Richard Baxter

Doktor Richard Baxter

Baxterjest dyplomowanym stomatologiem dziecięcym oraz dyplomowanym chirurgiem laserowym. Razem z żoną Tarą oraz bliźniaczkami Hannah i Noelle mieszka w Birmingham, w stanie Alabama. Jest założycielem i właścicielem Shelby Pediatric Dentistry oraz Alabama Tongue-Tie Center, w których wykorzystuje technologię lasera CO2 do przeprowadzania zabiegów uwalniania ograniczeń jamy ustnej, powodujących trudności z karmieniem, mową, snem i jedzeniem oraz problemy stomatologiczne. Ponieważ sam zmagał się z krótkim wędzidełkiem języka, a jego córeczki od urodzenia były leczone pod kątem skrócenia wędzidełek języka i wargi, dziedzinę tę traktuje bardzo osobiście.

_____________________________________________________________

O Autorach:


Richard Baxter, DMD, MS

Richard BaxterDoktor Richard Baxter jest dyplomowanym sto­matologiem dziecięcym oraz chirurgiem laserowym. Razem z żoną Tarą oraz bliźniaczkami Hannah i Noelle mieszka w Birmingham, w stanie Alabama. Jest założycielem i właścicielem Shelby Pediatric Dentistry oraz Alabama Tongue-Tie Center, w których wykorzystuje technologię lasera CO2 do przeprowadzania zabiegów uwalniania ograniczeń jamy ustnej, powodujących trudności z karmieniem, mową, snem i jedzeniem oraz problemy stomatologiczne. Sam miał problemy z krótkim wędzidełkiem języka, a jego córeczki od urodzenia były leczone pod kątem skrócenia wędzidełek języka i wargowego. Dlatego ta dziedzina jest dla niego bardzo osobista. Uwielbia spędzać wolny czas z rodziną, czytać i przebywać na świeżym powietrzu. Uczestniczy także w wielu zagranicznych stomatologicznych podróżach misyjnych, a obecnie pracuje przy kilku projektach związanych z uwiązaniem języka, zarówno naukowo-badawczych, jak i edukacyjnych.

Megan Musso, MA, CCC-SLP

Megan MussoMegan Musso jest dyplomowanym i certyfikowanym logopedą klinicznym oraz założycielką i właścicielką Magnolia Pediatric Therapy w Lake Charles, w Luizjanie. Ukończyła studia licencjackie i magisterskie na Uniwersytecie Stanowym w Luizjanie (Louisiana State University). Odtąd realizuje swoją pasję w dziedzinie żywienia dzieci i wczesnej interwencji. Jej doświadczenie w pracy w środowisku pediatrycznym obejmuje leczenie zaburzeń odżywiania u niemowląt i dzieci z problemem krótkich wędzidełek jamy ustnej, niemowląt wymagających stałej opieki medycznej, młodzieży ze specjalnymi potrzebami, jak również u prawidłowo rozwijających się dzieci zmagających się z awersją pokarmową lub wybiórczością pokarmową. W wolnym czasie lubi wypić dobrą kawę, podróżować z mężem, a także jest trenerem lekkoatletyki w liceum Barbe.

Lauren Hughes, MS, CCC-SLP

Lauren HughesLauren Hughes jest certyfikowanym logopedą klinicznym i właścicielką Expressions Pediatric Therapy w Birmingham, w stanie Alabama. Uzyskała dyplom magistra na University of Southern Mississippi. Aby pogłębiać wiedzę na temat żywienia, motoryki jamy ustnej, mowy i zaburzeń językowych oraz zapewnić swoim klientom najlepszą jakość usług, brała udział w wielu szkoleniach. Lubi czytać, spotykać się z przyjaciółmi, oglądać dobre filmy i podróżować do nowych miejsc.


Lisa Lahey, RN, IBCLC

Lisa LaheyLisa Lahey pracuje w zakresie ochrony zdrowia matki i dziecka, jako dyplomowana pielęgniarka i konsultant laktacyjny, od dwudziestu dwóch lat (na szpitalnym oddziale położniczym, poporodowym, oddziale neonatologii i intensywnej terapii noworodka oraz oddziale neonatologicznym). Jako konsultanta IBCLC szczególnie interesuje ją problem krótkich wędzidełek jamy ustnej oraz terapia miofunkcjonalna. Ukończyła wiele kursów i szkoleń wykraczających poza program studiów pielęgniarskich, aby zapewnić swoim pacjentom specjalistyczną wiedzę. Obecnie prowadzi konsultacje laktacyjne oraz zapewnia holistyczne podejście do złożonych problemów związanych z karmieniem piersią w swojej prywatnej praktyce (Advanced Breastfeeding Care). Pracuje także w gabinecie ortodoncji funkcjonalnej w Indianapolis, w stanie Indiana, badając niemowlęta, dzieci i dorosłych oraz prowadząc terapię miofunkcjonalną. Wraz z innymi specjalistami w ramach kursu IBCLC Master Class uczy, jak oceniać skrócenie wędzidełka oraz jak prowadzić rehabilitację krótkiego wędzidełka języka i jamy ustnej. Lubi podróżować z mężem i pięciorgiem dzieci do parków narodowych, aby odciąć się od świata i cieszyć przyrodą.

Paula Fabbie, RDH, BS, COM

Paula FabbiePaula Fabbie jako dyplomowana higienistka stomatologiczna i certyfikowany ustno-twarzowy terapeuta miofunkcjonalny konsultuje, uczy i publikuje artykuły na temat ustno-twarzowych zaburzeń miofunkcjonalnych (OMD) oraz ich wpływu na ogólne zdrowie i sen. Przedstawia sprawdzoną wizję sposobu zachowania pozycji spoczynkowej jamy ustnej połączoną z potwierdzonymi badaniami naukowymi, aby wspierać swoich pacjentów w realizowaniu celów terapii miofunkcjonalnej i funkcjonalnego oddychania. Zarządza firmą Paula Fabbie LLC, w ramach której świadczy usługi specjalisty miofunkcjonalnego.

Marty Lovvorn, DC

Marty LovvornMarty Lovvorn jest założycielem i prowadzi Gonstead doctor of Precision Chiropractic of Alabama. Ukończył studia wyższe na Auburn University oraz zdobył tytuł Doktora Chiropraktyki na Life University. Specjalizuje się w światowej sławy technice Gonstead oraz koncentruje na rozwoju dzieci, ciąży i opiece prenatalnej, leczeniu i rekonwalescencji urazów sportowych oraz leczeniu dorosłych. Uważa, że jego powołaniem jest pozostawienie trwałego śladu poprzez edukację i stosowanie podstawowych zasad chiropraktyki. Mieszka z żoną i dwojgiem dzieci w Birmingham, w stanie Alabama, gdzie swój wolny czas spędza w rodzinnym gronie na świeżym powietrzu.

Michelle Emanuel, OTR/L, NBCR, CST, CIMI, RYT200

Michelle EmanuelMichelle zajmuje się dziećmi i noworodkami jako terapeuta zajęciowy. Jest refleksologiem z certyfikatem The American Reflexology Certification Board, certyfikowanym terapeutą czaszkowo-krzyżowym, certyfikowanym instruktorem masażu niemowląt oraz dyplomowanym nauczycielem jogi, specjalizującym się w opiece nad niemowlętami nieprzemieszczającymi się (nieraczkującymi). Przez siedemnaście lat pracowała w Cincinnati Children’s Hospital Medical Center, zarówno z pacjentami na oddziale intensywnej terapii noworodków, jak i w ambulatorium. W tym okresie stworzyła Metodę TummyTime!™ (TTM), która pomaga rodzicom i ich dzieciom przezwyciężać napotykane wyzwania i pokochać czas spędzany przez dziecko na brzuszku. Szkoli, certyfikuje i jest mentorem dla specjalistów, którzy chcą uzyskać certyfikat TTM. Od kilku lat prowadzi prywatną praktykę, w ramach której zajmuje się oceną, badaniem i terapią dzieci z dysfunkcją nerwu czaszkowego (cranial nerve dysfunction ‒ CND), problemem krótkich wędzidełek jamy ustnej (tethered oral tissues ‒ TOTs) oraz zaburzeniami rozwoju i motoryki jamy ustnej nieprzemieszczających się dzieci. Dużo podróżuje, by szkolić innych w ramach autorskiego programu nauczania, współpracuje i naucza wspólnie z innymi specjalistami TOTs, a także wykłada w Academy of Orofacial Myofunctional Therapy. Mieszka w Cincinnati razem z trojgiem dzieci; syn uczęszcza do college’u, a dwie córki uczą się w szkole średniej.

Bogumiła Gołdynia

Bogumiła GołdyniaBogumiła Gołdynia jest neurologopedą i pedagogiem. Ukończyła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Obecnie prowadzi własny gabinet neurologopedyczny Bobo Mówi. Pasja do pracy z najmłodszymi zainspirowała ją do stworzenia autorskiego programu grupowych zajęć ogólnorozwojowych dla niemowląt i małych dzieci. Każdego dnia z oddaniem pogłębia swoją wiedzę, biorąc udział w kursach i szkoleniach, a także czerpiąc z doświadczenia innych praktyków. Jest przekonana, że dla osiągnięcia jak najlepszych rezultatów i skutecznej terapii, zarówno niemowląt, jak i starszych dzieci, niezmiernie ważna jest współpraca między różnymi specjalistami. Dlatego też dokłada wszelkich starań, aby wspólnie działać oraz wypracowywać narzędzia i praktyki, dzięki którym będzie można jak najlepiej pomagać pacjentom.

Jest 1 tytuł.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło