Danielewicz Dorota, Pisula Ewa

prof. dr hab. Ewa Pisula

Pisula Ewapracuje na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Kieruje Zakładem Psychologii Rehabilitacyjnej. Jest stypendystka Fundacji Nauki Polskiej i członkinia Stowarzyszenia Autism-Europa.

Wśród jej zainteresowań badawczych znajdują się: zaburzenia rozwoju dzieci i młodzieży, zwłaszcza autystyczne spektrum zaburzeń, psychologiczna sytuacja rodzin dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi, stres i radzenie sobie z nim przez dzieci i młodzież. Jest autorka sześciu monografii, m.in. Autyzm u dzieci. Diagnoza, klasyfikacja, etiologia, Autyzm i przywiązanie. Studia nad interakcjami dzieci z autyzmem i ich matek, Rodzice i rodzeństwo dzieci z zaburzeniami rozwoju, i wielu artykułów opublikowanych w Journal of Applied Research in Intellectual Disabilities, Journal of Autism and Developmental Disorders i innych


Danielewicz Dorota

doktor nauk humanistycznych, starszy wykładowca w Zakładzie Psychologii Klinicznej Dzieci i Młodzieży w Instytucie Nauk Psychologicznych na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

Jej zainteresowania badawcze dotyczą dzieci z zaburzeniami rozwoju, zwłaszcza z niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem.

Obecnie bierze udział w projekcie (Grant): EU Public Health program – “Child and adolescent mental health in enlarged EU - development of effective policies and practices” (CAMHEE), który rozpoczął się w 2007, kierownik projektu: prof. dr hab. Jan Czesław Czabała

Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Stowarzyszenia Autism-Europa.

Jest 1 tytuł.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło