Carlgren Frans, Klingborg Arne

Carlgren Frans

Pracował przez wiele lat jako nauczyciel w szkole waldorfskiej „Kristoffer” w Sztokholmie oraz jako wykładowca w Seminarium imienia Rudolfa Steinera w Järnie koło Sztokholmu.

Jego publikacje z zakresu pedagogiki waldorfskiej są w Szwecji powszechnie znane.

Jest również autorem wydanej w 1980 roku książki Der anthroposophische Erkenntnisweg (Antropozoiczna droga poznania).

Klingborg Arne

Artysta malarz, pedagog, jedna z wielkich pionierskich postaci szwedzkiego ruchu szkół waldorfskich; wraz z architektem Erikiem Asmussenem założyciel i wieloletni współpracownik znanego na całym świecie centrum antropozoicznego w miejscowości Järna w pobliżu Sztokholmu, gdzie na obszarze 450 hektarów pracuje i uczy się obecnie około 2000 osób. W Järnie znajdują się trzy szkoły waldorfskie, klinika terapeuticum, seminarium pedagogiczne, centrum badawcze, zakład produkujący leki firmy „Weleda”, gospodarstwa i ogrody biodynamiczne oraz centrum szkolenia w zakresie rolnictwa biodynamicznego

Jest autorem i współautorem licznych publikacji z zakresu sztuki i architektury. Najważniejsza z nich to wydana wspólnie z Hagen Biesantz w 1978 r. Das Goetheanum – Der Bau-Impuls Rudolf Steiners (Goetheanum – Impuls architektoniczny Rudolfa Steinera).

Jedną z ogromnych zasług Arne Klingborg jest zainaugurowanie „szwedzkiego eksperymentu pedagogicznego” polegającego na udanej próbie wprowadzenia do szwedzkich szkół powszechnych klas pracujących na podstawie pedagogiki waldorfskiej.

Jest 1 tytuł.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło