej.

Bardzo często prowadzę zajęcia warsztatowe dla dzieci i dorosłych w przedszkolach, szkołach. Praca z grupą jest dla mnie inspiracją do tworzenia nowych i ciekawych rozwiązań metodycznych oraz daje mi wiele radości. Jest dla mnie wspomnieniem lat, kiedy pracowałam w szkole jako nauczyciel i miałam okazję często doświadczyć tego, iż przyswajanie wiedzy poprzez zabawę daje dzieciom, bez względu na wiek, wiele twórczych możliwości. Niejednokrotnie mogłam się również przekonać się o tym , iż w pracy z dorosłymi, najbardziej efektywnym elementem utrwalającym przekazywaną przeze mnie wiedzę jest twórcza zabawa. Na swoim koncie mam kilkadziesiąt warsztatów w przedszkolach, szkołach i bibliotekach województwa śląskiego, gdzie pracując z grupą wykorzystuję różnorodne formy ćwiczeń i zabaw, ucząc świadomej pracy nad mową i językiem, a jednocześnie propagując literaturę polską i piękną polszczyznę.

Obecnie mogę spokojnie stwierdzić, że logopedia to moja pasja. Dzięki tej nauce mogę podarować nowe umiejętności, nową jakość życia, a uśmiech na ustach dziecka i rodzica oraz słowa: „Dziękuję pani Jolu”, to dla mnie największa nagroda z wykonywanej przeze mnie pracy.

Jest 1 tytuł.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło